Logo
Právě je 28. bře 2024 22:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 16:09 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Zdravím všechny,

nepíše se mi tady ta zpráva zrovna s radostí, ale budu potřebovat vaší radu/tip.

V Miníkovi mi něco divně drnčí v motoru. Autíčko jezdí úplně normálně, palub. počítač žádnou závadu nehlásí.
Všimnul jsem si toho před nedávnem a dneska jsem to pořádně prozkoumal. Divné je, že zvuk z větší části ustane když se vyšlápne spojka. Tak hlavně doufám, že není nic převedovkou. Přeci jenom mám facelift 2006.

Tady je video, podívejte se na to. Je točená v garáži a proto je to celá trošku "vybuzené", jinak to drnčení není tak razantní. Nejvíce je slyšet mezi 0:35 a 0:40.

http://www.youtube.com/watch?v=ON3tVECk99I

Nejdříve jsem si myslel jestli není něco s rozvody (vis problémy R56), ale přímo u motoru to moc slyšet není. Nejvíce okolo baterky a filtru vzduchu.

Díky všem za tip a prosím, jen samé pozitivní zprávy...
:shock:

AKTUALIZACE 7.2.11:

Ve třetím servisu (autopupik.cz) a po pročtení a konzultaci na MINI2.com je jasný výsledek o co se jedná :-(.

Opravdu nejde o spojku, ale o špatné/á ložiska v převodovce. V mém případě Gatreg.

Možná mi někteří budou oponovat, ale prý se jedná o chronickou záležitost víceméně všech aut celé první generace vč. faceliftu.

Resumé je takové, že ještě jezdit můžu a budu. Olej v převodovce je v pořádku a zatím jsem asi na úplném začátku "brocení". - Tedy ta jízdy nic slyšet není.

Ale to nejpodstatnější je jak vše diagnostikovat. Opět asi spousta z vás postup zná, pro mě to byla po přečtení na webu novinka.

Z neutrálu jemně tlačte !bez spojky! proti rychlosti. Hlavně jednička a dvojka. Pokud se nic neděje, žádný zvuk se neozývá a auto má tendence se pohybovat dopředu máte vyhráno. Převodovka je ok.

V mém případě se začne ozývat lehá rachotivý zvuk. A to není dobré.

Nový Getrag výjde na 34k,- Kč bez daně, v Autopupik mi řekli za výměnu cca 4k,- Kč. Ale prý by rovnou nebylo od věci vyměnit i spojkovou sadu (cca 7,- Kč).

Já jezdím dál, ale to bude neúnosné čeká mě investice cca 50k. Neslušně řečeno dost na hovno. Doufám, že to vydrží co nejdéle... :evil: .
:evil: :evil: :evil:


Naposledy upravil JanM dne 07. úno 2011 13:20, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 16:19 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
mno ja ti nevim .... temhle vecem ja fakt vubec nerozumim .... vsechno davam do servisu, ale neco podobneho se mi linulo z mini, kdyz jsem menil komplet spojkovou sadu ... bylo mi receno, jsem jsem mel neustale jakoby trosicku seslapnutou spojku .... pak zvuk gradoval a gradoval, az to bylo neprijemne piskani. Mozna to neni tvuj pripad ... jak rikam, tyhle veci jdou mimo mne,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 16:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
...právě. Taky nejsem žádný odborník. Ale pokud spojková sada, dobrý to by se přežilo, ale převodovka....Lepší nemyslet....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 20:08 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Může to být jen spojkové ložisko, každopádně bych návštěvu mechanika neodkládal.

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 20:43 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Radši s tím zajedu do Inveltu a uvidím co mi řeknou. Když to bude rozumě opravitelné nechám to udělat jinde. Zvláštní je, že auto jede naprosto normálně...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 20:57 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Dokud se ložisko nerozsype, tak auto jede normálně...

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 21:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Koukal jsem, že spojkové ložisko není ani tak drahé. Tak snad by se nemusela měnit celá spojka. Docela mě to štve. Na to, že mám nejeto 51 tisíc.... :-/

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=21&fg=05

Amatérem odvozeno, to bude díl číslo tři, předpokládám. Co jsem koukal na YouTube vadná ložiska dělají dost podobný zvu, jen daleko silnější. Asi to ještě není tak poškozený....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. led 2011 22:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
videl bych to tez na spoj. lozisko ...

ps.bude se to zhorsovat ale nikdo ti nepovi jak dlouho to jeste vydrzi nez klekne... mesic,rok ??

