Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Kontrolka ABS a tlak v pneumatikach

24. led 2016 17:25

Ahoj, teď v silných mrazech mi začla zničeho nic svítit kontrolka ABS, ke které se chvíli po jízdě přidá i kontrolka tlaku pneumatik. Občas to zhasne a následně se zase rozsvítí. Koukala jsem na stav brzdové kapaliny a zjistila jsem, že je to mírně nad max. Brzdy jsou zánovní, jeté dva roky, takže nájezd cca 15000km. Nějaké rady prosím?

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

24. led 2016 17:38

U mě před půl rokem stejný problém a bylo to čidlo ABS

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

24. led 2016 23:00

Nepřezouvala jsi Miníka? Já měl stejný problém, když jsme se vrtali v horním uložení. Zkoušel jsem dofouknout kola atd, nic nepomáhalo... Nakonec jsem s tim nic nedelal a po cca 200 km ABS začalo fungovat.

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

25. led 2016 09:03

Přezouvala, ale na konci října, svítit to začlo min. týden. Ten tlak se vždycky rozsvítí až k tomu a když zhasne ABS tak i tlak. Brzdy fungujou naprosto v pohodě...tak vůbec netuším, čím by to mohlo být

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

25. led 2016 12:49

Videl bych to na vadny kabel cidla ABS. Uz se to tu nekolikrat resilo, ze staci "nalomeni" pripadne poskozeni kamenem a dela to problemy. Obzvlaste v zime, kdyz i gumove vedeni tuhne a muze delat problemy. Nejlepe diagnostiku, zjistit ktere cidlo to dela a preventivne vymenit. Cena z ebay neni zadna hruza a bude klid. Me to tedy nedelal senzor, ale poskozeny magneticky krouzek na lozisku. To bylo tedy mnohem drazsi :bigups:

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

25. led 2016 16:52

Tak začnem asi tím čidlem, ;-) jen tak mimochodem, co to je mnohem dražší???? :blink:

Re: Kontrolka ABS a tlakv pneumatikach

25. led 2016 17:10

Cidlo cca 600,- a lozisko 1800,-
Odeslat odpověď