Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Prehrievanie motora

27. zář 2015 18:00

Zdravím.
Mám problém s mini 2005 85kw. začal sa mi prehrievať motor. Chviľu je všetko v pohode ale po cca 5 - 10minutach sa začne prudko dvíhať teplota motora. chladiacu zmes mi vytlačilo do nádržky je to úplne plné. Neviete čo stým môže byť ??

Re: Prehrievanie motora

28. zář 2015 09:17

No... co ty jsem zažíval cca před rokem, takže v kostce: Je to pořádně odvzdušněné?

Pokud ano může to být jedna (nebo více v různých kombinacích) z níže uvedených věcí:

- vadný termostat
- netěsnící víčko tlakové nádobky nebo prasklá nádobka
- vadná vodní pumpa
- ucpaný/zanesený chladič
- nefunkční ventilátory (hlavně 2.stupeň)
- špatné těsnění pod hlavou
- zkroucená (nebo prasklá) hlava
- prasklý blok

každé se projevuje/diagnostikuje jinak...
začni od těch nejjednodužších věcí a pokračuj ke složitějším pokud se nezlepší

Re: Prehrievanie motora

28. zář 2015 20:21

okey díky.. dal som to do servisu systém bol zavzdušnený spravilo to nho na aute som presiel cca 100km a zacalo to znova.
Radšej som to znova dal do servisu a dufam že to už spravia ale nech to nie je prasknuta hlava ani blok lebo to by uz bolo moc.
co si s tým napokon mal ??

Re: Prehrievanie motora

30. zář 2015 16:46

Ako pisal Cartman. Pripoj diagnostiku a sleduj kedy otvori termostat a ci sa ti zapne 1 a 2 stupen ventilatora. Termostat a 1.stupen (rezistor na nom) su caste poruchy.

JAD

Re: Prehrievanie motora

05. říj 2015 17:59

uz mi vymenili termostat aj vodne cerpadlo ale po 200km to urobilo znova.. zase sa prehrieva

Re: Prehrievanie motora

06. říj 2015 12:09

U me to byl termostat+vicko. Diky tomu nespinala sahara, voda se pak vytlacila do nadrzky a vypadalo to jak ve varne konvici.

Re: Prehrievanie motora

13. říj 2015 10:56

no napokon je to tesnenie pod hlavou a zistuje sa ci je hlava v poriadku dufam ze ano ale uvidime co s tym bude a kolko ma to zase bude stat.. DIKY

Re: Prehrievanie motora

14. říj 2015 00:26

Motory Rover měli posledních pár let před koncem automobilky (což byl rok 2005) problémy s téměř 100% jistotou, že kolem 100.000 km odejde těsnění pod hlavou. Takže na Rover fóru je hromada 'zkušených' (z donucení).
Kluci na Rover fóru dali nedávno odkaz na zajímavý tester přítomnosti výfukových plynů v chladící vodě. To by asi ušetřilo dost bádání tobě i Cartmanovi... Já to viděl nedávno poprvé na tomhle odkazu a asi to není moc známé. Kapalina by se (ne)měla chemicky obarvit a mělo by to být na všechny benzínové motory...
http://www.uni-max.cz/tester-uniku-spalin-do-chladiciho-systemu/d/

Re: Prehrievanie motora

14. říj 2015 15:18

no uvidime co s tym spravia v servise hovorim dufam ze s hlavou motora nie je nic ale ked sa to uz par razi prehrialo je dost mozne ze je hlava skrutena ale verim že to bdue len tym tesnenim...
Odeslat odpověď