Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: Chladicí kapalina - výměna

16. úno 2015 18:44

tak podobny problem som zacal mat aj ja
voda sa stracala,zidna mlaka pod minasom nebola v motorovom priestore nevidno nic mokre
ani pri termostate ani pri ovdusnovacov :?
nechapem
na viecku hneda emuzia ale to je asi len kratikymi jazdamy za studena co je normalne si myslim

expanzku som kontroloval asi po mesiaci a vid obr :?
dolial som v sobotu a dneska chybalo asi 1cm
Přílohy
DSC_4310.jpg
DSC_4309.jpg

Re: Chladicí kapalina - výměna

16. úno 2015 19:39

nove zistenie a najdena chyba,kurna!
potrebujem chladic :?
Přílohy
DSC_4352.jpg

Re: Chladicí kapalina - výměna

16. úno 2015 21:05

Ahoj mel jsem uplne stejny problem jako ty vyndal jsem chladic natlakoval tekl ve srejnem miste prvni dve zebra tak mi znamy ze servisu doporucil lepidlo zalepil jsem to natlakoval a super lepidlo 86kc a na vzdy. Zatim cus

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. bře 2016 10:38

Ahojte pani,

dufam, že som temu trafil.
Mam problem s kurenim 2 deň mi auto kuri ale slabsie je to cititelne. Pri HI je teplota ako keby 20C
ale ide kazdopadne teplý vzduch len to nieje taka intenzita. Voda v nadržke je. Kde mám kontrolovať alebo teda resp čo ? Ake príznaky by som mal prípadne odsledovat ?
može napr pomoct aj odvzdusnenie ?
model mini cooper r53 2004
Ďakujem

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. bře 2016 10:54

menil si interiorovy/pilovy filtr?

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. bře 2016 11:15

ano asi cca mesiac do zadu

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. bře 2016 13:02

Já mám zkušenost, že se mohou podělat i klapky v rozvodech vzduchu v klimatizaci. Tedy znám to z jiného auta.
Dalo se to vysledovat tak, že při spuštěném motoru meníš teplotu na klimě a měl by si slyšet (je to celkem tiché), jak klapky v palubní desce přecvakávají (přejíždějí). Pokud by nebylo nic slyšet, tak může být problém s vypadlým kabelem, motorkem, řídící jednotkou anebo utržená klapka (to byl slyšet motorek, ale tak jako na prázdno).
Můj případ, ne na Mini teda, byl bohužel rozpadlá klapka u motorku. Sundavat celou palubku se mi nechtělo a nějak jsem to nakonec zbastlil, ale není to už originál a může to časem začít znovu blbnout. :|

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. kvě 2016 18:23

Ahoj,
mám problém, se kterým si moc nevím rady. Měl jsem bláto v expanzce, a protože jsem měl i problém s topením, dal jsem to do servisu, kde mi všechno udělali, nicméně nalili mi tam růžovou kapalinu místo zelené. Neřešil jsem, nicméně po roce se mi bláto v expanzce objevilo znovu. Do toho mi nabyla kapalina v expanzce. Aby toho nebylo málo, tak čas od času přestalo auto jet a na otáčkoměru se rozsvítil vykřičník v trojúhelníku a zároveň u tachometru nápis EML a pod ním kontrolka motoru. Když jsem vypnul klíček zapalování a zase nastartoval, vykřičník i EML zhasli, kontrolka motoru svítila dál, ale auto normálně fungovalo. Připadal jsem si jak Penny v BBT. Zastavil jsem, vypnul motor, otevřel kapotu, na hlavě válců a kolem expanzky byly bílé fleky. Předpokládám, že kapalina šla přes víčko ven, i když na budíku byla teplota kapaliny v pořádku.
Vyměnil jsem kapalinu, nicméně problémy přetrvávají, jen je to nepravidelné. Říkal jsem si, jestli se to tedy někde nepřehřívá a zjistil jsem, že se mi nesepíná vrtule u chladiče. Nevím, jestli není špatné jen čidlo teploty, jestli není vadný termostat nebo jestli celý problém není někde jinde.
Nemáte někdo radu, popřípadě kde bych našel čidlo teploty a termostat a jak zjistím, jestli jsou v poho?

Díky moc

Janek

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. kvě 2016 19:31

no zacal bych tim ze zacnes cist :wink: . termostat i cidlo jsou na prave strane motoru staci procist tohle vlakno

Re: Chladicí kapalina - výměna

24. kvě 2016 19:51

chápu, mě šlo primárně o ty kontrolky, tak jsem to spojil.... sorry

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 12:22

IMG_0105.JPG
IMG_0107.JPG
tak jsem našel, že nejvíc bílých fleků mám kolem tohohle a ještě mi to teče dolů po hadici... co to je?

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 12:26

a ještě jeden dotaz.... našel jsem tam tyhle dvě čepičky a pod nimi je ventilek.... zdá se, že to má taky nějakou spojitost s chladící soustavou nebo jsem vedle jak ta jedle?
Přílohy
IMG_0113.JPG

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 12:34

Čepičky s ventilkem a jsou od klimatizace...

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 12:49

super, díky....

a to nahoře s tím víčkem náhodou nevíš? :(

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 12:54

Nádobka se zeleným proužkem na víčku a nápisem chf11s je na kapalinu k posilovači řízení. Hadice od serva jsou poblitý snad standartdně na všech BMW :)

Nespínající větrák chladiče na 1 stupeň je taky standardní závada. Potom jde kapalina nádobkou ven...
viewtopic.php?f=74&t=5656

Re: Chladicí kapalina - výměna

25. kvě 2016 13:13

díky moc za pomoc....

Re: Chladicí kapalina - výměna

26. zář 2016 13:31

Tak mě také postihl problém s úbytkem chladící kapaliny.
Tipuji to na vodní pumpu (při zastavení se páří z nádechu na interooler), když už bude oholený předek, vyměnil bych asi i termostat.
Máte prosím někdo zkušenost s neorigo díly? (pumpa a termostat)

Předem díky!

Re: Chladicí kapalina - výměna

11. říj 2016 13:19

Ahojte ,

tak zima prisla a môj problém stále pretrváva.

Ahojte pani,

dufam, že som temu trafil.
Mam problem s kurenim 2 deň mi auto kuri ale slabsie je to cititelne. Pri HI je teplota ako keby 20C
ale ide kazdopadne teplý vzduch len to nieje taka intenzita. Voda v nadržke je. Kde mám kontrolovať alebo teda resp čo ? Ake príznaky by som mal prípadne odsledovat ?
može napr pomoct aj odvzdusnenie ?
model mini cooper r53 2004
Ďakujem


v priebehu mája vemenený chladič, nádobka na vodu, termostat, vodná pumpa a auto stále netopí( veci sa menili aj kôli opotreobaniu a poškodeniu)
Vážne hladám aké kolvek vodítko ktomu prečo to auto netopí ide to iba minimálne a teraz v zime to je cítíť najviac počas leta som to skúšal a ide teplý vzduch ale teraz nie.

dakujem

Odvzdušnenie chladiaceho systému R50_53

19. lis 2016 09:50

Čaute,zaregistroval som sa iba dnes, a mám problém s odvzdušnením chladiaceho systému. Menil som vodné čerpadlo a termostat kôli tomu že nekúri R50_53. Po servise sa to správa tak isto ako pred tým,akurát motor sa rýchlejšie zohreje tak že ten termostat pomohol.
Ale aj tak nekúri. Motor sa neprehrieva ani systém netlakuje -tesnenie je v poriadku.Rozobral som deklovanie radiatora vo vnútri a ten je teplý ,pri vyšších otáčkach aj horúci.Tak neviem už čo s tým mam spraviť. Neviete dakto poradiť)?
Keby niekto náhodou v BB okrese o tom niečo vedel tak aj prídem za ním a zaplatím--

Re: Chladicí kapalina - výměna

19. lis 2016 14:57

Coz takhle prozacetek cist a hledat :wink:
Odeslat odpověď