Logo
Právě je 28. bře 2024 16:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15. črc 2011 12:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Takže mám u Tebe flašku :banana:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. črc 2011 14:48 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Hmm, hmm, to je hodne zajimaci... Asi take poridim a dodam to me unavene skrinky :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. črc 2011 17:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Cau, budu kupovat.

Kdybys chtel muzu Ti ho vzit na sraz na Balkan.. :wink:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Mini servis
PříspěvekNapsal: 13. srp 2011 15:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. srp 2011 15:16
Příspěvky: 5
Zdravim,

mel nekdo nejaky problem s prevodovku? mam cooper 7/2004 R56. V servisu mi samozrejme nabizeji novou prevodovku za 40.000czk.

Kontroloval jsem olej v prevodovce, je tam toho dost ale uz zacina mit metalizu, coz by znamenalo ze se nejake kolecko uvnitr uz drti. Mel nekdo podobny problem / kdyz jo, tak jak na to prosim?

predem dekuji za rady.
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini servis
PříspěvekNapsal: 13. srp 2011 18:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
A jak se ten problem projevuje krom stribrenky v oleji? Jen pro upresneni, je to tedy eSko, prvni generace? :-)

Mam opraveny 5ti kval Getrag, 2006. Takze nejake ty zkusenosti mam :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini servis
PříspěvekNapsal: 13. srp 2011 19:06 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Par zkusenosti taky mam, ja pred rokem menil prevodovku kvuli kleklemu diferencialu, ktery si prodrel diru ven. Tedy nevim jak s "S"kovym 6kvaltem, ale predpokladam, ze potize budou podobne... Jinak 40.000 za novou prevodovku se mi zda nejak malo, nova na MINI je myslim jste drazsi. Ja si objednaval repasovany kousek za tusim 900 liber z minigearboxes.co.uk. Slape sice dobre, ale stale to neni ono - pristi rok tedy stejne planuji nejake to zgeneralkovani.
Dobre se do zvuku prevodovky zaposlouchej (pri razeni, na volnobeh, zarazeny kvalt, mackani spojky pri neutrale, prip tlak na radici paku smerem do kvaltu bez zmacknute spojky).. Pokud by se ti neco nezdalo, doporucil bych najit nekoho kdo do prevodovek trochu dela, at se podiva dovnitr. Jen upozornuji, ze vyndani prevodovky u MINI je obtiznejsi nez u jinych aut, a obzvlast mechanici co neznaji MINI pak hodne nadavaji :)
Drzim palce, s prevodovkou jsou to nervy, obzvlast pri tech cenach.... Dej vedet, jak se dari :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. srp 2011 20:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. srp 2011 15:16
Příspěvky: 5
Ahoj,

mam Mini Cooper z roku 2004. 7mi mesic. Neni to "S" verze.

prevodovka je slyset kdyz je auto v rychlosty a jedu. kdyz zrychluji nejvic, pak kdyz auto zpomaluje taky je to slyset. ale trochu jiny zvuk. volnobeh taky ale zvyk je minimalny.
kvalty jdou dobre, taky porad auto ma silu, jen ze se bojim jet vic nez 90-100 protoze je to slyset uz dost pri 100km/h
kdyz drzim ruku na paku a zrychluji, tak citim pres tu paku jak tam neco chyta a podle me se nejake lozisko drti uvnitr.

znate nekoho kdo se mi muze na to podivat, prosim? kdo s tim ma zkusenost? Jsem z prahy, takze Praha a okoli.

predem dekuji.

D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. srp 2011 20:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. srp 2011 15:16
Příspěvky: 5
jinak metaliza se objevila v oleji v prevodovce. Vypustil jsem trochu oleje a je to videt. Mehanik mi rekl ze se to stava pokud se tam neco pomalu drti, ze ta metaliza je prave ten metal z loziska jak se tam za tech 1000-1200 km uz drti.

D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. srp 2011 23:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
A jaky je to zvuk za jizdy. Kdyz vyspanes spojku za jizdy a seplapnes splyn je to slyset porad? Jen aby se vyloucilo jestli to neni od motoru.

Jinak jednoduchy test. Nastartovat a bez spojky na rovince radicku tlacit zlehka do rychlosti...Uvidis co prevodovka bude delat. Poduk se z ni zacnou ozyvat takove klepave zvuky tak nic moc...Spravne by mela byt potichu a na jednicne by melo mit auto tendenci pohybovat se dopredu.

Me se na jednicne dopredu ani nehnulo a ve vsech ostatnich rychlostech to delal desny bordel. Ted uz to prakticky nic nedela na jednicce se auto malinko hne dopredu.

Me to na volnobenu docela drncelo. Kdyz budes hledat najdes tady s tim i vlakno.

Tezko rict zda-li je to stejna zavada jako jsem mel ja.

Co vim tak ne Getragu nejvic odchazeji diferencialy, respektive loziska na nich. Udela se na nich vudel, diferak se rozkmita a vyleti ven. vrl je ukazkovy pripad. U me byl problem s vuli na hlavni hrideli a hrideli se zpateckou. Nicmene loziska na diferaku jsem nemel taky uplne v super stavu....

Posilam ti SZ.... :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 09:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. srp 2011 15:16
Příspěvky: 5
Ahoj,

kdyz seslapnu spojku za jizdu tak uz to neni skoro vubec slyset. Motor to neni urcite, je to ze skrinky (prevodovky) dokonce jsem mel to zvedly a pomalu jsme tocily jen kola, motor vubec nebezel. takze malinko bylo slyset z prevodovky jak neco zachytava uvnitr. Jen ted nevim jestli to neni lozisko na diferaku nebo nejake lozisko v prevodovce.

dneska jedu do BMW, tak uvidime co reknu.

Dam vedet. drzte palce. :(

D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 21:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. srp 2011 15:16
Příspěvky: 5
Takze panove,

je to ofiko, je to prevodovka, a je ta zlobiva verze Getrag nebo jak ze se jmenuje. Takze v BMW stoji 50k, coz pochopitelne se mi nechce. Nedoporucuji vubec kupovat loziska, protoze nikdo pry to nevymeni uplne presne, jak by mel. Co vy na to panove? Znate mehanika ktery by to zvladl?

Predem dekuji
D.

P.S: aspon ze vim krome prevodovky, ze nejvetsi zavadi byli guma na kufru, opotrebovany sterace a vymena zadnych desticek :) jinak auto je i po 140.000km v super stavu. motor, mehanika a elektronika funguje jak ma... :) aspon neco z BMW oficijalni servis.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. srp 2011 08:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. srp 2011 19:48
Příspěvky: 34
Nechci být válečným štváčem, ale přijde mi to jako že si v servisu chtěli vydělat snadno hodně peněz a místo výměny ložisek navrhnou výměnu celé převodovky. Nechápu co je tak náročného na renovaci převodovky. Měl by to umět každý.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. srp 2011 14:37 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
V ofiko servisu ti loziska nevymeni, protoze se na MINI prevodovky zadne original nahradni dily nedodavaji (alespon na Getrag, tedy facelift od 06/2004). Muzes si objednat akorat fungl novou prevodovku. Takze Invelt nemuze nabidnout nic jineho, ani kdyby chteli.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. srp 2011 15:47 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
To se mi zda jako blbost - na http://www.realoem.com mas normalne rozstrel prevodovky a mas tam jednotlive dily i s cislem.. Takze si myslim, ze to objednat jde v pohode.. :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. srp 2011 16:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Nemas pravdu - podivej se poradne na ten odkaz. Jednotlive dily do prevodovky - vsechny jsou pro predfaceliftove Midland prevodovky (GS5-65BH), nikoli Getrag (GS5-52BG). Pokud si na zacatku vyberes rocnik >06/2004 a rozkliknes jakykoliv z tech dilu, ukaze se ti hlaska "Zobrazený díl, ale níže neuvedený, není nainstalován ve Vašem vozidle". Proste pokud oficialne opravit Getrag, tak leda jako celou novou funglovku :cry: (osobni zkusenost - me lonske potize popsany nekde v hlubinach fora :evil: )


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. srp 2011 22:35 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Přesně tak. Já a vrl mod dobře víme jan to je :-D. Ale docela by mě zajímalo kdo ti tohle to z pánů v Inveltu říkal. Měl naposledy Sixta tvrdil, že výměna ložisek není vůbec složitá a že by jí zvládnul každý mechanik od nich, jenže s cenou práce u nich by celá výměna vyšla dráž než nová převodovka. :D

Každopádně jak jsem psal. Já mám ložiska měněná všechna. Výměna nebula tak snadná ale funguje to :-). Getrag je tichý jedna radost.

Za pokus to rozhodně stojí. Vždyť jsem to psal v SZ. :-)...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 22. srp 2011 11:40 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Omlouvam se, mate pravdu - ja koukal na Midland, ktery mam ve svem aute...

... se stava.... :oops:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. srp 2011 18:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. zář 2009 13:50
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Platí prosím vše co se tu píše i pro S ko? díky.
tom

_________________
t.b.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 08:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
V převodovkách z eSka se moc nevyznám...po stránce poruchovosti. Vůbec, přijde mi, že vůbec nejsou u první generace tak poruchové.

Nicméně je to Getrag a myslím, že s náhradními díly to bude úplně stejně špatný. Ložiska seženeš vždycky. Zbytek asi těžko. Ale mrkni na realoem.com :-).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 08:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. zář 2009 13:50
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Jenom abych si udělal pořádek - z mnohého předchozího se mi zdá vyplývá
Midland= stará, poruchová, dají se sehnat náhradní díly na anglických webech, poznávací znamení - couvačka v nárazníku
Getrag = novější, bezproblémová, v nárazníku mlhovka, vyměňuje se celá...

mám to srovnané dobře?
Nebo je to u S-jinak - podle toho co mi píšeš tady t.j. Getrag i u modelů před listopadem r. 2004 ?

p.s. pro moderátory - mám pocit, ž ese to tady s těmi převodovkami zamotalo kvůli tomu, že někdo v začátku diskuze přehodil ty názvy a spousta se toho točí jen kolem toho kde je jaká převodovka - tak jestli moje neandrtálské rozdělení o tři řádky výše je ok tak to sem nějak tlustě dejte ať je jasno.
zdravím. Tom

_________________
t.b.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz