Logo
Právě je 28. bře 2024 11:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: R50 1.6 85kw motor běží na 3 válce
PříspěvekNapsal: 12. lis 2021 18:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. lis 2021 17:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Dětmarovice
Zdravím, chtěl bych se podělit o zkušenost s motorem a zároveň se zeptat, zdali se někdo tady již s tím setkal.

Sousedka má Mini R50 1.6 85kw 2002 r.v. v automatu. 1.majitelka najeto okolo 70tis. km. Moc s ním nejezdí. Teď ho vytáhla po dvou letech z garáže kvůli technické a přišla za mnou s tím že se jí podařil nastartovat ale motor běží nějak divně. Slíbil jsem ji že se ji na to podívám. Motor běží na 3 válce. Podle odpojování válců to byl 4.válec. Auto má 70tis tak si říkám že kompres asi má začal jsem od základních věcí. Svíčky jsem vyměnil, trafo i kabely OK jiskru dávají, tlak paliva OK, pro jistotu jsem vytáhl lištu se vstřikama odzkoušel mimo OK. Říkám si víc než 2roky starý benzín, nebylo ho tam moc tak jsem ho odčerpal a nalil 20l nového. Problém ale přetrvává.

Nakonec říkám, to není možné. Změřím kompres a výsledek 9-9-9-3.

Nalil jsem trochu oleje na píst a změřil ještě jednou ten 4.válec a hodnota pořád stejná. takže hlava.

Chci se zeptat jestli jste se s tím někdo tady setkal. Zítra zkusím sundat ventilové víko a podívat se jestli není problém nahoře, jestli některý ventil nezůstává pootevřený. Doufám že to bude hydroštelem nebo vahadlem. Hlava se mi nechce sundávat :(

Dám pak vědět,...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2021 10:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. lis 2021 17:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Dětmarovice
Příloha:
mini1.jpg
mini1.jpg [ 2.87 KiB | Zobrazeno 3544 krát ]
Příloha:
mini2.jpg
mini2.jpg [ 2.69 KiB | Zobrazeno 3544 krát ]
Zatím auto stojí v garáži ještě jsem se k tomu nedostal, jen jsem se díval na netu že hydroštely jsou součástí vahadla. nevíte jestli se dají vyměnit zvlášť nebo se musí celé vahadla měnit viz foto.

Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz