úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Rozvody r53

12. čer 2013 22:16

Ahoj v kolika Km se u r53 mění rozvodovy řetěz??

Re: Rozvody r53

12. čer 2013 22:19

Vubec?

Re: Rozvody r53

12. čer 2013 22:37

mno asi proto žádný toppic :blush: ,naprostá nemožnost že by se řetěz vytahal??

Re: Rozvody r53

13. čer 2013 08:00

Tak asi se vytahat muze, nikdy nerikej nikdy...

Třeba u Opela jsem mel v motoru retez a když jsem se na vymenu ptal v Opelu, tak mi rekli, ze to auto bude dřív na vrakovisti, nez bude potřeba menit retez :wink: Takze jsme ujeli 255000km a vysr*lo se něco uplne jiného a skoro to auto skončilo na vrakovisti, presne jak pan v Opelu rikal :D

Vymena rozvodov BA-okolie

07. lis 2013 15:35

Ahojte,
menil niekto v okoli Bratislavy rozvody na Cooper S 1gen.?
Potreboval by som poradit ohladom mechanika.

stranavsky@gmail.com

Dakujem

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

07. lis 2013 18:45

je tam retaz, ktoru ma zmysel riesit od 300k km vyssie (udajne) - zistoval som si to pred 2 tyzdnami a tiez ma tento fakt potesil :banana:
(ani servisny manual tento ukon nespomina, menit treba iba klinovy remen)

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

07. lis 2013 22:16

presne mne mechanik povedal retazovy rozvod.. 400k km ze skor netreba... :))) potesilo

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

08. lis 2013 14:20

To viem aj ja ze by sa teoreticky nemali menit, no aj napriek tomu ich menim kvoli zvlastnym zvukom co to vydava,diely uz mam vsetky kupene(obidve ozubene kolesa,retaz,aj vodiace listy,tesnania)
Jediny problem je ze to mam v servise uz treti tyzden,ale maju problem stym ze podla servisnych manualov BMW nemaju niektore prostriedky potrebne na vymenu.
Preto zhanam niekoho kto to robil a ma nato potrebne veci.

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

08. lis 2013 14:26

a na napinak jsi nezapomel ?? :idea:

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

08. lis 2013 18:43

No myslim, ze to moc lidi nedelalo... Kolik jsi videl miniku co ma na tachu 300k+? Ja zadneho :D

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

08. lis 2013 20:23

trosku OT.. ja mam jedno z prvsich Mini 11/2001 a 159800km cca:) a tie rozvody hej ked nieco hrkoce a tak treba to vymenit ale je to raritne.. menenie u Mini

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

09. lis 2013 05:44

Samozrejme aj napinak tam je,viem ze som to objednaval cele komplet z BWM co sa tyka vymeny rozvodov,len sa mi to nechce dat menit v BMW kedze tam maju 70€/hod servis..
Na aute mam 135.000km chcem to pre svoju spokojnost vymenit, ked uz diely vsetky mam objednane.
Skor by som potreboval poradit nejakeho mechanika Bratislava-Pezinok.

Re: Vymena rozvodov BA-okolie

09. lis 2013 11:24

ja si myslim ze to dokazes aj sam :bigups:
najskor napinak,IC,veko hlavy a mas celkom dobry pristup k vymene
len si poznac otubene koliesko na vackovke ze ked budes davat na nu novu retaz aby si ho dal na spravne miesto

pust sa do toho sam
ja osobne by som to bral ako vyzvu a pre dobry pocit ze som to vymenil sam :blush:

ale aj ked si myslim ze to tvoj problem asi nevyriesi ale nikdy nevies :mrgreen:

Re: Rozvody r53

20. bře 2014 11:28

Nechcem zakladať podobnú tému, viete mi niekto povedať kedy by sa mali meniť rozvody u R50?
Čo všetko sa mení? Alebo kým všetko klape ako má, tak na to radšej nešahať?
Ďakujem

Re: Rozvody r53

20. bře 2014 22:26

dalid2 píše:Nechcem zakladať podobnú tému, viete mi niekto povedať kedy by sa mali meniť rozvody u R50?
Čo všetko sa mení? Alebo kým všetko klape ako má, tak na to radšej nešahať?
Ďakujem
... ak by si chcel kupiť sučiastky "na rozvody" mám uplne novu sadu keby si chcel.

Re: Rozvody r53

21. bře 2014 00:19

5 prispevkov hore...sen ludia.. 400tisic ked ti nic nehrkoce..

Re: Rozvody r53

24. bře 2014 21:40

asi to nebude taký ojedinelý jav, aj ja mám hlučné rozvody
200tkm
nič nieje večné, takisto aj pri bmw a mb
majú reťazové rozvody, niektoré idú ticho a niektoré hrkocú ako starý traktor

Re: Rozvody r53

30. bře 2014 11:19

Ahoj, rozvody na MIni se mění dle potřeby motoru, elektronika si ohlídá vytažení a styl jízdy, také se může stát že ho nebudeš měnit vůbec, jiné je to u motorů S 128Kw a výš, zde je hydraulický napínák a do roku 2009 u BMV měl drobnou rezervu v tlaku, pak ho vylepšili. Zde se může stát že výměnu provedeš dříve nebo častěji. Chová se to tak že řetěz začne šustit, po nějaké době dojde k přeskočení o zub a čidlo elektroniky včas odstaví motor. Pak servis.

:blush:

Re: Rozvody r53

18. pro 2014 23:09

Zdravim mam mensi problem nekdy kdyz nastartuji slysim takove chrceni po seslapnuti pedalu to prestane a uz to nedela jak rikam je to nepravidelne napadlo me zda to neni napinak rozvodoveho retezu nebo nejake mazani. Setkal jse stim nekdo? Mam r 50 najeto 128000. Dekuji za pomoc.

Re: Rozvody r53

07. kvě 2015 09:48

chalani zdá sa mi že pri studenom štarte mi niečo jemne vibruje respektíve klepe, po zašliapnutí spojky to prestane, môže to byť napínakom??
Odeslat odpověď