Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

24. čer 2009 15:01

11 měsíc 2004

24. čer 2009 15:03

Pokud je to měsíc výroby a ne registrace tak máš facelift :wink:

24. čer 2009 15:13

Na Real oem com jsem zadal posledních 7 čísel winu a hodilo me to 11 měsíc 2004 registrace byla 12 měsíc 2004

24. čer 2009 16:36

mám podobný problém, u Miniho z 11/2001 .. ale převodovka hučí při vymáčklé spojce pouze na dvojku .. takže mne taky čeká radostná událost?

24. čer 2009 16:43

V pátek snad budu chytřejší jdu stím do servisu potom dám hned vědět co zjistili

odpověď

24. čer 2009 18:54

Tak jsem se spletl v názvech, tak si to přehoďte opačně, no, aby z toho někteří jedinci nebyli v depresi :-P

Jinak sedí všechno co jsem říkal :-)

25. čer 2009 07:37

2 polman ... mel by jsi mit getrag a v tom pripade by to klidne mohlo delat jen spojkove lozisko ...

25. čer 2009 18:10

Když by to bylo jen spojkové ložisko jeto chci se zeptat jak jeto náročná oprava

26. čer 2009 10:23

problem miniho stejne jako vsech malych aut je malo mista .... protoze bez vytazeni nebo minimalne odtazeni na mezeru aby jsi sundal z hridele stare a nasadil spravne nove ho nevymenis ....

tzn. skoro pul auta nez se k ni dostanes :cry:

Sehnala jsem tu ... aut. převodovku

02. zář 2009 14:53

Hurá,

mám dobrou zprávu pro všechny, kterým se stal nebo nedejbože stane podobný problém s automatickou převodovku do Mini 2003, kdy je potřeba vyměnit celou skří%n převodovky. Zkontakovala jsem snad všechny dodejce náhradních dílů v ČR ale bezvýsledně, tak mi poradil Martin tady z fóry, že mou převodovku vyrábí firma v Belgii, kde jsem si vytelefonovala výrobu přímo v Austrálii a ti mne odkázali na Vídeň, kde mi novou převodovku dodali do 14 dní za 2000eur, což je šílený na tak staré auto ale pořád lepší než autíčko prodávat nebo v BMW jejiném dodejci v ČR koupat za 135 tis bez DPH.
Takže tímto děkuji všem kteří se svými radami mi pomohli dopátrat jak můj problém vyřešit.

Velký dík.

Převodovka

13. lis 2009 18:06

Tak po šíleném rachocení při rozjíždění jsem odstavil Miniho do servisu a při vypuštění oleje z převodovky byl uzávěr plnej špon :(
Miniho mám rv. 02, tj. předfaceliftová verze s anglickou převodovkou. Máte někdo zkušenost jak by to eventuelně mohlo být vážný, popřípadě na kolik by mne to mohlo vyjít? Ve středu budou půlit převodovku, tak potom se uvidí jak moc je to načlý ...

17. lis 2009 20:45

Jen k těm šponám na vypouštěcím štoubu, to je normální. Já měnil olej před týdnem a bylo to stejné. Převodovka zatím OK. Mini 11/2003. Pak dejte vědět jak to dopadlo.

17. lis 2009 20:50

No nějakej jemnej prášek bych taky zvládnul, ale tohle vypadalo jak vzteklej ježek :( .. pokud se k tomu dostanou, tak by to měli zítra rozpůlit a pak se uvidí jak moc je to chycený, nebo zda je to v pořádku a dělalo to jen spojkový ložisko. Až budu vědět víc tak určitě napíšu.

Tak už mám první zprávy a jsou neradostný ... z převodovky vytekl olej guferem do spojky a spojková lamela je totálně tam kde slunce nesvítí. V převodovce to při otočení rachtá, rozebírat ji budou nejdřív v pondělí a pak se uvidí kolik mne to bude stát a jak dlouho budu chodit po svejch ... Zatím to vypadá, že nejštědřejší Vánoce bude mít Miník ...

Tak další postupná zpráva .. po rozpůlení převodovky zjištěny vydřený ložiska a siemering v dezolátním stavu .. příští týden už bych mohl zase jezdit ..

Výměna spojky MiniCopper 2003

06. led 2010 13:23

Ahoj, má tu někdo zkušenosti s výměnou spojky pro Cooper/r.v.2003?
Jak je to finančně jak dlouho to trvá?
díky
Pavlína

Re: Výměna spojky MiniCopper 2003

06. led 2010 18:34

Záleží na tom, co všechno chceš měnit .. já měnil před měsícem, plus k tomu generálka převodovky, tak se to protáhlo a prodražilo, ale komplet spojková sada Tě vyjde na nějakých 6500,- bez daně a bez práce

Převodovka

05. úno 2010 22:57

Začala mi děsně rachotit převodovka..zatím jenom při zpátečce. Mám Coopera rv 2002.
Poradí mi někdo, jak poznám jestli je to na výměnu ložiska nebo nedej bože celé převodovky? :?

Re: Převodovka

07. úno 2010 11:10

popiš ten zvuk ....kolik máš najeto ??

mohlo být ještě spojové ložisko ale to by přestalo při sepnuté spojce a pravděpodobně by to nedělalo jen při zpátečce

tipnul bych si že jsi na 85 procent midland pozitiv ....

už se to tu řešilo hledej !!

ps.možná by to chtělo přeložit-přiložit a definovat oblibené bolavé tema :idea:

Re: Převodovka

07. úno 2010 18:19

Vím, že už se to tu řešilo. Psal jsem taky přímo klukům, kteří s tím měli nějaký zkušenosti a ti mi už i nějaký vodítko dali...

Mám najeto 105t., takže zdá se, že učebnicový případ :(
Když zařadím zpátečku a pomalu pouštím spojku, tak jako by tam bylo už jen pár zubů na kterých se to chytá (ale už neudrží) a zbytek prokluzuje. Takže to pořádně rachotí při každým kontaktu s tím zubem. No moc jsem to radši nedráždil.
Divný je, že dopředu OK bez jakýchkoliv náznaků problému.

Tak jako tak to budu muset nechat rozebrat a pak se uvidí co s tím. Mě jenom zajíma, jestli už mám rovnou začít shánět celou převodovku nebo zatím můžu doufat v levnější verzi...

Re: Převodovka

07. úno 2010 22:05

oki to je dobrý postup...

není problem objednat na ang. serverech cokoliv z vnitřností tehle převodovky ...takže bych určitě kouknul co je uvnitř v háji a podle toho dál ...ložiska se dájí poshánět u nás

jiná jetá převodovka nemá skoro smysl protože nevíš kolik má za sebou a většinou je dole z auta a nemáš možnost ji odzkoušet

Re: Převodovka

08. úno 2010 10:55

A když už jsme u toho, novou lze sehnat? kolik cca?
Odeslat odpověď