Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

17. zář 2012 07:51

Peppino píše:12 bez za repas je docela dost ne? Nepsal tu nekdo ze daval kolem 14000,- za nove primo z BMW?

To jsem byl já v roce 2010 - cena 14 tisíc Kč za nový z BMW Olomouc

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

17. zář 2012 11:26

Dej pak vedet, jestli vzali zpet stare servo... :wink:

pro změnu servo

22. zář 2012 21:12

Nazdárek, vím, že o servu už tu proběhlo diskuzí až dost. Moje servo normalka bzučí, žádnej divnej nebo nezdravej zvuk. Dnes večer jsem však sedla do auta a krom bzukotu to ještě "zvoní" jako po cinknutí do zvonku ten dlooouhý tón. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Když zatočím volanten zvonit to přestane. Díky moc

Re: pro změnu servo

02. říj 2012 18:39

Nevím, možná tím někomu pomůžu. Kvůli zvonění jsem Miniho odvezla do servisu a podle návodu z fóra nechala vyčistit servo a vyměnit olej. Servisman byl té ochoty a vyfotil vyčištěné servo (viz. foto) Co si myslíte o tom motoru? Je trochu odřený, zřejmě asi vychýlením z osy došlo k oděrkám. Jinak nyní nic nezvoní a slyším jen příjemné tiché bzučení. Celkově jsem zaplatila 1800,- Kdybyste někdo nevěděl, kam s MINIM v Západních Čechách, můžu doporučit Car Clinik Mariánské Lázně :-)
Přílohy
DSC00302.jpg
DSC00302.jpg (57.52 KiB) Zobrazeno 12079 krát

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

02. říj 2012 18:58

myslim ze oprava za 5min 12 :bigups: ..jestli dobre vidim tak to nemaji vsechny plosky. nekdy jsou takhle rotory uz vyroby.

Napr v malem vydani motoreky na stahovani to u meho maji oba a slapou :wink:

vic asi Ondra a Kami prece jenom uz jich par videli :idea:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

02. říj 2012 19:20

To by mohlo byt kvuli vyvazeni. Ale je super, ze se ti povedlo to takhle "levne" dat do kupy. :bigups:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

02. říj 2012 19:22

Vyděl jsem v navijárně,jak tímhle obrusem vyvažují rotory pokud je odchylka malá,pokud je větší používá se odvrtání a podložky. Tyhle obrusy jsou dost běžné i na nových dílech.

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

02. říj 2012 19:41

Tak to je fajn, řekli mi, že je teď tak na 50%. Na to že se s nim 150 000km nic nedělalo - díky bohu super :-)

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

02. říj 2012 21:40

Ahoj,

je to presne tak.

Je to na vyvazeni rotoru, maji to vsechny a je to naprosto v poradku, nektere to maji vice, nektere mene.

Jinak to drzi v loziskach tak pevne, ze vychyleni z osy neni realne vubec mozne, pokud by se to dotklo to by byl panecku mazec :lol:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

03. říj 2012 00:16

tak tohle to je super zprava :-) ! Za takovyhle penize bych to nechaval cistit i jednou rocne :wink: . Kami v kolika km doporucujes tak prvni preventivni cisteni? Abych se taky pomalu pripravil. Radsi driv nez se to zacne nejak projevovat. :biggrin:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

03. říj 2012 07:35

Tak to je paráda, jste mě uklidnili :-) :-) na to, co zvonilo nikdo nepřišel, ale důležitý je, že už to NEZVONÍ :banana: :banana: :banana:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

03. říj 2012 08:30

Můj názor je tak každých 70tis, ať je jistota a klid..

U některých aut je ve 100tis už pozdě..

A bůh ví, kolik aut má najeto tolik, kolik ukazuje tachometr...

Treba u Ondrova (OKCZ) Workse to bylo v nejakych 100tis na posledni chvili.

U nej je zajimave, ze už má tak "ojete" kontaktni plosky, ktere se dotykaji magnetu na horní části rotoru (to, co se obrušuje a děla problém), že už další čištění nebude možné. U jiných aut (najezd kolem 100) chyběla vždy tak 1/3 materiálu, u Ondry cca polovina..

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

10. říj 2012 13:46

Priatelia, prosim vas neviete kde zohnat uhliky do serva?

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

10. říj 2012 14:26

Obavam se, ze primo uhliky do serva nesezenes.

Mozna koupit nejake co nejvic podobne treba ze starteru a upravit si je dle potreby...

http://www.startery-alternatory.cz/star ... ky/c-1117/

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

10. říj 2012 15:18

Ja som to rozobrate nemal... ale zaujimalo by ma ako to vyzera. Nemate priatelia co ste to uz mali rozobrate velkost ako to ma vyzera?

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

18. lis 2012 23:51

Tak jsem dnes absolvoval u Ondry a Martina preventivní vyčištění serva. Práce profesionální, rychlá, kluci fakt ví co dělají a můžu opět jen doporučit :bigups:
Z dlouhého seznamu věcí co je potřeba udělat mi tak ubyla alespoň jedna položka :)

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

17. led 2013 18:31

Ahoj,

Tak mi nefunguje posilovač řízení, nejspíše odešlo servo, ptž neslyším takove to typické piskani.
Musím to řešit výměnou nebo se to dá opravit podle toho návodu co tady je? A je někdo poblíž Mladé Boleslavi kdo to umí a mrknul by se mi na to? A ještě jedno můžu s tím jezdit, nezníčí se něco dalšího?

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

21. led 2013 01:25

Rád bych se zeptal kdo v Hradci Králové opraví servo na na Cooper S rok 2002. Funguje ale při plném rejdu je hlučnější a trochu cuká volantem. Auto má najeto 109000 km ale věřte tomu. Zdraví J.C.

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

21. led 2013 09:08

kluci z minimanie asi pomuzou... OKCZ...

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

21. led 2013 12:18

Tak díky, na něj mám i telefon, tak se s ním domluvím. Fajn J.C.
Odeslat odpověď