Logo
Právě je 28. dub 2024 07:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vymena autoradia New Mini
PříspěvekNapsal: 14. srp 2010 23:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Děkuji :wink:

Nema to ani MP3, ovladani titerne.. zbytek aparatury zustane, mozna ho opravim do zalohy..

Uvidime..

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vymena autoradia New Mini
PříspěvekNapsal: 15. srp 2010 01:13 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
z vymenou mam trocha skusenosti :bigups: ved ak chces pozry si moj prispevok :mrgreen:
menil som komplet aparaturu ale radio som nechal povodne
nemil som na MP3 :biggrin:
nechcem nic slubovat ale ked chvilu pockas budem mat origo radio ktore prehrava MP3
este v UK ale o chvilku bude doma

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vymena autoradia New Mini
PříspěvekNapsal: 15. srp 2010 11:49 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Zdar, tak redukce se da celkem lehce sehnat na netu.. Vymena je jednoducha, takze se toho neboj :bigups:
Rámeček:
http://www.a-elektro.cz/plastove-adaptery-kastliky/iso-redukce-pro-bmw-mini-2001.html
Konektory:
http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/ISO-Adaptery-pro-autoradia/ISO-adapter-pro-autoradia-1
http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/ISO-Adaptery-pro-autoradia/ISO-adapter-pro-autoradia-2

2Pumik: Jak Ty to delas ? Doufam, ze zase neco nabidnes do placu :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Vymena autoradia New Mini
PříspěvekNapsal: 15. srp 2010 12:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
pre Worry-ho,radsej pockam az to bude doma :mrgreen:
a potom

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 28. bře 2011 11:08 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
nemate nekdo tip, kde rozumne koupit original predni repracek ? nebo nejaky, ktery do mini presne sedne a nebudu ho muset nijak upravovat ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 28. bře 2011 18:58 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
BlackSheep99 píše:
nemate nekdo tip, kde rozumne koupit original predni repracek ? nebo nejaky, ktery do mini presne sedne a nebudu ho muset nijak upravovat ?


myslim ze Woory to ponukal
skus jeho :wink:

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 09:24 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ja uz nic nemam... Jen rady do zivota :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 15:33 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2011 11:28
Příspěvky: 28
BlackSheep99 píše:
nemate nekdo tip, kde rozumne koupit original predni repracek ? nebo nejaky, ktery do mini presne sedne a nebudu ho muset nijak upravovat ?

Ahoj,nejde ti nebo chrčí?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 15:46 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
milda_km píše:
Ahoj,nejde ti nebo chrčí?


jenom chrci ... jesti je tam volna membrana nebo co ... tim, ze by byl ten repracek volny, to urcite neni.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 16:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2011 11:28
Příspěvky: 28
BlackSheep99 píše:
milda_km píše:
Ahoj,nejde ti nebo chrčí?


jenom chrci ... jesti je tam volna membrana nebo co ... tim, ze by byl ten repracek volny, to urcite neni.

Řešil jsem to jak jsem kupoval auto...Kup si kvalitní oboustrannou pásku,je to odlepený..Ta mambrána od kovové části...Odlep celý,dej to na tu pásku a bude to ok,ale kvalitní,nejlépe od 3M.
Pro zichr jsem to pak ještě objel takovou tou tavící pistolkou co si podává ty tyčinky...baumax cca 150,-..Už hraju 2 měsíce a moc nahlas a NO PROBLEM...
Jinak jsem ti volal a nemůžu se dovolat.Příští týden to uděláme....

Čus Milda


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 16:25 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Citace:
Řešil jsem to jak jsem kupoval auto...Kup si kvalitní oboustrannou pásku,je to odlepený..Ta mambrána od kovové části...Odlep celý,dej to na tu pásku a bude to ok,ale kvalitní,nejlépe od 3M.
Pro zichr jsem to pak ještě objel takovou tou tavící pistolkou co si podává ty tyčinky...baumax cca 150,-..Už hraju 2 měsíce a moc nahlas a NO PROBLEM...
Jinak jsem ti volal a nemůžu se dovolat.Příští týden to uděláme....

Čus Milda


Tak tohle se mi zda jako uplne zcestny reseni.. Bastlit reprak nejakou paskou - bud chces mit normalni hudbu v aute a nebo nejakou hruzu alá pejsek a kočička.. Kup si pořadný repráky s prumerem 13 cm a vymen to... Budes mit klid na nekolik let...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktorů - MINI One
PříspěvekNapsal: 29. bře 2011 16:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2011 11:28
Příspěvky: 28
Worry píše:
Citace:
Řešil jsem to jak jsem kupoval auto...Kup si kvalitní oboustrannou pásku,je to odlepený..Ta mambrána od kovové části...Odlep celý,dej to na tu pásku a bude to ok,ale kvalitní,nejlépe od 3M.
Pro zichr jsem to pak ještě objel takovou tou tavící pistolkou co si podává ty tyčinky...baumax cca 150,-..Už hraju 2 měsíce a moc nahlas a NO PROBLEM...
Jinak jsem ti volal a nemůžu se dovolat.Příští týden to uděláme....

Čus Milda


Tak tohle se mi zda jako uplne zcestny reseni.. Bastlit reprak nejakou paskou - bud chces mit normalni hudbu v aute a nebo nejakou hruzu alá pejsek a kočička.. Kup si pořadný repráky s prumerem 13 cm a vymen to... Budes mit klid na nekolik let...

Je to odlepený cca 1cm a rezonuje to.Neříkám že je to řešení navždy,ale je.Zvuk je stejný,není to zásah do membrány


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Audio New Mini
PříspěvekNapsal: 09. kvě 2011 20:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. kvě 2011 19:49
Příspěvky: 4
Zdravím vespolek,

v nejbližší době budu asi objednávat nového Miníka a mám dilema s audiem. V nabídce mají systém Harman/Kardon za cca. 18000. Prosím proto o radu, zdali i bez této výbavy nějak hraje. Má-li aspoň dvoupásmové repro, pokud jo, jsou-li taky dvě pásma vzadu, Váš osobní názor... Vím, že do BMW 1 dávají bez příplatku pouze nějaké širokopásmové repro k nohám a poslech je srovnatelný s bedničkama k monitoru PC. Jak je na tom Mini? Díky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Audio New Mini
PříspěvekNapsal: 09. kvě 2011 20:35 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Nechci bejt za šťouru, ale pokud budeš objednávat nového prcka tak sis ho asi měl projet a tyhle ty věci ohledně audia ozkoušet na vlastní ušit :-D.

Nejsem tady odborník na slov vzatý, ale moje první generace mát třípásmové repro. Výšky a středy ve dveřích a basy vzadu. Harman/Kardon nemám, ale i základní repro jsou podle mě vyšší nadstandard.

Ale opravdu tohle to je věc, kterou nejlíp posoudíš sám, obzvlášť když auto budeš kupovat nový.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Audio New Mini
PříspěvekNapsal: 09. kvě 2011 22:05 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
JanM píše:
i základní repro jsou podle mě vyšší nadstandard


Souhlasí majitel druhé generace. Mám základní řadu repro, nezkoumal jsem je, ale dvoupásmové určitě budou a hrají velice dobře. Jestli na to ale máš prostředky, do HKček určitě běž, rozdíl bude slyšet ;-)

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. kvě 2011 17:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. kvě 2011 19:49
Příspěvky: 4
Moc díky za odpovědi. To jsem potřeboval vědět. Samozřejmě si do nějakého před nákupem sednu, ale asi ne v nejbližší době, a proto jsem zvědavý.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. kvě 2011 18:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
Mam HK repračky... ale tak jako tak když je daš na full tak max někde k taboraku mala diskotéka... nic extra jako např v 350z od bose... ty řvou teprve pořadně :) de o to na co je chces default do auta stačí ... nebo chces s otevřenejma oknama dělat dikotéku lidem na zastávce na světlech? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. kvě 2011 17:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. kvě 2011 19:49
Příspěvky: 4
No, to vůbec ne. Za diskotéku na světlech bych se asi hambou propad. Jsem trošku audiofil a jde mi spíš o vyvážený zvuk, určitě ne o maximální hlasitost. Btw. u domácí aparatury mám vintage zesilovač o výkonu 2 x 30 W a neměnil bych.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 20. črc 2011 18:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. srp 2010 12:36
Příspěvky: 16
Prosím o radu skúsenejších:
Mám v aute origo rádio Alpine MINI 7/2001. Vadí mi,že pri každom vypnutí motoru,vypne aj rádio
a je treba ho zapnúť znova,hoc chcem plynule(bez opakovaného zapnutia) počúvať pri vypnutom motore.
Viete niekto o riešení,napr.prerušením niektorého káblika,či cez diagnostiku? Ďakujem!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. srp 2011 17:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. črc 2011 11:36
Příspěvky: 20
Tak jsem se při výměně mého autorádia rozhodl pro udělaní jednoduchého fotonávodu pro ostatní. Doufám, že někomu pomůže.
Omluvte kvalitu fotek a to čmárání. :mrgreen:
P.S. budu se snažit barevně označovat slova s ohledem na barvu značení na fotkách.

Takže nejprve ukázka kabelů a konektorů (u každého rádia asi budou jinak, ale základ je stejnej)
Příloha:
svazek.JPG
svazek.JPG [ 47.87 KiB | Zobrazeno 12872 krát ]

Zeleně je redukce mezi Cooperem a radiem, kterou je potřeba koupit pro zapojení neoriginálního rádia (POZOR jsou dva typy, buď s plochejma konektorama jako na fotce a nebo s kulatejma, takže si nejdřív ověřte, kterej potřebujete)
Červeně je kabeláž od nového autorádia
Modře je Anténní napáječ FAKRA-DIN pro zapojení antény opět POZOR, byl jsem upozorněn, že je potřeba mít "napaječ" ne jenom adaptér, protože anténa musí být napájená, což u neoriginálního rádia neni. (povšimněte si světle modrého kabelu vedoucího od anténního adaptérů do redukce k radiu a zároveň tmavě modrého rámečku uvnitř Cooper redukce, který označuje, že zde "chybí" jeden plochý konektor). Toto se dělá jednoduše tak, že původní modrý kabel který je v zakoupené redukci se vyndá na obou koncích a plochý konektor z anténního napaječe se zapojí místo něj do power konektoru (viz druhý obrázek)
Příloha:
detail napajeni.JPG
detail napajeni.JPG [ 14.4 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Před montáží se ujistěte, že nemáte zaplé napájení klíčkem. Asi by se to dalo i tak, ale nedoporučuje se to.
To by byla připravená kabeláž a teď už montování.
Je potřeba uvolnit ty dva šedivé sloupky které vedou podél středové konzole.

Nejprve odšroubujeme dva šroubky v držáku nápojů křížovým šroubovákem.
Příloha:
drzak napoju.JPG
drzak napoju.JPG [ 24.71 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Dále poté otevřeme přihrádku před spolujezdcem a odšroubujeme dva šroubky na pravém sloupku pomocí torx šroubováku.
Příloha:
prave bocni srouby.JPG
prave bocni srouby.JPG [ 24.41 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Někdo, jako třeba já, bude muset odšroubovat ještě jeden šroubek, který se nachází zespoda přístrojové desky, viz další obrázek.
Příloha:
dalsi sroub vpravo.JPG
dalsi sroub vpravo.JPG [ 20.49 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Poté přejdeme k levé straně, kde je potřeba nejprve sundat plastový kryt pod volantem, který drží na dvou kovových cvočcích. Jeden je vidět na obrázku, druhý je pak uplně na druhé straně vlevo téměř u dvěří. Ideální je dostat ruku pod plast, co nejblíže těmto cvočkům a hodně zabrat. Jde to hodně ztuha, ale pokud to vyloženě nebudete páčit daleko od nich, tak se plast nezlomí. Pak už opět jenom odšroubujeme dva šroubky na levém sloupku pomocí torx šroubováku.
Příloha:
leve bocni srouby.JPG
leve bocni srouby.JPG [ 24.48 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Teď přijde moment, kdy je potřeba vysunout dva sloupky směrem k řadičce. Někomu bude stačit trochu zvednout uvolněný držá nápojů, chytit sloupek, zatlačit ho směrem k podlaze a vysunout k řadičce viz šipky s číslem 2. Pokud to někomu nejde a vadí mu ten horní plast okolo rychloměru, jako mě, tak je potřeba ho odklopit podle šipek s číslem 1. Opět se nebojte trochu zabrat a hlavně nezapomeňte odšroubovat ten dodatečný šroubek viz detail o dva obrázky výše.
Poté již můžete odšroubovat 4 šroubky, které drží rádio.
Příloha:
celni pohled rozebrano.JPG
celni pohled rozebrano.JPG [ 60.95 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Teď již můžete rádio zcela vysunout a pustit se do rozpojování konektorů.
Nejprve je potřeba stisknout packu číslo 1 a vysunout anténní konektor směrem od rádia. Poté stisknout packu číslo 3 a zároveň začít odklápět páku číslo 4, čimž se uvolní hlavní konektor.
Příloha:
konektory.JPG
konektory.JPG [ 38.53 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Další krok je montáž redukčního rámečku autorádia, aby bylo do čeho chytit šuplík neoriginálního autorádia. Je to jedoduchý černý rámeček, který je vidět na následujícím obrázku a aby byl vubec vidět, tak jsem ho orámoval červeně.
Příloha:
novy ramecek.JPG
novy ramecek.JPG [ 29.72 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Poté se zastrčí samotný šuplík autorádia.
Příloha:
suplik autoradia.JPG
suplik autoradia.JPG [ 31.67 KiB | Zobrazeno 12866 krát ]


Teď je potřeba zastrkat všechny konektory do odpovídajících konektorů v autorádiu (jak konektor pro napájení a repráčky, tak anténu) a na druhé straně do Cooper konektoru, který nám kouká z rámečku uvnitř palubní desky. Poté zapněte napájení a zkuste, zda rádio hraje. Pokud nehraje, tak za to nemůžu. :wink:

Pokud máme všechny konektory připojené a rádio hraje, tak se vydáme stejnou cestou jako doteď, ale pozpátku. :biggrin:
Takže,
1) zasunout rádio do připraveného šuplíku a nasadit na něm okrasný rámeček (pokud byl k rádiu dodán)
2) nacvaknout zpět sloupky
3) přišroubovat sloupky pomocí všech 4 šroubků (případně nacvaknout plast kolem rychloměru a připevnit ho šroubkem)
4) nacvaknout plast pod volantem pomocí obou cvočků
5) přišroubovat držák nápojů
6) zavřít přihrádku
7) přehrávat hudbu :banana:

Pokud budete někdo potřebovat poradit nebo najdete nějakou chybku (hlavně pravopisnou), tak mi určitě písněte.
Odkazy na jednotlivé díly budu asi časem mít u svého Coopříka, včetně fotek mého nového rádia, tak pak zkoukněte.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz