Logo
Právě je 27. dub 2024 15:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03. bře 2009 13:06 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Ahojte,

tak mám problém a bohužel ne malý. Na mém New Mini (Mini Cooper 2002) se po nastartování rozsvítí kontrolka stabilizačního systému a již nezhasne, auto nejde vytočit na více než 2 000 otáček a teď se začalo i samo dusit (ráno motor běžel naprázdno a jen padaly otáčky, teď už úplně umře a auto chcípne).

Ten samý problém se mi stal i včera, ale nakonec se Mini rozjelo, jen svítila kontrolka (tuším, že pohonu), vše viz. foto.

Neví někdo, co s tím může být?

Tuším, že podobná věc se mi stala už cca 3 dny po koupi Miniho, ale tenkrát se to samo zpravilo a zmíněná kontrolka pohonu chvíli svítila, ale po pár ujetých km zhasla, ale teď to vidím zle, budu rád, když dojedu s miňasem do servisu :-(

V servise kde jezdím (jen jsem tam zatím volal) zmínili, že možná nejde palivo do motoru, ale nějak se mi to nechce zdát kvůli těm kontrolkám a kvůli tomu, že se auto nakonec včera i rozjelo.

Díky moc za pomoc.

Minista Ivoš

Video ke stažení (formát.mov):

http://ipodnikani.cz/mini/Mini.MOV

Obrázek

Obrázek

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2009 20:33 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. čer 2008 19:42
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha 10
Ahojky, předem teda je mi Tě a tvého miníka líto, pač jsem už kdysi četla tvůj článek o mini a moc jsem se u toho pobavila a se vším s tebou souhlasím. A nejvíc ze všeho se mi líbí tvůj slogan :-) Ráda bych Ti nějak pomohla, včera jsem od manžela dostala CZ návod pro MINI, tak jsem hned zalistovala a jedině co mohu pomoci, Ti oskenovat stránku ohledně těch kontrolek. Stabilizace (dá se zapnout a vypnout páčkou) a kontrolka co máš zakroužkovanou, jak píšeš, že je nejspíš pohon, je že máš zvýšený obsah škodlivin ve výfukových plynech, tak třeba zda to nemůže být katalizátorem, některá auta se při rozsvícení kontrolky můžou přepnout do jakéhosi nouzového režimu a pak fakt nejedou. Ale je to jen můj laický názor a hlavně od ženské. Tak jestli chceš , tak mi písni a já Ti to naskenuji. Pa Kapr a hlavně přeji MINIKOVI brzské uzdravení.

_________________
Neexistuje žádný reálný důvod, proč ho chtít. Jen jeden - že prostě existuje.
Happy MINI Friends


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. bře 2009 14:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 13. črc 2008 10:23
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Poradím ti tak nějak více možností,protože motor neslyším ani problém nemohu řešit.Je pravda,že palivem to může být,může dávat málo benzinu,ucpaný filtr atd.Tato možnost je málo pravděpodobná.Může to být i svíčkama,třeba i jednou která vynechala,diagnostika hodila chybu a už se to nevzpamatovalo.Sázím však na váhu vzduchu,klapka na sání.To asi víš kde je.Jsou to ta plastová prsa a na klapce je napojená hadice k airboxu.Stačí většinou vyčistit.Když se ti to nepodaří rozchodit,můžeš mi napsat na batlax@seznam.cz Mini řeším dnes a denně!Máš najeto cca 120tis.,tak ten filtr by to mohl být
Tys tam dal otevřený výfuk že?Pokud se nepletu,tak mám pravdu a vzhledem k tomu,že jsem toto také řešil,vím,že to udělal počítač.Prostě někdy si jednotka sama neupraví data a o splodinách,množství vzduchu,paliva a hodí chybu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. bře 2009 20:23 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2007 19:54
Příspěvky: 152
Bydliště: Dolní Studénky
Přesně toto se stalo i mě, vyměnil jsem palivový filtr /do 1000,- Kč/je pod zadními sedačkami a vyčistil jsem vzduchový filtr včetně potrubí. Od té doby mám /zatím / pokoj.NA počítači mám to hlásilo chybu něco na styl špatné váhy vzduchu.Výměnu filtru vzládneš není to nic namáhavého do cca hodinky to musíš mít hotové. :unsure:

_________________
i MINI je někdy MAXI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Řešení
PříspěvekNapsal: 05. bře 2009 22:09 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Díky všem za rady, ze servisu mi dali vědět, že se auto po promazání diagnostiky zase vzpamatovalo, ještě se raději vymění svíčky, kdyby to nepřestalo, zkusím použít Aspikovu radu a podívat se na zoubek filtrům ;-)

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. bře 2009 10:36 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Ahoj, tak já naštěstí takové zkušenosti nemám. Vím ale že to co psala Kapřice a Aspik jsou jedny z nejpravděpodobnějších věcí. Stačí jen málo a pokud si počítač nepřebere nové údaje hodí chybu. Asi by to mělo vyřešit diagnostikování a nastavení nových údajů jako standard. To víš nový výfuk jiný výkon, odvod splodin, jiný nárok na vzduch palivo vše dělá své. A pokud jsi s MINI po výměně výfuku nenajel moc km tak si to počítač nemohlo přebrat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: odpověď
PříspěvekNapsal: 09. bře 2009 16:52 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Díky všem za rady, ale já výfuk teď neměnil, to si mě všichni pletete s Worrym, který má shodně barevné Mini a teď mu dal nový výfuk :-D

Moje Mini sice v pátek ještě znova umřelo, ale dnes jsem jej vyzvednul ze servisu jako funkční...vyměnily se všechny svíčky, jedna byla pořádně černá, tak to mohl být taky zdroj problémů, promazala se diagnostika a teď se uvidí, ale auto zase jezdí a problém nehlásí, zatím :arrow:

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. bře 2009 17:02 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2007 19:54
Příspěvky: 152
Bydliště: Dolní Studénky
TAk to je super, kdyby ještě něco tak dej vědět, :andare:

_________________
i MINI je někdy MAXI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Exhaust
PříspěvekNapsal: 09. bře 2009 23:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno - Žebětín
:D prosím Tě nechtěl by sis osadit novej výfuk???

:pray: že bys jim to usnadnil..... :lol:


Martty a Murphy taky nemaj všichni ujasněný......


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: výfuk
PříspěvekNapsal: 16. bře 2009 23:25 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Výfuk si radši nechám ten, co na autě mám teď, jsem rád, že zatím tuhle zimu bez úhony přežil a doufám, že nějakou ještě přežije, ptž výfuk na new Mini reziví jako o život. Však co, old Mini zase reziví celé :roll:

Auto zatím bezproblémů jezdí, zítra mi do něj přivezou novou převodovku, jááá už se tak těším :lol:

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17. bře 2009 17:19 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2007 19:54
Příspěvky: 152
Bydliště: Dolní Studénky
A co stojí taková převodovka

_________________
i MINI je někdy MAXI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. bře 2009 12:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. bře 2009 12:43
Příspěvky: 4
Ahoj,

prosím poradí mi někdo nějaký dobrý servis na mého miníka v Brně? Dlohá líta jsme jezdila do autorizovaného Renocaru. Po poslední zkušenosti s tahačema peněz a neodborníkama, už tam nikdy nepojedu. Mám Mini 2003 s automatickou převodovkou.Stal se mi problém při jízdě, kdy normálně na displeji svítilo D jako při jízdě a pak se rozsvítilo EP a auto ztratilo výkon a jelo by jako bych jela na jedničku s manuální převodovkou. Nevím co těď, kam mám auto dát do servisu, jetsli ho nechat odtáhnout do Prahy nebo Olomouce aby se mi na něj podívali. prosím, jestli máte někdo podobnou nebo stejnou skušenost s takovým problémem, pomozte? Moc díky za každou odpověď. pěkný den Viki


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: odpověď
PříspěvekNapsal: 29. bře 2009 21:32 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Rád bych poradil, ale nemám jak, jsem kousek od Ostravy a problém s převodovkou řeším do dnešního dne, snad už konečně díky FIFOVI objevím i řešení.... přeji hodně štěstí. :arrow:

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. bře 2009 18:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. bře 2009 12:43
Příspěvky: 4
Je to hrozný, dneska jsem dovezla auto ze servisu, kde teda jen vyměnili olej, vanu, filtr a takový ty věci a prý to možná pomůže až při jízdě, že to znova naskočí do toho správného režimu. Bohužel o tom pochybuju, prý mi nezbývá nic jiného než zajet do autorizovaného, kde vymění celou novou převodovku cca 80 000kč nebo objevit něco kde provádějí repasy, prý možná Ostrava nebo Praha... :-(
Automatická převodoka byla nejlepší a vysněná do té doby než se stalo tohle. :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz