úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

01. bře 2012 23:28

Já už to ani moc neřeším:-) I když se občas zamnou otáčí lidi, aspoň je to bezpečnější když ví, že jede auto :-) Dělá to řemen a opotřebený není tak ho neměním. Jinak pokud chcete jednoduše zjistit čím to je (řemen, alternátor, ložisko kladky...) stačí na roztočený řemen stříknout trochu vody nebo silikonu, pokud to přestane je to řemen... A pokud to dělá i po výměně, bude asi unavená napínací kladka. Tolik z mých zkušeností.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

02. bře 2012 11:05

Stejna zkusenost - hlavne za vlhka (takze prave nyni) pri studenem motoru piska remen jak blazen (a rusi me to v poslouchani prevodovky, zda je vse ok :) ). U Pupiku mi, stejne jako JanM-ovi poradili, ze staci striknout na remen trochu silikonoveho oleje - piskani sice prestane, ale tak do druheho dne. Dle real-oem novy remen muze prijit tak do 500 kc, takze vymena neni problem...

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

05. lis 2012 12:13

Ahojte,presne toto iste mi zacal robit moj ako prisla zima. Ale je to take sustenie oproti piskaniu.. piska mi remen ked prejdem po mlake vtedy je to jasne zapistanie. Robi to aj vam ci mi tam chyba spodny kryt??

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

05. lis 2012 12:29

Nevím, který spodní kryt máš na mysli. Žádní MINI první generace nemá spodní kryt na motoru.

Nicméně pískající řemen je dost běžná záležitost. Ze začátku ho stačí postříknout nějakým silikon. mazivem, ale je to jenom dočasná záležitost. Nejlepší je ho vyměnit.
Určitě to tady v tomhle vláknu už někde píšu. Měl jsem stejný "problém". Jak přišlo vlhko, pískalo to jako blázen. Dělá to snad každý MINI :-)).

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

05. lis 2012 13:08

JanM píše:Nevím, který spodní kryt máš na mysli. Žádní MINI první generace nemá spodní kryt na motoru.

Nicméně pískající řemen je dost běžná záležitost. Ze začátku ho stačí postříknout nějakým silikon. mazivem, ale je to jenom dočasná záležitost. Nejlepší je ho vyměnit.
Určitě to tady v tomhle vláknu už někde píšu. Měl jsem stejný "problém". Jak přišlo vlhko, pískalo to jako blázen. Dělá to snad každý MINI :-)).



Nekdy nepomuze ani remen a musi se vymenit unavena napinaci kladka.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

05. lis 2012 15:15

Koukám že pískajících je tu víc...mě to píská když je zima, ale jen pár minut po startu. Letos se ozval zatím jen jednou, ale už jsem koupil novej řemen, doufám, že to bude stačit.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

05. lis 2012 15:29

dsurma píše:Nekdy nepomuze ani remen a musi se vymenit unavena napinaci kladka.
...to jsem zapomněl zmínit.

U mě pomohl jen řemen. Ozývalo se to hlavně za vlhka. Stačilo auto nastartovat po dešti a už to pískalo. Ale myslím, že kladka taky taky není moc drahá.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

08. lis 2012 12:06

Pánové toto téma se zde probíralo, sám jsem ho zakládal. Vyměnte řemen, neváhejte.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

08. lis 2012 13:50

aviater píše:Pánové toto téma se zde probíralo, sám jsem ho zakládal. Vyměnte řemen, neváhejte.

Až na to, že v jejich případě jde o jinou generaci auta a jiný typ problému než u R56.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

22. lis 2012 16:31

při koupi řemenu je dobré nezapomínat na to, že když má mrňous klimu, tak je potřeba delší...

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

23. lis 2012 11:50

Ano, toto mam jiz za sebou a byla to kladka i remen.
Ve srovnani s jinymi opravami, je tohle ta snazsi a se stastnym koncem:-)
Jezdit se s tim da, za zimy je to horsi, nejhorsi pocit je to u studenych rozjezdu...

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

04. pro 2012 23:08

Chalani, vraj sa davali na 85kW styri druhy remenov.. neviem co je na tom pravdy. ale v katalogu to tak vyslo

Neviete presne aky rozmer? ide o to ze kvoli zhodeniu remena som nepojazdny..

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

04. pro 2012 23:15

Jo remenu je vice delek, pokud mas klimu, tak nektery z tech delsich, ale ktery nevim. Dohodnout se s prodejcem, kde budes kupovat remen, at ti objedna vsechny a ty nevyhovujici vratit - tak to delam u sveho dodavatele, kdyz si nejsme jisty, co presne na aute je.

Re: Pískání z pod kapoty - Vymena Remenu / Kladky

23. zář 2014 10:45

Zdravím všechny majitele mini, které postihla výměna napínací kladky a klínového řemene. V příloze přikládám ceny a kód k mému mini od BMW. Jinak chci jednomu ze zaměstnanců BMW poděkovat za vstřícnost s reakcemi. Zde se mi reakcí nedostalo. Můžete mě ukamenovat, přežiji to.

Zde přikládám odkaz na díly s rozdílem ceny a stejným číslem: http://www.automedik.cz/autodily.html?path" onclick="window.open(this.href);return false;[]=1075732&path[]=1075734&path[]=1075742&path[]=1075801&path[]=1076155&path[]=1077201&path[]=1078598&product=2803291

http://www.automedik.cz/autodily.html?path" onclick="window.open(this.href);return false;[]=1075732&path[]=1075734&path[]=1075742&path[]=1075801&path[]=1076155&path[]=1077201&path[]=1078599&product=101503

Dále mě čeká výměna spojkové sady...v BMW Brno nabídli cenu: Sada spojky 6.260,-
Baterie 55Ah 3.403,-, nebo jiné BMW Brno: Spojková sada - 6572,- a Dvouhmotový setrvačník - 9541,- a Baterie - 3655,-. BMW PRAHA: viz. obrázek

Spojková sada od SACHS u nás běžně používaná se dá pořídit do 3000 vč. DPH: http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... 000951516/

Ten to odkaz nepatří machrům, ale nám blbům, kteří stejně milují své motokáry MINI.

Hezký den. Bl.
Přílohy
image002.jpg
image005.jpg
Odeslat odpověď