Logo
Právě je 27. dub 2024 16:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 08:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Čaute, zaujal mě na sbazaru cooper s turbo 120kw, docela bych o něj měl zájem, je hodně pod cenovou hranici do ktere se chci vejit. Pan mi rekl ze auto bezproblemu jezdi atd jen obcas po ceste problikava konteolka mazani motoru. Setkal jste se s tim uz nekdo? Nechce se uz treba jit motoru do vecnych lovišt? Je to cerstvej dovoz takze co se s autem dělo predtim se uz nedozvime :D diky za rady.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 08:08 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. říj 2011 15:21
Příspěvky: 348
Bydliště: Kostelec na Hane
Mne to delalo u R50 a bylo to spatnym cidlem.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 08:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
To bude určitě ten stříbrnej, modrej interiér, panorama, navigace, aut. klima, vyhřev sedadel a za 88tis.
A na 15" kolech. Což mě překvapuje, myslel jsem že Eskový brzdy nedovolí nic pod 16".
Rozhodně je to jedno z nejlevnějších Esek v Evropě :-) Navíc s tou výbavou, co jen tak nevidí.
A to musela bejt kupní cena ještě o dost nižší, když to stálo za přivezení.

Tohle auto je podle mě pro člověka, co má nervy a peníze na případné rozsáhlé opravy.
Ale třebas se vymění kontrolka a bude to kup jak prase :-)
Přeju hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 09:17 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
eSkovy brzdy u 1.generace dovoli i 15".... az od 2.generace je u eSka minimum 16"

ale tedy pokud eSko stoji 88tisic, tak proste co za takovou cenu ocekavat... kdyz je to asi nejlevnejsi eSko u nas... lidi chce se to trosku zamyslet a nebo nehledat to nejlevnejsi co se na netu objevi...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 10:14 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. črc 2015 10:07
Příspěvky: 82
Bydliště: Jaroměř
Za ty peníze je to tak na ONE nebo COOPERa, pokud to budeš chtít mít v cajku, stejně do toho podle mě narveš tolik tisíc, že se dostaneš přes cenu průměrných S. Bazaristi jsou kujóni, ale nejsou blbý :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 11:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Nějak tak jsem si to myslel, volal jsem mu a byl by ochoten dat tri mesice zaruku na motor a prevodovku a slevu na 80tis, muj rozpocet je 130tis takze mi to vrta hlavou.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 11:22 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Tohle bymi taky vrtalo hlavou a chápu to těžký rozhodování. Na druhou stranu podle toho co píšeš máš 50 na opravy. za to už se dá udělat hodně věcí.
Kde to auto stojí? Že by se tu třeba někdo našel a s tebou dojel podívat. Někdo kdo S-ko má/zná aby to mohl porovnat a říct jestli tam není něco špatně.
Za zkušební jízdu nic nedáš. Určite bych ji udělal dlouhou aby se ukázalo zda se neuvaří motor. Jak se tu ted někomu stalo, těsně po koupi.
Pošli link na ten inzerát.

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 17:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2015 21:38
Příspěvky: 25
Bydliště: Zbiroh
Byl jsem se na něj asi před 14ti dněma podívat, když stál ještě víc a i se s nim svezl a udělal jsem si k němu tyhle poznámky:
-Rachtaj rozvody
-kapota má při zavření vůli(proč?)
-zvláštně se řadí, převodovka je hodně mechanická(ale s jinym Skem jsem ještě nejel)
-dveře řidiče jsou zvláštně vystouplý
-svíti kontrolka ABG
-svítí mazání a to pořád co jsem s nim jel(měrka oleje ulomena)
-někde z toho teče olej, po jízdě to bylo i dost cítit
-něco tam dost kvičelo když jsem vyjížděl
-KO klíček(obe tlačítka chybí)
-přední světla jsou na výměnu(popraskanej a oloupanej lak)
-chybí čislo pro aut. klimu uprostřed palubky
-nemá Skový pedály, jen foodrest
-proč má 15"ky ?
-v kufru se válel kryt z pod motoru, evidentně se na něco díval

Jinak je pravda že interér nevypadal špatně, dokonce má komplet stínítka na všech zadních oknech, nenašel jsem nic co by nefungovalo, z venčí vypadal že bouranej nikdy nebyl, nebo dobře opravenej. Mám i několik fotek z venčí a zespoda. Popravdě mě ale tak nějak neuchvátil, hlavně ta barva mě odrazuje, ale jel pěkně, teda oproti Cooperovi. :) Jinak pán(byl zrovna v DE) i jeho mamka byli oba hodně ochotný, na to že paní musela vyklidit půl dvora abych vyjel. Pán i maminka mi tvrdili že se s tim z Německa přijelo po vlastní ose(cca 600km+ ?!), ale to moc nevěřim... (neměl ani známku)

_________________
Obrázek
Mini Cooper R50 1,6l (115k) , Toyota Celica GT4 2,0l (230k)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 20:43 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Tak v nemecku dalnicni znamky nejsou, takze tomu dovozu i verim, proc jinak by mel DE znacky :-)
Ohledne dalsich veci, auto je vyrobene 12/2001 takze bych rekl, ze to bude jedno z prvnich eSek vubec, podle vinu bych rekl, ze bude 115, vyrobeny eSko vubec, takze vybava nemusi uplne odpovidat (pedaly, 15" kola, atd)... jinak porad je to nejlevnejsi eSko.... a urcite takovy auto nebude po servise, v top stavu....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2016 22:36 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Cooper S za 88.000,- - Můj kolega co pochází z Opavy v tom jel se svým známým a jak už bylo napsáno... akorát co vím, tak je ta převodovka špatná.. co jsem slyšel tak synchron... Tak moc nechápu jak chce dávat záruku 3 měsíce na takovou převodovku a motor kde svítí mazání. Pokud to neměl rozhozené, nemůže vědět... Moc bych takové záruce nevěril, příjde mi to srandovní. Já bych nedal záruku ani na jedno z mých aut co má najeto 23.000km a je to rv:2015. Člověk nikdy neví..

Osobně taky koukám po nějakém r53, jelikož než jsem koupil r56 S, uvažoval jsme nad mk1 a tak nějak ho k mk2 chci, aby to nebyl nesmysl, tak asi cabrio. I kdyby to auto bylo v cajku (jakože není), vadilo by mi to komplet lakování.. To je na výměnu nárazníků, prahů, plastů.. Vypadá to divně. Ne jako Mini.. Skové kola taky nutnost.. Nějaké slušné za 130.000,- je myslím lepší kup, když se člověk zamyslí..

Připlatil bych si... A poradím čemu se vyhnout:

Hrozné auto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/mini/ ... oFrom=list
Byl jsem se podívat na tohle a to je super vrak... Hnusné auto se slušným interiérem. Převodovka nepříjemně zatulhá, kola, brzdy stříknuté stříbřenkou, brzdy samotné v prdeli, několik vrypů kolem dokola (ne z parkoviště, ale větší díry kdo ví od čeho) nesedící předek, ulomený, poupadlý přední nárazník, karbonový polep nad lištou spz - asi opravená koroze na voze :) prý opravovaný motor....
Ani jsem to nebyl projíždět - za 100.000,- drahé.... Na fotkách vypadá skvěle, barevná kombinace, 125kw facelift... v reálu je to hrůza.

Tohle je takové napůl.. http://www.sauto.cz/osobni/detail/mini/ ... oFrom=list
Jízdně super, jede, pěkně řadí.. Brzdy orezlé z bazaru ale po několika km brzdilo dobře, ale myslím že kotouče už měly hranky. Xenony nevysvícené, světla nezašlé. Klima nechladí, sedačky vyhřívají. Nápravy cajk. Motor žadné pazvuky. Lak slušný, lekslý, jeden dlouhý škrábanec na střeše, jedna drobná rezinka za dveřma řidiče. Zadní světla bílé - do jednoho zatéká. Jinak venku bez větší kosmetiky. Kůže slušná, ale řidičova už něco zažila. Horší jsou podřené madla s oloupaným lakem. Co je na zváženou. Prasklá expanzka, zavařená. Občas prý dolívá vodu. Otázka jestli je těsná nádobka, nebo auto vodu žere.. Jak píšu, ani špatné, ani dobré, jinak bych ho už měl v garáži. Cena pevná, autem jezdil přímo majitel bazaru, takže asi zábava/kšeft v jednom, rozumný člověk na bazarníka...

O víkendu chci jet Brno, tam mám nějaké vyhlídlé, tak pak poreferuji. Když jsem v Praze kupoval Cooper S r56, projížděl jsem jedno r56 s doplňky JCW a nic moc, kdyby to někoho zajímalo.. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 03:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Je super číst takovéto rady, bude to můj první cooper S a docela mam obavy z případných nákladů spojených s kompresorem, proto se poohlížím spíš po turbo verzi, tam přecijen repas nestoji takivy ranec. Nebo máte opačný názor? Díky, jsem v přeplňování u svých vozů zatím "panic" :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 07:20 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
zaklad je ujasnit si kolik na to auto mas a pripadne kolik si schopen dat do prvni udrzby....

jinak 1.generace (kompresor) stoji cca 100-180.... 2.generace (turbo) stoji (200-a vys)...takze pokud mas 130, tak o turbu ani neuvazuj :-D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 08:34 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 09. srp 2011 13:26
Příspěvky: 50
Bydliště: Malacky
Ink pokial svieti to mazanie, nemusi to byt velky problem. Mne ked menili olej tak pri vyberani filtra urvali tu stredovu tyc co je tam taka pruzinka a hned ako som opustil servis zacalo svietit mazanie. Bolo treba vymenit ten housing olejoveho filtra.

_________________
<< Think big, drive small >>
Cooper S, R53


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 11:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Tomasl píše:
Je super číst takovéto rady, bude to můj první cooper S a docela mam obavy z případných nákladů spojených s kompresorem, proto se poohlížím spíš po turbo verzi, tam přecijen repas nestoji takivy ranec. Nebo máte opačný názor? Díky, jsem v přeplňování u svých vozů zatím "panic" :D


Jak píše MiniMike.. Slušné (ne perfektní) turbo v druhé generaci 200+

Navíc, pokud se chceš vyhnout problémům, koukáš dobře. 1. Generace s kompresorem je lepší, co se týká kvality. Co je právě problém je turbo :) však si přečti fórum a budeš mít jasno..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 12:50 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Alois píše:
Připlatil bych si... A poradím čemu se vyhnout:

Hrozné auto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/mini/ ... oFrom=list
Byl jsem se podívat na tohle a to je super vrak... Hnusné auto se slušným interiérem. Převodovka nepříjemně zatulhá, kola, brzdy stříknuté stříbřenkou, brzdy samotné v prdeli, několik vrypů kolem dokola (ne z parkoviště, ale větší díry kdo ví od čeho) nesedící předek, ulomený, poupadlý přední nárazník, karbonový polep nad lištou spz - asi opravená koroze na voze :) prý opravovaný motor....
Ani jsem to nebyl projíždět - za 100.000,- drahé.... Na fotkách vypadá skvěle, barevná kombinace, 125kw facelift... v reálu je to hrůza.


Asi jsem měl stěstí, že bylo pro mě daleko :-) Pred rokem jsem si ríkal že se na něj dojedu podívat. Asi dobře že jsem nejel, na fotkách fakt vypadá super. Podle toho co si pamatuju už je v nabídce tak 1,5 roku. Puvodně za něj chtěli 199 000. Byl k tomu poměrně snadno dohledatelnej stav tachometru s 10-ti letou historii.

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 14:13 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Alois píše:
Navíc, pokud se chceš vyhnout problémům, koukáš dobře. 1. Generace s kompresorem je lepší, co se týká kvality. Co je právě problém je turbo :) však si přečti fórum a budeš mít jasno..

Ani bych neřekl. Správné chování k turbomotoru (jakémukoliv = pravidelná výměna oleje v ne příliš dlouhých intervalech a zchlazení po jízdě) a turbo vydrží, stejně jako ve všech turbo dieselech. Výměna napínáku a taky nebude problém s rozvody. Dekarbonizace se taky hodí.
Co dalšího je běžně u R56 za závady motoru? Nejsou mi známy.
U první generace by člověk mohl zmínit taky spoustu možných problémů (třeba servo na milion způsobů).
Některá ta auta už jsou prostě 15 let stará, je třeba být hodně opatrný...

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 18:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Nick: Opatrnost je na místě u ojetých aut, jak u kompresoru, tak u turba... Já myslím že budou dva tábory... 1. a 2. generace. Já na to prostě mám tento názor :) článku o n14b16 je dost.. Přesto jedno vlastním, podobné jako ty :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problikavani kontrolky mazani
PříspěvekNapsal: 20. kvě 2016 00:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Big ben: Jak píšeš.. Na fotkách krásné auto, v reálu opravdu hrůza. Asi jsem ještě horší Mini nikdy neviděl a už jsem jich pár viděl. Navíc v inzerátu píše vyměna motoru za "nový" který má najeto 65.000km. Přitom mi bazarník osobně tvrdil že ten motor opravovali.. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz