Logo
Právě je 29. bře 2024 02:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 25. led 2011 15:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. led 2011 11:36
Příspěvky: 17
Dakujem pekne za odpoved. U mna vsetko funguje, ja len pre istotu, ak by to zacalo odchadzat... Vie niekto pripadne popisat, o aky typ Getrag ide? Tu nedaleko, v Kechneci sa totiz Getrag montuju a je mozne, ze by sa nasiel nejaky zdroj, ak by som poznal typove oznacenie.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2011 10:37 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Kod prevodovky je GS5-52BG, cislo dilu 23007533349. Viz. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=23&fg=05. Montovala se do mini 1. generace po faceliftu od tusim 6/2004. Jestli je stejna jako Getrag v 2. generaci, nevim.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2011 13:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. led 2011 11:36
Příspěvky: 17
vlr píše:
Kod prevodovky je GS5-52BG, cislo dilu 23007533349. Viz. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=23&fg=05. Montovala se do mini 1. generace po faceliftu od tusim 6/2004. Jestli je stejna jako Getrag v 2. generaci, nevim.


Dakujem za info. Pozrel som stranku Getrag, ale tento produkt som nenasiel. Nevadi, typ mam a skusim hladat dalej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: jak vyndat prevodovku
PříspěvekNapsal: 16. úno 2011 14:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 16. úno 2011 13:57
Příspěvky: 1
Vyndaval jste nekdo prevodovku? Poradili byste mi?
Potrebuju ji vyndat a nevim jestli musi ven cely ram pod motorem atd.
Hodlam opravit drncení a dam vedet jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: jak vyndat prevodovku
PříspěvekNapsal: 16. úno 2011 15:47 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
ram musi dolu !!
a TADY asi najdes co hledas :D

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. úno 2011 01:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Tak to pak dej vedet jak si dopadnul a jestli to jde vubec opravit. Mam stejny problem! :-(

A jenom tak mimochodem, nic pozitivniho. Vcera jsem videl jak Laguna tahla na provaze krasnou, jako novou, ale rozbitou ( :lol: :x ) R56. Ani neodpovedeli na pozdrav a docela se jim nedivim.... :-/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. bře 2011 13:00 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
tak vcera jsem si privezl minika s vymenenou spojkou a .... maximalni spokojenost :lol: Vetsina klepavych zvuku ustala, pri volnobehu na neutralu slysim jen motor, proste radost.
...Tak ted jen doufat, ze soucasna prevodovka vydrzi co nejdele :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. bře 2011 14:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
tak to je velika zavist :-), ale moc Ti to preju!

U me je to horsi. S nejvetsi pravdepodobnosti je to prevodovka. Uz je to nejaky par tisic km co to "klapani/rachtani" pozoruju a je to stale konstatntni (nastesti).

Nicmene jsem porad v procesu zadani o kulanci u BMW. Akorat ve ctvrtek jsme byl na diagnostice. Vysledky by meli byl v pondeli tak uvidime jak se k tomu postavil. To rozhodne vsechno.

A jeste mimochodem, nevim jestli jsem si toho driv nevim, ale na RealOEM.com jsou ted jednotlive dily prevodovky...Bylo tam drive?
Je mozny, ze jsme to jenom prehlidnu. A je pram prave i vstupni hridel, achilova pata moji prevodovky.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=23&fg=15

I pres to mi BMW stale tvrdi, ze prevodovky meni jako celek. U nas mozna....Nicmene ty dily existuji a BMW na ne ma ofic. cisla OEM dilu....

Na kolik te ta spojka vysla, pokud se muzu zeptat a po kolik km jsi menil ;-)?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. bře 2011 16:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. úno 2011 09:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Dlouhá Třebová
Ahojky všem,
rád bych se k Vám všem připojil a hlavně si splnilsen vlastnit jeden doufám pěkný kousek, ale jak koukám tak bych se chtěl zeptat. Doopravdy mají minici takový problémy s převodovkou a jak to poznám chci kupovat jeté auto a mám strach abych nenarazil. Nerad bych dovezl minika domu a hned investoval za převodovku xx peněz. Prosím aspoň o radu abych hnedka nebyl zkamaný ze života s mini. děkuji za odpověď všem přeji hodně km bez problému a nehod :P

_________________
Můj jeden velký a brzy splněný sen MINI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2011 12:32 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Ahoj,
spojka me vysla zhruba na 8 tisic, a dalsich 8 tisic za praci. Neni to dohromady malo, ale jsem rad, ze to pomohlo. Auto ma najeto nejakych 95 tisic, a podle opotrebeni spojky uz pry byla hodne daleko za svou zivotnosti.
Koukam na ty dily a na tom linku co jsi posilal jsou podle me dily pouze na starsi Midland prevodovku (GS5-65BH), ktera se montovala do 06/2004. Pozna se to podle hlasky "Zobrazený díl, ale níže neuvedený, není nainstalován ve Vašem vozidle". My mame novejsi Getrag (GS5-52BG), na kterou tam bohuzel zadne dily nevidim... - viz http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=RC31&mospid=48010&hg=23&fg=05. V servisu asi bohuzel meli pravdu.
Drzim palce, aby ti to vyslo s tou kulanci, to by bylo pro tebe uplne nejlepsi reseni.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2011 12:45 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
PetNew píše:
Ahojky všem,
rád bych se k Vám všem připojil a hlavně si splnilsen vlastnit jeden doufám pěkný kousek, ale jak koukám tak bych se chtěl zeptat. Doopravdy mají minici takový problémy s převodovkou a jak to poznám chci kupovat jeté auto a mám strach abych nenarazil. Nerad bych dovezl minika domu a hned investoval za převodovku xx peněz. Prosím aspoň o radu abych hnedka nebyl zkamaný ze života s mini. děkuji za odpověď všem přeji hodně km bez problému a nehod :P


