Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 14:09

poradí mi někdo prosím? R50 nejde odvzdušnit spojka. Oba válce nové, odvzdušňoval jsem to tlakově z vrchu i ze spodu a pořád nic. Děkuji.

Re: spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 15:13

Delal jsem nedavno a bez problemu. Zacinas u hlavniho na pedalu. Pokud mas spravne napojenou privodni hadici z nadrzky brzdovky (kterou mas plnou) tak neni problem. Povolil jsem ten pomocny odvzdusnovak (na prevodovce) a pumpoval rukou (hodnekrat). Kdyz zacala teci kapalina, utahnul jsem pomocny a zacal standartne. Napumpovat pedal - drzet a povolit pomocny. Dotahnout a znovu. Vse az do doby, kdy prestaly vytekat bublinky. Zaroven kontroluj hladinu v nadrzce...

Nevim, kde by mohl byt problem..

Re: spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 15:46

Dělal jsem to klasicky i profi - mašinou za 25 tisíc, která sama dávkuje a dolpňuje kapalinu do nádobky a natlakuje systém 3 mi volitelnými tlaky. Jsem mechanik s 20 letou praxí(převážně VW), ale tohle mě dostalo. Nejde a nejde. Samozřejmě vše několikrát kontrolováno.

Re: spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 19:26

Tak s takovou zkusenosti co mas a nevis co dal ? Tak to Ti urcite nepomuzu. Me to funguje a menil jsem oba valce...

Re: spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 19:39

Reklamoval bych mašinu za deklarovaných 25tkč :biggrin:

Re: spojka- odvzdušnění

25. úno 2015 21:07

Můžete mi prosím poradit, kde a jak se kontroluje stav oleje v převodovce? Mám R50, najeto 190 000 km, řazení mi jde normálně...olej jsem ještě neměnil. Mám převodovku Getrag. Děkuji.

Re: spojka- odvzdušnění

26. úno 2015 00:32

Hladina oleje se kontroluje povolenim horniho (napousteciho) otvoru. Je to pristupne z LP podbehu. Pokud nebyl menen olej, hned bych vymenil. To je myslim nutnost, zvlaste pri takovem najezdu. Prevodovka se Ti odmeni, to mi ver.

Hlavne az budes vypoustet, tak mrkni na vypousteci sroub. Ma na sobe magnet a to neco uvidis :bigups:

Re: spojka- odvzdušnění

26. úno 2015 00:58

Olej koupenej mám, ale nikdo v mém okolí není schopen to vyměnit. Jsem z Jižních Čech, ale není problém k nějakému šikulovi zajet, nevíš o nějakém, který by si na to troufl?:)

Re: spojka- odvzdušnění

26. úno 2015 11:01

Každý automechanik ty dva štuple na převodovce bez problémů najde :wink: .
Odvzdušnění spojky - na MINI sem to eště nedělal, ale u aut, keré mají též na spojce hydrauliku, byl postup prajednoduchý - nalél sem kapalinu a na druhý den to spojkovalo.
Bez odvzdušnění, šlapání a podobně.
Japonská metoda - Samo Sato :lol: .
Auta dvou světových značek - Moskvič 427 a ARO 243...
Eště drobný přípodotek - když měním kdekoliv prase, namontuju ho, připojím šlaušek a povolím odvzdušňovák.
Za chvílu z něho začne vytékat kapalina a až pak odvzdušňuju.
Ten šlaušek po odpojení z prasete, při demontáži, zaslepím...aby mě kapalina nevytékla a teho vzduchu tam moc nebylo...

Re: spojka- odvzdušnění

13. říj 2015 12:13

Caute, menil som pomocny spojkovy valcek za novy a podarilo sa mi stratit gumicku z trubky ktora sa do neho strka (novy piestik mal slabe zabezpecovacie pierko a po par stlaceniach spojky sa to rozletelo). Celkom problem, kedze gumicka sa v BMW kupit neda, jedine trubka komplet a to za 35eur + cakanie nez to pride zo skladu na predajnu a mini stale stoji.
Tak som googlil a zistil, ze tento isty konektor pouzivaju aj v peugeote, citroene, forde, saabe ... na dalsi pracovny den som nabehol do citroenu a kupil gumicku za 3.52eura. Cislo dielu je 215615. Snad to niekomu pomoze :banana:
PS: to odvzdusnenie je peklo .... nie a nie to odvzdusnit. Ale vdaka vasim radam to snad dam :bigups:

Re: spojka- odvzdušnění

19. říj 2015 09:56

problem s odvzdusnenim sa vyriesil sam, stacilo jazdit :banana: Spojka chytala kazdym stlacenim niekde inde, po 500km je to vyriesene :bigups:

Re: spojka- odvzdušnění

21. čer 2022 21:43

Ahoj, ze to tu po letech ozivim :D R53 cooper s vymena obou spojkovych valcu - odvzdusneno pretlakem (1bar), ze spodniho odvzdusnovaku vyteka jen kapalina, ale pedal je stale mekky a zustava dole - nevraci se... az v clanku viz odkaz jsem se docetl ze k odvzdusneni je potreba pripravek na pomocny spojkovy valec - bez nej to pry nelze odvzdusnit? take tam autor pise ze se s pedalem nema opakovane pumpovat, ze se muze znicit hlavni spojkovy valec... to se mi ale moc nezda, ze by to bylo tak poddimenzovane? kazdopadne pedal chodi uplne bez odporu...

https://www.pelicanparts.com/techarticl ... hP_gM5g8f4
Odeslat odpověď