Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

02. dub 2011 19:25

len sa informujem či sa oplatí dať na mini cooper s chiptuning alebo nie?

Re: chip na Cooper S

02. dub 2011 23:42

podle toho kde a od koho... mrkni treba na nickuv mini ma to chiple na 208koniku ale cena okolo 1000 euro... jesli si to chces nechat chipnout nekde za 6k kc nebo 200euro... tak bych tipoval ze to nema ani smysl.

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 11:00

mam zaujem si to dať spraviť v profituningu aj s brzdou komplet

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 11:08

ferix píše:mam zaujem si to dať spraviť v profituningu aj s brzdou komplet



myslis toto?
http://www.profituning.sk/chiping?bid=30

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 12:05

Pokud vím, tak u verze JCW, zvýšení výkonu obnáší poměrně zásadní zásah do motoru, spojený s úpravou ř.j.
Dává se jiná hlava a další věci v souhrnu okolo 100tkč, že by čiptuner dosáhl pouhým přehráním dat přes zásuvku ještě lepší výsledky?
Navíc nemají v tabulce ani přesné hodnoty sériového výkonu, což pro mě svědčí o jejich povědomí o značce Mini...

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 12:32

M.Z. píše:Pokud vím, tak u verze JCW, zvýšení výkonu obnáší poměrně zásadní zásah do motoru, spojený s úpravou ř.j.
Dává se jiná hlava a další věci v souhrnu okolo 100tkč, že by čiptuner dosáhl pouhým přehráním dat přes zásuvku ještě lepší výsledky?

Je to asi dost podobné jako u jiných aut, ta výkonnostní rezerva tam je, protože motor musí splňovat všechny nároky na něj kladané s rezervou, u každého auta se to může trochu lišit.

JCW tuning zahrnuje výměnu určitých částí motoru, ale to nutně nemusí znamenat, že je to nutné, spíše to dělají aby zachovali ty rezervy a vylepšili motor jako takový (vibrace atp).

Osobně bych do obyčejné úpravy řídící jednotky (od kohokoliv z Česka) nešel. O těch podvodech jsem slyšel už dost.

Steinbaueru jako renomované tuningové firmě můžu aspoň jakž takž věřit. A hlavně už ten čipovací modul v autě byl, jinak bych do něj asi nešel, i tak je Sko divoch.

http://www.urtuning.cz/mini.html

Přidávám ještě pdfka s informacemi o té jednotce a instalační příručku, třeba to někoho bude zajímat.
http://www.edisk.cz/stahni/72579/STEINBAUER_cip.pdf_147.04KB.html
http://www.edisk.cz/stahni/52600/Steinbauer_instalace.pdf_1.33MB.html

How it works
The STEINBAUER Power enhancement modifies the boost pressure and injection quantity by fine tuning the firing
point and duration of the injectors. This is achieved by blue printing and interpreting original electronic signals.
These signals are recorded and recalculated to optimise boost pressure, ignition timing, injection characteristics
and the control of actuators to optimise performance.
To prevent the engine from damage the power enhancement starts from a certain engine temperature which is
saved in the characteristic. Furthermore the power enhancement is reduced or deactivated at the culmination of
excessively high engine temperatures.


Každopádně v létě plánuju zajet do válcové zkušebny, abych to viděl na vlastní oči.

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 18:21

Nesdílím tvé nadšení z prostého čipu bez úpravy motoru. Možná, kdybys ho vytáhl na okruh a dával mu dlouho čočku, ukázalo by se, proč v JCW dělají úpravu motoru.

Re: chip na Cooper S

03. dub 2011 22:48

To je možné. Málokdy ho vytočím nad 5000 otáček, jsem normální řidič a na českých silnicích nějaké závodění nepřipadá dost dobře v úvahu. Na rychlé předjetí jsem absolutně spokojený.

Ale jak říkám, jiná auta se čipují bez problémů o 15-20% taky (např. zkušenost mám s Octávkou RS 2.0) a bez úpravy motoru a žádné problémy po letech s motorem nejsou.

Taky musím podotknout, že to není klasické přečipování ECU v celém rozsahu otáček bez jakékoliv zpětné vazby na aktuální provozní údaje motoru, viz ten vložený odstaveček. O Steinbaueru jsem si vyhledal hodně věcí a žádné negativní zkušenosti, tak proto jsem v klidu.

Re: chip na Cooper S

04. dub 2011 10:58

M.Z. píše:Pokud vím, tak u verze JCW, zvýšení výkonu obnáší poměrně zásadní zásah do motoru, spojený s úpravou ř.j.
Dává se jiná hlava a další věci v souhrnu okolo 100tkč, že by čiptuner dosáhl pouhým přehráním dat přes zásuvku ještě lepší výsledky?
Navíc nemají v tabulce ani přesné hodnoty sériového výkonu, což pro mě svědčí o jejich povědomí o značce Mini...


tiez som zastancom JCW :bigups:
proste oni to vedia :blush: ale je to moc drahe :(

Re: chip na Cooper S

04. dub 2011 11:32

K tomu R56 JCW tuning kitu:

Před 3 lety jsem se na něj informoval a z Autecu napsali, že stojí 90 tisíc Kč. A poslali mi tuhle brožuru:
http://www.edisk.cz/stahni/70930/John_Cooper_Wokrs_Kit.pdf_93.98KB.html

Z čeho se ten kit skládá:
- JCW vzduchový filtr
- nové koncovky výfuku
- modifikace ECU
- aktivační kód pro ECU (specifické číslo karoserie)
- JCW symbol na přední mřížku a zadní dveře
- JCW znak na motor se sériovým číslem
- JCW certifikát autenticity
- rozdělovací výfukové potrubí pro fungování za vyšších teplot (pouze pro EU)
- vzduchový filtr a přívod vzduchu pro turbo (pouze pro EU)

Takže popořádku:
- výfukové koncovky jsou nádherné
- lepší vzduchový filtr si můžu koupit za pár kaček (třeba od K&N)
- rozdělovač a vzduchový filtr pro turbo nejsou pro US modely, hádám, že to je hlavně kvůli emisím, které jsou v EU požadované nižší
- odznáčky oželím

Ptám se tedy, kde je ona složitá úprava motoru? Já tam vidím jen úpravu ECU a nový vzduchový filtr.

A ještě k onomu tuningu: zvýšení výkonu u JCW kitu je ze 175 k na 192 k, teda o celých 9%! To je za 90 tisíc Kč docela směšné, nemyslíte? V USA stojí $2100.

Vidím jen další důvody k mé spokojenosti.

U JCW Factory došlo i k úpravám motoru, což je jen dobře, a do toho se už opravdu vyplatí jít. Taky se snad časem dočkám :)
Naposledy upravil Nick dne 03. led 2012 23:55, celkově upraveno 1

Re: chip na Cooper S

04. dub 2011 19:14

Hlava se mění u kompresorové verze, u turba si nejsem jistý, nicméně JCW by měl mít 155kw, je možné, že jde jen o část úprav. Škoda, že nemám kontakt na majitele úpravy, zeptal bych se přesně, takhle čerpám jen z 2 roky starých informací.

Re: chip na Cooper S

04. dub 2011 19:51

Tyhle informace jsou aktuální pro tuning kit pro R56, tedy 2007+. U R53 se toho mění víc, turbodmychadlo i hlava.

U nového JCW Factory určitě udělali i úpravy motoru.

Pro R53 zjevně nemá smysl obyčejný čiptuning. JCW Factory je už čipnuté. Takže smysl to řešit má jen u R56 a tam jak jsem napsal nejde o úpravy motoru ale jen o filtr a čipnutí ECU. Ale rozhodně bych to nenechal dělat nějakého nekňubu. Výhodu u svého Steinbauera vidím v tom, že tam tya krabička opravdu je a je to prověřená firma, ne jako někteří machýrci, co dělají, že čipujou a změna výkonu žádná, takže na to bacha.

Tímhle vším samozřejmě myslím Sko, u obyč. Coopera nemám nejmenší tušení, ale protože to je atmosféra, tak to asi nemá vůbec smysl řešit, zisk by tam byl jen do 10%.

Re: chip na Cooper S

04. dub 2011 20:14

M.Z. píše:Hlava se mění u kompresorové verze, u turba si nejsem jistý, nicméně JCW by měl mít 155kw, je možné, že jde jen o část úprav. Škoda, že nemám kontakt na majitele úpravy, zeptal bych se přesně, takhle čerpám jen z 2 roky starých informací.


R53 155kW/210k
to vsetko sa meni :bigups: je toho dost
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 95&lang=cs
Přílohy
jcw.png
jcw.png (19.6 KiB) Zobrazeno 17073 krát

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

04. dub 2011 23:19

Nic moc se za ty 2 roky nezměnilo.

2006-2008
http://www.minigenuineparts.co.uk/mini- ... 2.457.html
2008-2010
http://www.minigenuineparts.co.uk/mini- ... 4_320.html

Výfuk a ty doplňky vypadají lákavě, to jo :-) K tomu strut-brace a Brembo brzdy :)

Tuning kit pro R53 tam nemají, je otázka jestli je vůbec dostupný. Na MotoringFile před časem psali, že JCW doplňky pro R53 se doprodávají a bude těžké je sehnat.

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

06. dub 2011 15:31

takže áno má to robiť profituning, a pokiaľ viem tak majú najlepšie výsledky na šprintoch a patria medzi najlepšiu tuning firmu na slovensku, stránku moc nesledujem ani údaje na nej, prakticky si stiahli môj software a upravia mi ho, potom mi to odmerajú na brzde pred úpravou a po úprave, môžem si dať originál podľa potreby kedy budem chcieť,

osobne mi už chipovali predošlé 2 autá a nemal som nikdy žiaden problém, každý motor má nejakú rezervu, maximálne pôjde o to že viac budú trpieť poloosy, ramená a podobné veci na nápravách

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

06. dub 2011 17:44

Tak pak napiš své dojmy z úpravy, jestli to za to stálo.

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

06. dub 2011 19:26

Jo, určitě sem napiš svůj dojem. Já neměl možnost neupraveného vyzkoušet, tak mě to taky zajímá, ten rozdíl :)

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

27. pro 2011 19:05

JCW 380cc Injectors

nevie nietko zohnat za dobru cenu???

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

28. pro 2011 12:32

Vstrikovace levneji tak mozna ebay nebo opravdu zahranicni firmy..

to jsou veci, kterych se proda par ks za rok v ramci Evropy a Mini zakladna v ČR moc silna neni, aby to nekdo prodaval..

Re: Chiptuning COOPER S/JCW/GP - otázky/zkušenosti/postřehy...

28. pro 2011 13:06

asi mas pravdu Kami v usa su
ale na ebay som ich davno nevidel
ak by nieto nieco o nich vedel napiste mi prosim
vdaka :wink:
Odeslat odpověď