Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Vyhadzuje rychlost

24. čer 2017 01:32

Ahojte,
Nestretol sa niekto s problemom vyhadzovania rychlosti po stlaceni spojky?
Jedna sa o Mini Cooper S R53 2005 fl.

Pri sviznejsej jazde sa stava, vacsinou len v 2 a 3 rychlostnom stupni, ze po stlaceni spojky rovno vypadne/vyhodi rychlost do neutralu bez dotyku k rychlostnej pake.

Mini mam len 2 mesiace a ku kontrole prevodovky som sa este nedostal (btw ma 200k km) ale ked sa dobre pametam tak predchadzajuci majitel menil olej ale uz neviem pri kolko km.

Dakujem velmi pekne, Pripadne keby viete odporucit dobry servis v Bratislave alebo okoli.

Re: Vyhadzuje rychlost

24. čer 2017 09:49

To samé mám u řazení 3.rychlostního stupně. Je to způsobeno opotřebováním převodovky (mám najeto 125tkm) a taky táhly na řazení. Musela by se rozhodit rychlostka a měnit nějaký synchrony, to se mě zatím nechce. Při řazení v tahu podržím řadičku na rychlosti a je to. Žádná tragédie to není. Plánuji opravu, ale až bude víc času.

Re: Vyhadzuje rychlost

24. čer 2017 10:24

250$ +- stoji prevodovka na ebay tak som sa ukludnil.
a 100$ +- rebuild kit.

A taktiez take nieco ako piskanie pri 1 rychlostnom stupni ked z nuly vystartujem s plnym plynom.
Skorej to vyzera na piskanie spojky ale zevraj bola menena.
Ale zistil som ze spojkovy valcek je trosku od oleja. Tak najprv skusim asi toto vymenit.

A s prevodovkou pockat pokial sa celkom pokazi alebo radsej rozobrat a spravit repas?.

Dakujem.

Re: Vyhadzuje rychlost

24. čer 2017 22:52

To mě při plným plynu na 1. taky něco píská a kouří :lol: :bigups: , ale pak musím kupovat nové pneumatiky, tak si to nechávám jen na srazy :idea: :mrgreen:

Teď vážně, nemyslím si, že jezdit až do úplné smrti převodovky je dobrý nápad. Samozřejmě je těžké to posoudit po internetu, ale ber to jako varování a doporučení, že máš navštívit dobrého mechanika, který ti řekne jestli je to konečná nebo to ještě vydrží(nejlépe toho kdo s tím má již zkušenost). Jak to tak většinou bývá, tak to klekne v tu nejnemožnější dobu, kdy rozhodně není čas ani místo na opravy a odtah z velké dálky. :roll: :idea:
Odeslat odpověď