Logo
Právě je 28. bře 2024 20:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26. bře 2019 12:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. bře 2019 12:32
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den,

po dnešní STK mě technik řekl, že mám poruchu p0340 - tedy poruchu snímače váčkové hřídele. Přečetl jsem již mnoho fór a rad, jak ho vyměnit apod. Důvod, proč sem píšu je ten, že můj Mini nemá žádné známky toho, že by něco bylo špatně. Zkrátka mi jen technik našel poruchu a doporučil mi preventivní výměnu. Zajímavé je, že před měsícem jsem byl také na STK a tam mi žádnou poruchu technici nenašli.

Má otázka tedy je, pokazím něco tím, že vadný snímač preventivně vyměňovat nebudu, když je momentálně vše v pořádku?

Typ: Mini Cooper 1,6; var. RC31
Rok výroby: 2004
Najeto: 150 000 km

Děkuji za každou reakci.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. bře 2019 23:18 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. lis 2017 23:59
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Jičín
Ahoj, mám úplně ten stejný problém. Nejdřív mi vyskočila chyba P0341 což je taky snímač vačkové hřídele a tak jsem jej vyměnil a asi měsíc jsem měl klid a pak se mi objevila chyba P0340. Předtím i teď mi svítí oranžová kontrolka s vykřičníkem na budíku na volantu. Svítí ti taky? Od té doby pozoruju horší starty ale jinak nic víc. Jedině že by nový snímač byl vadný ale to jsem ještě neměl možnost vyzkoušet. Pokud budeš řešit a vyřešíš tak sem napiš prosím. Mám R53 r.v. 2002. Dík


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. bře 2019 23:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. bře 2019 12:32
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
No, právěže vše šlape, jak má, ani žádná kontrolka nesvítí. Samozřejmě si nestěžuju, jsem rád, ale proto sem píšu o radu, jestli to nechat být, když je vše v pořádku, nebo jestli se mi to potom nějakým způsobem "nevrátí", když to teď řešit nebudu.

Na různých anglických webech někteří psali, že většinou jim ani výměna hřídele nepomůže. Prý to může být i špatnou baterkou. Ale to jsem se jenom dočetl, sám o tom nic nevím.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz