Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

24. kvě 2018 21:25

Ahoj, má tu někdo vyřešenou/upravenou reakci plynového pedálu? Dost mě to štvě při rychlym řazení, pomalu padají otáčky a po puštění spojky si připadám jako bych řídil teprve tejden :D
Přijde mi i z videí, že to mají Ska všechny stejně pomalé.. Nebo si myslíte, že by mohla bejt špatná škrtící klapka? Třeba u oktávky to je řešené tak, že při sešlápnutí spojky padají otáčky o poznání rycheji a naopak pomaleji kvůli komfortu při ubírání plynu..

Re: pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

24. kvě 2018 23:09

Tak to by mě zajímalo, jestli to jde nějak upravit, taky mě to štve. Klapku jsem měnil z jiného důvodu, ale reakce je stejná.

Re: pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

25. kvě 2018 21:50

tady jsem něco našel:
http://www.revhang.altervista.org/revhang-CJ.html
Ve světě se tomu říká REV HANG (visící otáčky)

Z důvodu lepších emisí se pomaleji zavírá klapka a vstřikování nevypíná palivo bleskově po ubrání plynu, taky je možné, že to je úmysl pro "popkorn" z výfuku.

Najde se někdo (OKCZ?), kdo by uměl upravit mapy (třeba na druhém čipu, přepínatelné ř.j., co ty na to Ondro)?

Re: pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

19. bře 2019 14:25

taky mi padali pomalu otáčky, po nahrání softu pro odebrání lamda sond problém odstraněn..
Ale jedna lambda sondy byla KO tak jestli taky nemůže být problém v tom...
Lamda sondy ze softu jsme odstraňovali kvůli odebrání KATALYZÁTORU :wink:

Re: pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

20. bře 2019 10:10

...vyměňte ECU za jinou než je originál :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zpomalené zavírání škrtící klapky je dané nastavením od výrobce....takže ji nejspíš nepůjde jednoduše ovlivnit :?

Mno...po pravdě mám tento problém jen v nízkých otáčkách z důvodu většího tlaku za kompresorem a volnoběžné otáčky mám záměrně posunuty výš (cca 1250)
To je ale důsledek mých větších úprav :wink:

Re: pomalá reakce při ubrání plynu JCW r53

07. srp 2019 20:45

Vyřešil to někdo?Dost mi to vadí, při sportovní jízdě, kdy chce člověk pomoc si třeba líp do zatáčky prudkým ubranim plynu to je opravdu otravné, protože auto deceleruje velmi pomalu a pretacivost nebo aspoň neutralita se skoro nedostaví :(
Odeslat odpověď