Logo
Právě je 28. bře 2024 18:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 12:01 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
jj napsal jsi to dobre

bude to sice boj ale zkusim s tim neco provezt aby to bylo prehlednejsi :wink:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 14:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Ano přesně tak, ale z vlastní zkušenosti Getrag není o moc lepší než Midlands. Nevím co na Midlands odchází, ale Getrag má problémy s diferenciálem a špatným promazáváním ložisek, která se rychle opotřebují.

Na Getrag seženeš ložiska asi jako jedinou součástku....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 15:41 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
O getragu (tj. od faceliftu 1. generace mini v 2004/06) se rikalo, ze by mel byt spolehlivejsi, akorat zprvu nebyly prakticke zkusenosti. Ted uz se vi - jak pise JanM - ze ma take svoje mouchy, a ze mit feceliftovane Mini take neni uplna vyhra (tedy co do spolehlivosti prevodovky).
Jsem zvedav, jestli stejne potize zacnou hlasit i majitele druhe generace, ktera by mela mit ten samy getrag jako facelift 1. gen - preci jen uz se nejaky patek vyrabi a majitele NM2 se nam tu na foru take zacinaji objevovat...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 22:54 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
vlr píše:
preci jen uz se nejaky patek vyrabi a majitele NM2 se nam tu na foru take zacinaji objevovat...

Po 4 letech teprv "začínají"? :D
Já teda doufám, že se problémy u 2nd gen objevovat nebudou :banana:

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 08:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. led 2011 11:36
Příspěvky: 17
Zdravím Vás všetkých. Čas od času skúmam, ako sa prevodovka chová aj zvukovo. V 4. a v 2. stupni počujem pri vyšších otáčkach také jemné šramotenie, keď v 4. stupni chytím páku jemne do ruky a jemne pritlačím o kulisu, tak šramot prestane (na páku sa neprenášajú žiadne vibrácie). Ináč, auto silu má a nič iné nepozorujem. Mám Mini 2003/12 mesiac, čiže ide o Midland. Tak ma napadá, ak by ste boli takí láskaví, okrem prípadných postrehov mi povedať, aký prevodový olej tam mám prípadne vymeniť (verím viac výmene prevodového oleja, ako aditívu). Myslím že v príručke to nie je uvedené. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 09:25 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ja odpovim jen na to, co vim :bigups: Menil jsem olej v prevodovce a mel by tam jit olej s oznacenim: MTF-94 Da se najit na netu celkem slusna skala prodejcu...

Aditiva tady myslim resil Kami, je to nekde zahrnute tady v tematu..

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 09:45 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Co se tyce tech aditiv. Resil jsem to s clovekem, ktery mi prevodovku opravoval a pry to u tehle prevodovky nema naprosto zadny smysl. Panove v AutoPupik adtivum taky zrovna nedoporucovali.

Olej by se pry mel menit kazdych 60000km pokud to ma neco vydrzet.

Nicmene s Midlands moc neporadim, ja mam Getrag. Pozoruj jestli to dela nejaky hulk na volnobeh. Pokud ano a ustane pri seslapnuti spojky, jde to od prevodovky. Na Midlands se daji sehnat nahradni dily tak by oprava mela byt pomerne snadna :-).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 10:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. led 2011 11:36
Příspěvky: 17
Dakujem pekne zatial za napady a postrehy. Podla mna to zatial nevyzera na vazny problem, je to len sramot. Na prevodovej pake - na zaklade informacii od predchadzajuceho majitela - bolo menene ocelove lanko, ktore bolo roztrhnute... Myslim, ze na volnobehu to nerobi, ale musim vyskusat. Bohuzial, teraz asi tyzden nemozem auto vybrat z dvora, sused dnes postavi lesenie, takze chodim druhym autom. Mini je na cas beznadejne odstavene :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. zář 2011 17:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2010 12:43
Příspěvky: 2
Zdravím, posílám zajímavý odkaz ohledně Midland převodovek. Najdete vše v MCR forum.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.mini2.com/forum/general-discussion/22633-anyone-elses-regular-halogen-headlights-auto-level-mine-do.html%26hl%3Dcs%26rls%3Dcom.microsoft:cs%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.cz&sl=en&u=http://forum.minicooper.org/showthread.php%3Ft%3D9643&usg=ALkJrhjmo56I1tVCqNtm_eC4Zz6AqnM4vg


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. čer 2012 09:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. čer 2012 08:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Boskovice
Koupil jsem si Miniho 1.6 85kW 12/2005. Bral jsem ho už s tím, že se z převodovky ozýval hluk,který se spíš ve vyšších
rychlostech (nad 140 km/hod) zmenšoval. Na jakýkoliv rychlostní stupeň. Myslel jsem si, že vyměním nějaké ložisko v převodovce a
pohoda. Dal jsem to ke svému mechošovi, aby ji rozhodil. Po rozdělání převodovky jsme uviděli úplně zhulený
konec hnaného hřídele-úbytek materiálu byl cca 0.5 mm. No nic, říkám si,
to jde renovovat v pohodě-naneseš nový matroš, obrousíš na kulato a zacementuješ. Tento hřídel slouží totiž jako spodní kroužek
ložiska. Práci jsem zadal a po dvou týdnech lehčí o 1600 Kč vyzvedl hřídel jako nový. Zašel jsem s úsměvem na tváři koupit ložisko
do BMW, a tam mi úsměv zamrzl...Náhradní díly do převodovky(GETRAG) mého MINIHO nedodávají, jen celou za 59000 vč, DPH!
V specializovaných prodejnách ložisek je také nemají, jedná se o zakázku BMW, která není volně v prodeji.
Sháňka ložiska mě dovedla až na toto forum....a na toto téma. Tak teď řeším, kde ložisko sehnat.
Poradí mi někdo? Opravoval to už někdo přede mnou?


Přílohy:
DSC_1054.JPG
DSC_1054.JPG [ 194.14 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_1056.JPG
DSC_1056.JPG [ 172.31 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_0933.JPG
DSC_0933.JPG [ 185.7 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_0934.JPG
DSC_0934.JPG [ 171.3 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_0935.JPG
DSC_0935.JPG [ 175.97 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_0937.JPG
DSC_0937.JPG [ 137.56 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_0938.JPG
DSC_0938.JPG [ 176.45 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_1055.JPG
DSC_1055.JPG [ 163.18 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
DSC_1057.JPG
DSC_1057.JPG [ 187.96 KiB | Zobrazeno 11805 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. čer 2012 15:28 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
http://www.northamericanmotoring.com/fo ... rings.html

skus ten helix prípadne nejaký vrakáč v ČR, SR, Polsku...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. čer 2012 16:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Tohle to je věc, která mě na MINI opravdu silně znechucuje. Vysírající se převodovky, hlavně Getrag by měla být ta "lepší" převodovka. Ale z osobního pozorování je tomu v porovnání s Midlands úplně naopak. Odhadem už jsi asi 5 člověk (mě nepočítaje) o kom vím, že má/měl s Getragem problém.

Ložiska seženeš za poměrně slušný peníze tady:
http://www.transmission-rebuild-kits.co ... th=178_204

Ale pozor, ne všechny z toho kitu jsem úplně kvalitní. Člověk co mi převodovku opravoval si sehnal asi 2 ložiska z toho kitu někde jinde. Takže se určitě dají sehnat i u nás...(aspoň nějaký...)

Všechno ostatní už bylo řečeno dříve. Stačí to tady pročíst.

A jak se ten zvuk za jízdy projevoval??? U mě byl hlavně problém s volnoběhem. Nicméně ohledně převodovky jsem silně paranoidní a neustále mám pocit, že slyším úplně všechno co se v ní děje a neděje. :cry:

A pokud se nepletu tak tohle to je to ložisko. Takže v kitu je :-))). Před rokem mi leželo na stole :-).


Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. čer 2012 20:33 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. čer 2012 08:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Boskovice
Jo, to ložisko je přesně ono, moc díky za odkaz na sadu. A u mě se to projevovalo tak, že se ozýval už od cca 10km rychlosti do cca 140 km/hod
rachotivý zvuk z převodovky jako by v ní byl štěrk. Čím rychleji jsem jel, tím se zvuk zklidňoval. Je to ale nepřeslechnutelný hnusný zvuk...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. čer 2012 12:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. čer 2012 08:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Boskovice
tak ložisko už jsem sehnal v Anglii za 45 liber + pošta...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. čer 2012 14:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Já jsme měnil všechny ložiska. Včetně toho na diferenciálu, který bylo úplně růžový. Rok po opravě a převodovka je stále (díky bohu) úplně v pořádku. Takže budu držet palce! :bigups:

Ale dají se na eBay sehnat i celé hřídele s převody....Popřípadě i repasované převodovky....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. srp 2012 17:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. led 2012 16:33
Příspěvky: 29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Zdravím-někdo se tu před časem zmińoval o těsnícím přípravku do převodovky-dával jste to tam někdo? Je třeba mechanik, nebo kudy a kolik se tam lije? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Oprava převodovky - prosba o radu
PříspěvekNapsal: 22. led 2013 00:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. úno 2012 01:07
Příspěvky: 6
Zdravím mini forum,
teď již tomu bude přes rok co jsem se odhodlal koupit NM. (rok 2001) Toto auto má opravdu úžasné charizma, donutí mě mít dobrou náladu, kdykoliv si do něj byť jen sednu.

Už asi po měsíci provozu se občas cca kolem 3 tisíc otáček ozval podivný zvuk z motorového prostoru. Zkontrolovala se spojka a vše aspoň trochu dostupné a verdikt byl, musí to být převodovka. Vyměnil se olej, přidalo nějaké aditivum a světe div se, "škrábání" převodovky ustalo. Bohužel jen na pár měsíců, aktuálně v zimě již převodovka občas (obzvláště za studena) zní, jako by do ní někdo nasypal štěrk.

Četl jsem tu pár příběhů o vadných převodovkách. Nejenom vás bych se chtěl zeptat, jestli nevíte o někom na jižní moravě, kdo by byl ochoten a schopen převodovku na NM opravit?
Zkoušel jsem se ptát známých, jestli neznají někoho šikovného, dostal jsem pár kontaktů, ale po zavolání mě většinou odmítli, že s tímto autem nemají zkušenost a že do toho nechtějí jít.

Narazil jsem zde na fóru na odkaz http://www.transmission-rebuild-kits.co.uk/-c-178_179.html?osCsid=jpcde81r56eg37r5h0ra7v7vb5. Ty ceny mě přijdou úžasné, ale jak postupovat při opravě? Nejdříve nechat rozpůlit převodovku, aby se někdo podíval co je špatně, pak podle toho objednat díly (mezitím by mini muselo být někde uskladněno) a pak ji zase dát dohromady? Nebo je velká pravděpodobnost, že v tom rebuild kitu jsou součástky, které se na převodovce kazí nejčastěji, takže se vyplatí jít do varianty, objednat tuto rebuild sadu a až dojde, tak rozdělat převodovku a doufat, že náhrada bude součástí té sady?

Děkuji moc za jakoukoliv radu! Mini se stalo součástí rodiny a hrozně rád bych mu dopřál vyléčení.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Oprava převodovky - prosba o radu
PříspěvekNapsal: 22. led 2013 11:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. srp 2011 19:48
Příspěvky: 34
Každá dílna od těch nejmenších až po servisy má pravidelný závoz ND od nasmlouvaného dodavatele. Vím že tady někdo psal že ložiska atd do převodovky jsou speciál atd. Konzultoval sem to a po rozebrání převodovky je většina dílů do druhého dne. Takže to nebude tak horké.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2013 09:27 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. úno 2013 17:01
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha
Ahoj, zeptám se Vás na jednu věc ohledmě převodovky, mám najeto 140t. km a ráno když je pod nulou od -3 níže ráno nemohu hnout s řadící pákou, myslíte že je to normální nebo vyměnit olej? Po minutě zahřátí se to lepší a do 5 km to řadí jak má, ale zejména přítelkyně (která nemá na Miníka tolik trpělivosti jako já) z toho je vždycky špatná. Případně kdo a za kolik mi zhruba může olej vyměnit?
Díky

_________________
Mini Cooper S 2004 125kW - kde je mu asi konec? :-(

Mini ONE D 2005 65kW - musí se šetřit! Taky uz odjel...

Mini John Cooper Works - málo místa na jedno auto a sviště

Mini F56 S JCW Pro KIT - 2014 - už jako druhé auto :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2013 10:01 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Myslim ze do cca 1000kc s praci a olejem by se to melo dat v pohode udelat...

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz