Logo
Právě je 30. dub 2024 22:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: servo - beznadej
PříspěvekNapsal: 04. srp 2010 08:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. kvě 2010 11:58
Příspěvky: 4
Zdravim vsetkych zavislakov znacky MINI. Uz som aj ja MINI pozitivny. Konecne sa mi za rozumnu cen podarilo doviezt Mini Cooper r.v 4/2002 a po 2 tisicoch km krasnej a spanilej jazdy ma chyta hysak, preto sa obraciam aj touto formou o vasu pomoc a to:
1. Neviete o nejakom sikovnom mechanikovi co sa rozumie do MIni niekde v okoli Popradu?
2. Zradza ma opakovane servo. Ale nie takym klasickym sposobom ako to uz tu bolo popisovane - vysvetlim sice trosku zdlhavo ale fakt si s tym neviem dat rady - servo ma nechalo visiet na jednej 90 stupnovej zakrute. dotiahol som sa nejako domov a nechal ho stat jednu noc. na druhy den som ho nastartoval a servo fungovalo. 1000 km ziadna zavada. potom znova tiahla zakruta a vyplo ho. zase som ho nechal noc stat a na druhe rano som ho nastartoval a sevo islo. problem je v tom a ten mi ostal, ze ked vypnem motor a klucik zo zapalovania tak servo ide dalej. proste ked ho chcem vypnut musim odpojit baterku. uz sa mi stalo aj to ze servo neslo cely den a v noci som isiel z rande a pridem ku autu a auto huci-servo sa nejakym zazracnym sposobom zaplo. dal som ho na diagnostiku a vsetky cidla na riadeni funguju bez problemov.
nejako ma napadlo ze by som skusil vymenit spinacie rele ale este som sa k tomu nedostal.
Prosim pomozte uz som zufaly lebo auticko stoji bez znamok zivota na parkovisku a je to zle ked je vonku take pekne pocasie a tolko bab :-)
3. k problemom so servom sa pridruzil aj problem s klimou - cerpadlo aj ventilator funguju ale klima nechladi nehreje - automaticka klima nie manual.
Budem velmi rad ak sa najde niekto kto by mi vedel poradit s niecim takymto ako som tu spomynal. vopred dakujem.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 04. srp 2010 11:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. čer 2010 23:09
Příspěvky: 12
Bydliště: Poprad
Skús BM Servis ... je to pri hoteli Satel, alebo G+G ... inak, už ostáva asi len BMW :/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 04. srp 2010 17:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. kvě 2010 11:58
Příspěvky: 4
V BMW som bol. pytali 70 eur len za diagnostiku. Myslel som ze ci sa tu v okoli nepotuluje nejaky skryty talent v podobe automechanika. Ale aj tak diky za odpoved.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 04. srp 2010 22:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. čer 2010 23:09
Příspěvky: 12
Bydliště: Poprad
no aspon dačo... snažil som sa :) ale v poprade žiaden talent lebo mechanici odchadzaju do BA robiť za podstatne vyššie platy... veď do original servisov beru hentych čo len teraz vyšli zo školy alebo čo maju prax tak chodia do servisov... a myslim si že 95% mechanikov ťa aj tak pošle na diagnostiku lebo to nebudu vedieť určiť... skusim sa niekoho opytat či nema niekto naokolo aj diagnostiku BMW unho v servise ale pochybujem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 08. srp 2010 15:36 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. kvě 2010 11:58
Příspěvky: 4
ja uz som nasiel ludi co maju diagnostiku na mini ale ked na diagnostike sa objavi len momentalny stav. a ja neviem privodit ten stav len tak hned aby sa zistilo. mam pocit ze je to uplna sprostost a preto sa s tym este nikto nestretol.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 02. zář 2010 20:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Ahoj,
tvuj pribeh duverne znam.Koupil jsem Mini 2004 po lehke odrenine prave strany,casem se ale ukazalo,ze k te odrenine nalezela jeste rana na prave kolo,coz bylo v bazaru vice mene kosmeticky opraveno,
Pri koupi mi bylo receno, ze rizeni nejde uplne nejlip a ze to bude nejaka prkotina.Nebylo.Bylo to podivne fungujici servo.
Jelikoz jsem chtel setrit na nepravem miste, tak jsem si na jednom vrakovisti koupil repasovane s rocni zarukou.Po namontovani nejdriv strasne rvalo a po prvnich 150 km po zastaveni se delo totez, tedy hucelo i po vypnuti klicku. Byl jsem mistr v odpojovani baterky doku se po dalsich 100 km neodporoucelo uplne, takze jsem si cestu Teplice Praha slusne zaposiloval, zejmena u Lovosic.A druhy den, svete div se, po zapojeni vaterky servo znovu fungovalo.Chvili.Byla to uz predsmrtna krec,kterou jsem vyresil jedinym moznym zpusobem.Koupil servo nove.Vyresili to chlapi v servisu Hra Car v Praze Na Maninach, jsou to mechanici ze stary automechanicky skoly a umej, an diagnostiku jezdej do Autohelpu v Maroldove ulici. A od te doby je klid.
Pripojim jeste jedno vcarovani pred zdanlive lehce bouranymi auty.Muj mini vypadal opravdu jen jako odrenina.I na heveru bylo vse zdanlive v poradku.Mel jsem s sebou i cloveka, ktery auta dela 40 let.Ale...Dovnitr nevidite.Se servem jsme se nechal uchlacholit a zaplatil jsem draze.A jelikoz kupujete "lehce havarovany vuz plne pojizdny", tak si pak na prodejci fakt nic nevezmete,Tim to neskoncilo.Za nedlouzho praskla krytka tlumicoveho ulozeni na te "lehce " bourane strane a vrcholem bylo, kdyz se pri otoceni volantem jednoho dne ozvala rana a ja s hruzou zjistil, ze praskla pistnice rizeni!!!Dlasich 14tisíc...Byl jsem ojkouzlenej krasnym autem a vyhodnou koupi.Ted ale zas vim, ze je komplet vsechno nove.Snad uz neceka dalsi prekvapko.
Ale to jsem odbocil.Takze nesetri,do serva budes muset investovat,louci se s Tebou.A nekupuj repas!!!!!!
Příloha:
Poznámka: Lehce bourany?Nebo spis jen odreny?Ted uz cely novy...Draze.
P2190016.JPG
P2190016.JPG [ 126.89 KiB | Zobrazeno 5586 krát ]

PetrXJR


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: beznadej
PříspěvekNapsal: 05. zář 2010 13:44 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. kvě 2010 11:58
Příspěvky: 4
diky velmi pekne za radu. presne to iste som sa rozhodol urobit a teda kupit nove servo a dokonca namontovat aj ten ventilator dole pod servo. uvidime co dalej. Umna je ale ten roziel ze auto nebolo burane. to mi povedali vsetci dokonca aj na originalite. vymenim a dufam ze pomoze. Ale aj tak diky za radu. cenim si toho


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz