úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

26. čer 2013 22:14

Peppino píše:
jedno funkcni rizeni mam navíc...


ahoj,
je to jeste aktualni?

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

26. čer 2013 22:29

Ano

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 11:15

Tak se mi už 2x stalo, že mi během jízdy vypnul posilovač :roll:
Akorát mě překvapilo, že bez něj nešlo volantem skoro otáčet ani na jednu stranu, když jsem jezdil s Feldou bez posilovače tak v rychlosti to šlo a problém byl akorát na parkovišti a v malých rychlostech, takže otázka je problém v servu a nebo ještě někde v řízení?

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 11:17

v servu

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 11:25

Keby mal miňas obute 165/70 r13 tiez by to slo omnoho lahsie :D

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 11:30

Tak já mám 15" 185/65 což není mega guma :lol:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 12:41

V serve... V podstate hydraulika serva prestane fungovat a ty otacas volant aj hydrauliku, alebo inak povedane tlak serva. Podtlakove servo ked sa pokazi tak tlak ide von, tu ti nema kam tlacit ten tlak...

pri miniku je to jedno ake mas gumy. V podstate to ide stale rovnako...

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 20:34

to je super, takže krom spojky, možná převodovky, ještě řešit servo... :|

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 21:10

nejvyssi cas vyndat a vyciitit dle na navodu od Ika nez z neho /serva / bude neboztik :!:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 21:15

jj nechám prohlídnout celý řízení, elektroniku serva i servo samotný a nechám vyčistit, kapaliny je v nádobce dost co jsem koukal

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

27. čer 2013 21:42

Ver tomu, ze je servo na odchodu, budto vycisteni pomuze nebo uz vyhlizej nahradu...

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

28. čer 2013 07:16

Co říkáte na tento repas:

http://aukro.cz/hrebenove-servo-rizeni- ... 00862.html

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

28. čer 2013 08:01

Ze Ti bude vicemene k prdu, jelikož se jedna o repas kormidelního (hřebenového) rizeni a ty potrebujes repas servo cerpadla... Ale uz to tu je psane, nedavno se na stejny odkaz někdo ptal :)

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

28. čer 2013 08:53

Protoze prodejce to ma spatne popsane...

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

08. črc 2013 20:30

Takže servo v servisu rozebráno, vyčištěno dle návodu zde, složeno, servo posiluje stejně lépe ovšem po vypnutí auta nevypíná... :twisted: a náhodně vypíná a zapíná během jízdy...

Takže jsem objednal nové od ZF za 9500 Kč... doufám že už bude posilovat jak má ajsem zvědavý po výměně horního uložení tlumičů zda bude stále křupání ve volantu okolo středové osy...

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

09. črc 2013 00:55

ajsem zvědavý po výměně horního uložení tlumičů zda bude stále křupání ve volantu okolo středové osy...


Dost mi to připomíná můj případ, který jsem popisoval o pár příspěvků výš. Volant se jako by seknul v jedný osmině otoče a pak zase šel.
Ale jelikož se to stalo dvakrát po dešti, tak jsem měl podezření že tam něco zatuhlo. Vyměnil jsem horní uložení (nebylo zatuhlý, ale mělo vůli). Tím to nebylo, tak jsem si cvičně vyndal celou nápravu a zkoumal, co mohlo zatuhnout, až jsem došel ke sloupku řízení. Kluci od BMW si tak fandili, že nechali kardan řízení venku na dešti bez ochrany, takže to v něm zatuhlo... :evil: toť můj postřeh, takže bych ti určitě doporučil kontrolu :wink:

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

09. črc 2013 08:16

Díky za tip, nechám zkontrolovat

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

09. črc 2013 19:54

Tak jsem se dnes vrátil ze servisu, staré servo vyměněno za nové od firm ZF a vráceno staré na repas a dána nová kapalina do serva
http://www.sautodily.cz/www-sautodily-c ... 2416778425

Servo nyní není skoro slyšet, pouze v maximálním otočení volantu je slabě slyšet což mě překvapilo, konečně se ulice nebude otáčet, akorát mi přijde, že jde volant o krapet více ztuha než s tím předtím, nevím jestli je to dáno tím že to nový servo už nemá problémy toho starého a je konstrukčně trochu jiné...

Křupání ve volantu ustalo, už je jen lehké lupnutí ři pohybu volantu ve středové ose na jednu či druhou stranu ale né vždy, lupnutí jejen takové lehké. Krom serva jsem vyměnil i horní uložení tlumičů dal novou prachovku a podložku, možná pomohlo toto, na řízení samotném v servisu nic nenašli

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

12. črc 2013 08:13

Jste skvělý, děkuji. Servo jsem vyndal dle návodu, vyčistil (byl tam bordel). Zkontroloval jsem uhlíky, byli OK, komutátor byl taky v pořádku. Mám najeto 155 000 km a servo šlape, jen je mírně hlučnější. Díky.

Re: NM01-06 SERVO /posilovač řízení / výměna, zkušenosti .. atd

23. črc 2013 14:54

tak jsem zavezl mini do servisu .... servo už mi nějakou dobu vždycky po zahřátí (většinou cca 25km) prostě vypne. Tak uvidíme, jestli pomůže vyčistění podle tady návodu .... pak dám vědět. Servo bylo už snad úplně ta poslední věc, co jsem na svojem Mini ještě neměnil :D
Odeslat odpověď