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. led 2011 01:33 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2010 11:20
Příspěvky: 176
Měnil jsem na přelomu roku celou spojku. Nijak mi to nedrncelo, jen se mi zdalo, ze me ta spojka jako trochu kope a obcas mi to chciplo. No a pak sem jednou proslapl pedál a ten zustal na podlaze a už byl problém zařadit. 50km jsem dojel na čtyřku a pak už nezaradil nic:-)
Nakonec jsem měnil v no name servisu spojku neorigo Sachs a s praci to bylo kolem 8 tisíc.
Toho se už nebojím. Jinak mi ted píska nejaký jiny kolečko v motoru.... Zda to je jen klinak je otazka:-)
Tak hodně stesti.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. led 2011 01:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Díky moc za info všem. Těch 8 tisíc, je ještě dobrých. A kdyby to bylo jenom ložisko tak by to mohlo být ještě víc. Uvidíme. Pozítří tam zajedu a dám vědět jak jsem pochodil. Hlavní je, že to nevypadá na převodovku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. led 2011 01:53 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
yan píše:
Měnil jsem na přelomu roku celou spojku. Nijak mi to nedrncelo, jen se mi zdalo, ze me ta spojka jako trochu kope a obcas mi to chciplo. No a pak sem jednou proslapl pedál a ten zustal na podlaze a už byl problém zařadit. 50km jsem dojel na čtyřku a pak už nezaradil nic:-)
Nakonec jsem měnil v no name servisu spojku neorigo Sachs a s praci to bylo kolem 8 tisíc.
Toho se už nebojím. Jinak mi ted píska nejaký jiny kolečko v motoru.... Zda to je jen klinak je otazka:-)
Tak hodně stesti.



ja sel do servisu nejdriv s piskanim :) byl to remen .... a rovnou si tam mini nechali kvuli te spojce :) ja kupoval primo Valeo .... s nejakou tou slevickou v auto Kelly mne to i s praci vyslo na 10 penez :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. led 2011 01:58 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2010 11:20
Příspěvky: 176
Me zacal po vymene spojky popiskovat klinak.... A doufam, ze to je jenom klinak a ne nejaky kolecko... :|
Takze ja pojedu s touhle zavadou taky na servis.

Skoro si rikam, zda Minik mel opravdu najeto jen 70 tisic, kdyz jsem ho kupoval.
Tuhle sem koukal na web a nasel sem nejaky jiny Mini a ze prej najeto 25 tisic. No a fotky na tachaci pekne 68 000. To by me zajimalo, kolikrat to pretocej, nez to prodaj :x


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. led 2011 10:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. pro 2010 22:48
Příspěvky: 18
Ja teda nechci strasit, ale kdyz sem mel v R53 Coopru najeto kolem 60k, tak mi zniceho nic prestala fungovat prevodovka. At sem zaradil cokoliv, jakoby by byl neutral.. A byla to draha sranda, tak hned do servisu, pokud mas jakekoli podezreni


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. led 2011 12:46 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Mam uplne stejny problem jako JanM. Jen to dela hlasiteji, proste pekny traktorovy zvuk, takze kdyz s autem stojim s neutralem, mam spojku u podlahy, abych to nemusel poslouchat. V BMW Pupik mi rekli, ze by to melo byt spojkove lozisko. Na internetu jsem nalezl stejnou informaci, prip. mozna jeste prevodovka nebo setrvacnik (flywheel).
Pred tremi mesici jsem menil prevodovku protoze mi na ni umrel diferencial (facelift, takze "spolehlivejsi" getrag prevodovka, haha) - prevodovku jsem si nechal poslat repasovanou z anglie (v pripade zajmu mohu dat kontakt na tu firmu, vysla v prepoctu asi na 25000). To klepani bylo slyset uplne stejne i se starou prevodovkou, i s novou, takze doufam, ze ta je v tom nevinne. Prevodovku jsem bohuzel nechal menit v obyc-geraz servisu, kde MINI videli poprve v zivote, a bohuzel mi neporadili vymenit i spojku. Takze v brzke dobe se chystam i na vymenu spojky, tentokrat doufam u odborniku (BMW pupik).
Tak drzim palce, dej vedet, jak se problem u tebe vyviji a co ti reknou v Inveltu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. led 2011 17:41 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Netěší mě, že je nás víc, ale zase v tom nejsem sám :-D :-(. Moc jsem teď nejezdil a za jízdy se to nijak neprojevuje. Takže mám servis v plánu na pondělí.

Volal jsem, ale do Inveltu technikovy a po popsání problému říkal, že je to spojka. O převodovce nebyla řeč. Bože, ještě to aby...
V ní při řazení žádné divné zvuky nemám, tedy až na to chybějící synchro na zpátečku, ale to řeším řazením přes jedničku.

Jak říkáš, prý ložisko nebo setrvačník. V Inveltu by to prý vyšlo na 20k s prací. Takže na to jim z vysoka...

BMW spojka prý stojí okolo 5,7k. Uvidíme. Pokud bych jí měl měnit tak asi radši za originál. Doufám, že mě to celé bude stát tak do 10k.

Jinak já to v autě při zavřených dveřích vůbec neslyším, dokonce jsem nastartované auto nechal poslouchat kamaráda a ten to neslyšel vůbec. Na tom videu je to videu je to hodně umocněné garáží. Takže zvuk to není nějak moc silný.

Co jsem, ale pozoroval je, že když rychleji pustím spojku tak to udělá taková "klap"....jako když tam má něco vůli. No uvidíme. Jsem z toho docela v rozpacích...:-( :? :| :cry:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2011 13:12 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
brrr, 20k v inveltu, uufff. No, tak u me to zni asi takto - http://www.youtube.com/watch?v=gdlG2rAopg8 (na videu je 2. generace, ale zvuk je to stejny), je to krasne slyset uvnitr v aute... No asi bych tu opravu uz nemel odkladat, ale penez je ted pomalu :(...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2011 15:40 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
No zvuk máš dost podobný jako já, jen ho mám o něco vyšší. Na tom videu je to docela zkreslené.

Dnes jsem byl pro olej. filtr v Inveltu. U náhradních dílů mi říkali, že spojkové ložisko pokur.. i po 50k km když má někdo pořád nohu na spojce. To by na slečnu co s ním jezdila sedělo.

Celá spojková sada prý vyjde na 7000,- Kč.

A druhá moje dnešní zastávka byla v servisu kam jezdím. Tam taky říkali, že by to mohlo být spojkové ložisko, ale možná taky převodovka. To se mnou docela zamávalo... Ale MINI tam běžně nedělají takže pořád sázím na spojku. Nicméně "neorigo" spojka by prý u nich stála 7,8k kč a s prací nějakých 12k kč. Takže spojku koupit v Inveltu a zbytek nechat udělat u nich...

Otázka pro ty, kteří už s převodovkou problém měli. Jak se to projevovalo než se úplně vysypala?

Ono vůbec, nejsem žádny automechanik, ale neznám jiné auto, které by mělo tak časté problémy s převodovkou....Hlavně mám najeto 51k, kupoval jsem s 41k...Nechápu. :-/

Ještě jsem našel tady tohle video. Je to přesně takovýto zvuk http://www.youtube.com/watch?v=7WWQrl8P ... re=related


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2011 19:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Já bych doporučoval dělat spojku tam, kde ji koupíš.
Při případné reklamaci čehokoliv na spojce, si práci zaplatíš znovu, protože oni za díl neručí.
Pokud něco podělají, nemají se na co vymlouvat, těch ušetřených pár korun se ti může pěkně prodražit...

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2011 22:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
...pravda. Dobrá připomínka díky :-)!

Mezitím jsem hledal na internetu.

Zajímavé bylo tohle vlákno. Několik lidí tam popisuje podobný (a asi stejný problém :-( ). Výsledek, je takový, že podle několika servisů je to vlastnost převodovky/spojky, která provozu
auta nikterak nevadí. Některým byla v záruce vyměněna převodovka, některým BMW, řeklo, že je to normální a až na divný zvuk o nic nejde.

Divné. Je pravda, že já za jízdy nic nepociťuju a spojka (snad) taky neprokluzuje (tedy nepozoroval jsem to). Zatím to tak nechám. Je do delší dobu na konstantní úrovni.

http://www.mini2.com/forum/first-genera ... onnet.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. led 2011 12:28 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. říj 2009 15:22
Příspěvky: 95
Bydliště: Jablunkov
pro JanM

Co jsem, ale pozoroval je, že když rychleji pustím spojku tak to udělá taková "klap"....jako když tam má něco vůli. No uvidíme. Jsem z toho docela v rozpacích...:-( :? :| :cry:[/quote]

To klapání při puštění spojky pozoruju taky, dávám to za vinu menší vůli v převodovce nebo zvuku při sepnutí spojky. Už několik tisíc km beze změny tak jsem celkem klidný. Tak snad budem jezdit ještě dlouho :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz