Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

24. srp 2014 02:23

Me to blbne takhle: obcas nastartuje az napodruhe, na prvni otoceni klicku malokdy... Spis kdyz je teplo nebo je ten den "zahratej" chyta hned napoprve... Jinak rano musim nadvakrat, a pak kolisaji otacky ale tak 3-5s pak je to fajn... Myslel jsem ze je to svickama, tak jsem dal nove a nepomohlo. Jeste bych zkusil ten palivovy filtr, ale nvm jestli to sam zvladnu, je to nekde vzadu pod sedackou jsem nasel ne? Mam Mini r53. Mam ho prez rok a zacalo to tak pred pul rokem, predtim paradni vzdy napoprve. Jeste jsem se nedival a nedaval krome olejovyho zadnej filtr. Ale planuji vsechny vymenit, tak treba to prestane. Mini parkuje skoro celorocne pred barakem, do garaze je krkolomny vjezd a skoro kazdy den s nim jezdime. Dik za radu :wink:

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

24. srp 2014 15:08

Je tam x věci co třeba prejst :idea:

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

24. srp 2014 18:42

a co teplotni cidlo motoru?

Ja jsem menil svicky ,vsechny filtry krome palivoveho filtru (mam ten plechovej), promeroval kabely ke svickam, cistil kontakty na civce, cistil skritici klapku- pote mirne zlepseni
Jinak me uz jen napada trave teplotni cidlo na vodu, lamda sonda nebo tlakove cidlo. Dal uz fakt nevim.
Na diagnostice bez chyb :(
Přílohy
cidlo.png
Naposledy upravil frisbee dne 26. srp 2014 17:41, celkově upraveno 1

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

25. srp 2014 13:47

frisbee píše:a co teplotni cidlo motoru?

Ja jsem menil svicky ,vsechny filtry krome palivoveho filtru (mam ten plechovej), promeroval kabely ke svickam, cistil kontakty na civce, cistil skritici klapku- pote mirne zlepseni
Jinak me uz jen napada trave teplotni cidlo na vodu, lamba sonda nebo tlakove cidlo. Dal uz fakt nevim.
Na diagnostice bez chyb :(


Už je objednáno, tak uvidíme, zda pomůže. Jen cena je párkrát horší než dle katalogu:)

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

02. zář 2014 19:50

Stimpy87 píše:
frisbee píše:a co teplotni cidlo motoru?

Ja jsem menil svicky ,vsechny filtry krome palivoveho filtru (mam ten plechovej), promeroval kabely ke svickam, cistil kontakty na civce, cistil skritici klapku- pote mirne zlepseni
Jinak me uz jen napada trave teplotni cidlo na vodu, lamba sonda nebo tlakove cidlo. Dal uz fakt nevim.
Na diagnostice bez chyb :(


Už je objednáno, tak uvidíme, zda pomůže. Jen cena je párkrát horší než dle katalogu:)


Dej vedet jestli to pomohlo :wink:

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

07. říj 2014 10:46

Ahojte
No já mám problém, že za studeného startu mi motor chytne vždy ale naopak když je zahřátý, přijedu do města a jen si odskočím něco nakoupit, tak mi chytá až napodruhé. Napoprvé točí delší dobu a zhasne a nebo se chytne ale napodruhé chytá bez prodlení.Nevíte čím by to mohlo být? Mám MINI CooperS R56

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

30. říj 2014 16:55

Takže klasický problém.. když se naše R53 nastartuje a je studené tak po dobu cca 15vteřin kolísají výrazně otáčky.. občas dokonce motor zhasne. Podle diagnostiky by to měl být problém s lambdou konkrétně nefukční předehřev.
Můj dotaz zní. Originální díl z BMW? NEBO stačí druhovýroba konkrétně pro Mini.. či jsem někde viděl univerzální lambda sondy?
Jak to vidíte vy co jste už lambdu měnili? A má někdo nějaký dobrý tip kde a za kolik nejlépe?
Myslím, že výměna lambdy může být řešením pro více lidí, které trápí podobné problémy s kolísáním otáček..

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

30. říj 2014 19:54

Mozne to je Ondro,ale ktora lamda?pred alebo za kat??
Mne zatial v pohode ale to neprisli este velke mrazy :?
Ale kdesi som cital ze to moze robit aj skrtiaca,ale potvdene to nemam
Ale radsej by som origo ale ta cena ma riadne mrazi

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

06. lis 2014 14:20

tak obě lambdy jsou dle OEM čísel stejné.. číslo OEM 11780872674
z nabídek prodejců dílů (když pominu univerzální lambdy) mi vyšli tito výrobci: EPS, VDO, FACET, BOSCH, NGK
Bosch a NGK jsou dražší.. může v nich být nějaký výrazný rozdíl?

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

08. lis 2014 13:08

Ahoj, taky mi to blbne, takže časem budu měnit. Jinak zkušenost mám jen s uni-lambda sondou na bývalém autě ...po instalaci na první STK emise jak cumel, za dva roky to vyšlo taktak, za další dva roky mimo. :blink:
T.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

08. lis 2014 23:40

přední a zadní je stejná ,z Anglie za 1500,- kč jestli je spatná přední ,stačí vyměnit za zadní, emise jsou v pohodě zadní když nebude fungovat tak to ani nepoznáš

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

10. lis 2014 06:47

Mini Cooper 1.6 85kw po zahřátí kolísají otáčky a většinou to chcípne, občas se rozsvítila kontrolka motoru a zhasla, ale ted už svítí pořád. Auto má najeto origo 73.000 Napadla mě klapka, ale to by snad nesvítil ten motor.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

21. pro 2014 23:08

frisbee píše:
Stimpy87 píše:
frisbee píše:a co teplotni cidlo motoru?

Ja jsem menil svicky ,vsechny filtry krome palivoveho filtru (mam ten plechovej), promeroval kabely ke svickam, cistil kontakty na civce, cistil skritici klapku- pote mirne zlepseni
Jinak me uz jen napada trave teplotni cidlo na vodu, lamba sonda nebo tlakove cidlo. Dal uz fakt nevim.
Na diagnostice bez chyb :(


Už je objednáno, tak uvidíme, zda pomůže. Jen cena je párkrát horší než dle katalogu:)


Dej vedet jestli to pomohlo :wink:


Tak stále zatím nevím, zda to pomůže. Od doby, co se ochladilo, přestalo auto zlobit. Myslím, že kdybych to vyměnil, nepoznal bych rozdíl.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

21. pro 2014 23:49

Ahojte. Ja mam zase problém ked je studený hned po starte pri stlačení spojky po rozbehu padnu otáčky az na 500 akoby siel skapat ale potom vyletia otáčky na 1200.. Na volnobehu nič pekne drzi 1200 do kym sa nezahreje,robí to len pri zatazi.. Po zahriati vsetko v poriadku. Ns diagnostike nic,skrtiaca klapks vycistena.

Nahodou nestretol sa s tym niekto? Ďakujem

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

04. led 2015 01:32

Takze sviečky nove Denso iridium, meneny palivovy filter. zmena ziadna... Teraz mi pri nízkych otáčkach cca 500 po starte zasvietia na chvíľku aj ikony EML a chybu motora. Potom sa zobudi a znova 1200. Niekedy to spraví raz niekedy tri krat. Po dvoch minútach vsetko na 100%.. Nerobilo mi to minulý rok v zime,preto to riesim.

Pocítil niekto zmenu pri vymene cidla vody? Alebo výmeny lambdy?
Ďakujem

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

21. úno 2015 11:29

U me to bylo prasklou hadickou v sání. Po výměně hadice otáčky drží.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

23. úno 2015 11:52

Hmm u mě to taky zlobí. A to mám 2 gen. Ale jen tak minutku po startu. Pak to prestane a uz ani necukne. Jen zase, kdyz stoji a vychladne. Tj. Na hadicku bych to nevidel. Leda nějaky podtlak?? že by to delsim stani neco uslo a nez se natlakuje? fakt divná závada. A zdá se ze i ruznejch motoru.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

23. úno 2015 12:16

Mám totéž. Studený motor po nastartování jako by neměl dost benzínů a zhasíná. Ještě jsem vypozoroval, že když je vyšší venkovní teplota, tak se to zdá být horší (trvá déle než začně pracovat správně). Což je divné :-)

Dnes jedu do servisu tak dám vědět jestli se podaří konečně vyřešit. Už vím, že to není termostat, svíčky ani bordel v klapce přívodu vzduchu. Zatím to pracovně tipuju na palivové čerpadlo, tak uvidíme.

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

23. úno 2015 14:14

OKOK. Snad se to uz rozlouskne.

po nastarotvnai a nechani na volnobehu zacne koktat kolisaji otacky az chcipne. Jakoby nefungoval sytic. Kdyz slapnu na plyn, tak se zbleje. Kdyz ale tukanim do plynu dostanu motor nad cca 1500 otacek, tak jde pravidelne. Takze simuluju sytic, tim, ze drzim nohu na plynu, nez se to ustali. .)

Re: Kolísání otáček a zhasnutí motoru

23. úno 2015 21:05

Presne toto iste aj mne, dokonca sa to o nieco zhorsilo. Clovek ako stlačí pedal tak ide krasne ale ako sa naštartuje bez plynu vyletí na 1200 v momente padne ledva na 500 potom chvíľka a uz sa zobudi.. Takto to pár krát spraví a uz je klud.

Na sto percent je to poloha klapky,len neviem prísť na to prečo ju viacej neotvorí.. Sytic. Snímače.. ale ake? Lambdy teplotne čidlo? Podltakove čídlo v sani? Aach..
Odeslat odpověď