Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Výměna motoru 1,4d

20. říj 2016 19:54

Ahoj, měl bych otázku zda tu někdo měnil motor na mini 1,4d? Jak je to složitá operace? Zda šel motor ven spodem či vrchem? Díkes za každou radu.

Re: Výměna motoru 1,4d

04. lis 2016 10:12

Ahoj, nemenil, snad nikdy nebude treba. Popis prosim pre ostatnych co je s motorom, preco ho menis a .... ako na to.

Re: Výměna motoru 1,4d

23. lis 2016 11:44

Ahoj,

tak výměna úspešně za mnou. Koupil jsem auto od jedné holky, která ho měla cca 2 roky, ale její cesta byla asi 40km z autobazaru a potom co se jí rozsvítila kontrola na vodu to moc neřešila a motor se ji zastavil :(. Auto odvezla odtáhla rovnou do servisu kde to rozdělali a řekli jí oprava cca 60tis. Jelikož si na auto vzala půjčku, tak neměla na opravu. Já to od ní teďka koupil a oprava spočívala nové těsnění pod hlavou, bylo jasně vidět že je fouklé, buhužel jak to dva roky stálo voda a fridex na válcích zanechal nemalé škody. Rozhodl jsem se sehnat jiný motor a vyměnit komplet. No byla to hezká práce, sundat celý předek a motor ven šel dobře jelikož byl skoro celý odstrojený, ale zpátky se dával kompletně nastrojený, tak trochu vadila převodovka, takže vyhodit ji z držáku a vytočit do předu co poloosy pustili. Jinak spodem i vrchem by musel jít komplet s převodovkou a to je ramena a všechno kolem dolu. Myslím že tohle byl dobrý způsob.
Přílohy
IMG_0893.JPG
IMG_0856.JPG

Re: Výměna motoru 1,4d

23. lis 2016 23:01

Krásná práce :-) Ted pocit musí být skvělej když to nahodíš a ono to jede :-)
Odeslat odpověď