Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Olejová měrka prosím o radu

22. čer 2013 21:11

Zdravím, :cry:

chtěl bych se zeptat, zda-li by tu byl někdo tak ochotný a mohl změřit délku olejové měrky, bohužel se mi měrka zlomila
a jedna část zůstala ve vaně. Novou jsem objednal v Horimexu a než dorazí bude to cca týden, potřeboval bych alešpoň do té doby provizorně např drátem zmeřit hladinu oleje.

předem díky za info

PS: Na srazu pak zvu na :pivo:

Cooper S 2002, 120kw kompresor

Re: Olejová měrka prosím o radu

23. čer 2013 12:36

ahoj to iste sa stalo aj mne
zlomila sa mi pri vrchnej casti cca 20cm
tak som asi 7dni jazdil tak :?
uz som myslel ze budem musiet davat dole olejovu vanu ale nakoniec sa mi ju podarilo vytiahnut jednou sikovnou vecickou :bigups:
56,8cm ma ta cast ktora je v nutri v rurke
62,2cm je komplet mierka :wink:

Re: Olejová měrka prosím o radu

24. čer 2013 20:10

:idea: Vedeni merky / Rozumej trubicka/ je k bloku motoru prichycena 1x sroubkem ale nejsem si jisty jestli se da k nemu dostat .. ja ji demontoval na vyndanem motoru a k memu prekvapeni tam byla tez jedna zalomena merka :wink:

Re: Olejová měrka prosím o radu

30. čer 2013 22:36

Super díky Pumik.) na srazu máš u mě drink;)

Re: Olejová měrka prosím o radu

13. bře 2014 19:20

Mam taky nalomenou merku oleje ale jeste se nezlomila... chtel bych ji vymenit vcas :) nez se urve. Nevite kde ji objednat? Nebo cislo dilu? Nemuzu to nikde najit...

Re: Olejová měrka prosím o radu

13. bře 2014 19:47

Vse je na www.realoem.com
Pak jen objednas u nejakeho BMW dealera..

Re: Olejová měrka prosím o radu

13. bře 2014 20:12

Uz to tam vidím, díky

Re: Olejová měrka prosím o radu

05. čer 2015 21:51

Zdravím,
už po druhé se mi zlomila měrka.
Sakra z čeho je to vyrobené?! :(
Vypadá to jak laminát nebo co? Auto jsem již koupil se zlomenou měrkou (20cm od vrchu). S nějakými díly jsem si nechal poslat jinou měrku z Anglie. Ujel jsem s ní cca 200km a byla zlomená na 5x !!!!
Bohužel 15cm konec zůstal uvnitř trubky.
Vše jsem rozebral a zkontroloval. Trubka se zdá originální, nezohýbaná.
Máte někdo podobnou, takhle blbou, zkušenost?
Vypadá to, že mi z anglie asi poslali neoriginální, ale podle zlomu a struktury materálu se zdá stejná. Možná jsem už auto z neoriginální koupil a opět udělal stejnou chybu.
Objednal jsem tedy dnes originální, nedokážu si ale pořád vysvětlit v čem může být problém?

Předem díky za Vaše zkušenosti.

Re: Olejová měrka prosím o radu

11. črc 2015 12:28

Lámání měrky by mohly mět na starosti vibrace...
No, nekdy se s údivem pozastavuju nad (ne)možnými inovačními výsledky.
Třebas tato měrka a eště z černého plastu.
To može vymyslet enom opravdový vůl.
Mladej měl podobný nesmysl na Audi TT a tak sem to, co sem z bloku vytahl, poměřal, zahodil a vyrobil nový kus z tradičního materiálu.
Dá se použít plech a nebo kus náhonu tachometru.
Páč konkrétně na temto verku se tá měrka dá ulomit, enom když se o ňu zavadí.
No, idu si nalét trošku dobré nálady :wink: .

Re: Olejová měrka prosím o radu

11. črc 2015 14:57

Objednal jsem originál a vyřešeno. Původně objednaná měrka nebyla originál, byla tvrdší.

Re: Olejová měrka prosím o radu

09. zář 2015 19:19

Zdravím klubáci,mám stejný problém....Koupil jsem auto se zlomenou měrkou,koupil jsem druhovýrobu a vydržela 1 den a na 3x se zlomila,průser je,že poslední ulomený díl mi zůstal vevnitř...Dá se s tim nějakou dobu jezdit,než budu mít čas na rozebrání?Vadit by tam ničemu neměla si myslim....

Re: Olejová měrka prosím o radu

09. zář 2015 20:51

Také jsem měl neoriginální měrku na 3 kusy hned po jednom dni.
Mě zůstala v trubce do motoru, tzn. že když jsem rozebral čumák mini, abych ji vyndal, štoural jsem ji nějakou dobu z trubky, kde byla seklá.
Pokud se ti utrhla a spadla do motoru, myslím si že zůstane ležet na dně vany, takže se nic dít asi nebude, čerpadlo ji nenasaje.

Re: Olejová měrka prosím o radu

16. zář 2015 21:12

Osobní zkušenost nadevše.. i mně nakonec dostihl "syndrom olejové měrky zakoupené na netu" stejně jak psal Kubas.. po několika kontrolách jsem ji dnes vytáhl zlomenou. Takže ponaučení.. tohle koupit jedině nové originál v BMW..

Re: Olejová měrka prosím o radu

14. srp 2017 16:33

Mám v autě originál, zlomená není ale pro změnu oloupaná. Kupuju radši novou, už takhle to tam dole může dělat možná trochu neplechu.. Před lety jsem měl to stejný na bmw 330i.. Z čeho to je kurňa :)

Re: Olejová měrka prosím o radu

14. srp 2017 22:59

Budte radi za merky. U 3 g. musite olej merit na displeji. Nastartovat, pustit mereni a cekat jak trotl. A po nekolika minutach cekani vam palubni pc rekne jak jste na tom.
Ne ze bych chtel vratit dobu, kdy jsem u trabiho meril merkou benzin v nadrzi pod kapotou, ale olej radsi merim klasicky nez cekat co vymysli auto samo .....

Re: Olejová měrka prosím o radu

15. srp 2017 13:07

Jo tohle už má bmw e90.. To je sila.. A ještě větší síla že to nemá vypustak, takže ty největší sajrajty zůstávají pěkně stále má dne vany

Re: Olejová měrka prosím o radu

16. srp 2017 21:51

a co třeba tohle :
http://www.lohen.co.uk/shop/gen-2-mini/ ... n-2-detail

Re: Olejová měrka prosím o radu

17. srp 2017 17:13

Lukas80 píše:a co třeba tohle :
http://www.lohen.co.uk/shop/gen-2-mini/ ... n-2-detail


No nevim jak ostatnim, ale olejova merka za 2200,- mi prijde "trochu draha" :oha:

Re: Olejová měrka prosím o radu

18. srp 2017 10:02

pravda.. i v BMW za originál 800,- mi přijde dost.. hodně jsem se tehdy kroutil, když jsem platil 3kusy

Re: Olejová měrka prosím o radu

18. srp 2017 15:43

tak každé zboží má svého kupce ne :wink:
Odeslat odpověď