Ahoj,
nejlepsi rada je vybirat auto s nekym, kdo minikum opravdu rozumi. Bohuzel takovych lidi moc neni :(. Ja bohuzel narazil a hned investoval xx penez, a to jsem si vybiral faceliftovaneho minika s Getrag prevodovkou, ktera udajne mela byt spolehlivejsi. Jak se ukazalo, tak Getrag na tom neni az tak lepe :)
Radu jak poznat, ze prevodovka je v poradku bych asi prenechal vetsim odbornikum nez jsem ja, nicmene aspon par poznatku:
- razeni by melo jit hladce a jemne
- z motoru by jsi nemel slyset zadne klepani pri razeni a pousteni spojky, neutralu na volnobezne otacky s nezmacklou spojkou...
U meho auta bylo treba slyset takove susteni pri rychlosti vetsi nez cca 60km/hod, a po par set kilometrech se z toho vyklubal mrtvy diferencial.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2011 14:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
vlr píše:
Ahoj,
Pozna se to podle hlasky "Zobrazený díl, ale níže neuvedený, není nainstalován ve Vašem vozidle"....


No jee, úplně jsem to přehlídnul. Beru zpět. Díky za upozornění.

PetNew má ode mě SZ. Nechtěl jsem to tady zase rozvádět :-(.

Ještě k tomu hladkému rozjíždění, posledních pár dní se to zašíná objevovat. Když rychleji pustím spojku tak to začne "cukat". Myslel jsem jestli neprokluzuje spojka, ale evidentně to má co dělat s tou převodovkou.

:cry:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 19:39 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
nezkousel nekdo menit tesneni u prevodovky midland (R50 2003)?? nejakou dobu uz pozoruju, ze mi cas od casu ukapne olej (tak jedna az dve kapky za den).... tak premyslim, jestli ma vubec cenu tu prevodovku rozebirat a davat nove tesneni (kdyz jinak vsechno bez problemu funguje .... to musim zaklepat) a nebo proste jen jednou za pul roku az rok nechat dolit prevodovkovy olej ....

http://www.youtube.com/watch?v=A8PLzz0rxUk


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 19:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Pokud toho je takhle málo, co zkusit "Těsnící a regenerační přípravek pro převodovky".

Už jsem viděl kluky, jak to dávají do aut a vždy v pohodě, ne vždy to pomohlo, ale nikdy to neuškodilo..

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 19:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
Kami píše:
Pokud toho je takhle málo, co zkusit "Těsnící a regenerační přípravek pro převodovky".

Už jsem viděl kluky, jak to dávají do aut a vždy v pohodě, ne vždy to pomohlo, ale nikdy to neuškodilo..



tak to jsem netusil, ze neco takoveho existuje .... jakym zpusobem se to pouziva, jak to funguje??


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 20:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Je to aditivum do oleje, prilejes do prevodovky..

Videl jsem to nalit do Toyoty Supry, ktere taky tak lehce kapal olej a po cca tisíci kilometrech už bez kapek a pak tuším v Octavii 1.8T, taky ok a pak v Golfu, ale tam už to teklo dost a to už nepomohlo..

Navíc to docela pomáhá při hlučné převodovce, zvyšuje to viskozitu oleje.

stojí to cca 200 Kč..

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 20:06 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
Kami píše:
Je to aditivum do oleje, prilejes do prevodovky..

Videl jsem to nalit do Toyoty Supry, ktere taky tak lehce kapal olej a po cca tisíci kilometrech už bez kapek a pak tuším v Octavii 1.8T, taky ok a pak v Golfu, ale tam už to teklo dost a to už nepomohlo..

Navíc to docela pomáhá při hlučné převodovce, zvyšuje to viskozitu oleje.

stojí to cca 200 Kč..


parada ... diky moc ... jestli to zabere, tak mas u mne flasku ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. črc 2011 20:17 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Maji to treba tady:

http://autokelly.cz/#PATH=3770512;3770523;3772181|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=1|PDID=2782170|PVT=1|SHT=2|SD=0|ST=0|LNG=0|

Tak uvidíš :wink:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. črc 2011 09:59 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
ma nekdo zkusenosti s nejakou konkretni znackou takoveho aditiva ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. črc 2011 11:34 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
tak jsem tam nalil ten bordel od GOLD EAGLE ... a musim rict parada. Z prevodovky prestal uplne ukapavat olej. Je taky mnohem tissi a prevodove stupne jdou zarazovat mnohem hladseji. Takze za 230kc maximalni spokojenost. Rozdil byl poznat hned po prvni zahrati prevodovky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz