Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Kontrolka DSC

18. zář 2015 11:56

Ahojte,
uz dlsiu dobu mam problem s mojim MINI (R53 - 2004). Zacalo to nahodnym zapinanim kontolky DSC, co nastavalo niekedy 1x za 1000 km, niekedy pri kazdej druhej jazde.
Momentalne sa toto prejavuje takmer stale a to hned od startu (ktory je po dlhsom case statia dost vahavy).

Diagnostika zaznamenava chyby P0340 a P0341, co su chyby senzora hriadele.
P0340 - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction
P0341 - Camshaft Position Sensor Circuit Range/Performance

Na odporucanie uz bola vymenena bateria a senzor regulace sklonu svetiel.
Na zaklade informacii na inych forach verim, ze chyba nie je sposobena vadnym senzorom, nakolko jeho vymena u inych majitelov nikomu nepomohla.
Nebadam statu vykonu, ani nepravidelny/neplynuly chod.

Nate nejaku skusenost s podobnym problemom, alebo radu ako postupovat ?

Dakujem.

Re: Kontrolka DSC

18. zář 2015 15:57

Chyby čidla vačkové hřídele bych nepodceňoval.
Doporučuji koupit originál :!:
U BMW je pravidlem, že druhovýroba obvykle nefunguje. (to je z vlastní zkušenosti) :wink:

Re: Kontrolka DSC

04. pro 2018 02:19

Ahoj, mám podobný problém. Rozsvítila se mi kontrolka DSC a diagnostika ukázala chybu P0341 což je již zmíněný senzor. Senzor byl vyměněn a kontrolka zhasla a auto pocitově jelo lépe a byly i lepší starty. Zhruba po měsíci se kontrolka znova rozsvítila a diag. ukázala chybu P0340. Auto se začalo chovat podobně jako předtím akorát mi přijdou starty horší než předtím. Myslíte, že to bude chyba opět v senzoru a tak jej vyměnit? Nebo Vás napadá jiný problém a máte řešení? Mám Coopera R53 2002. Děkuji za pomoc :bigups:
Odeslat odpověď