Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

DSC

01. úno 2018 16:44

Zdravím, prosím Vás svítí mi oranžová kontrolka DSC systému a rád bych se zeptal kde všude můžu hledat chybu? Jestli je někde nějaké čidlo, které může být špatné (a kde jej najdu) nebo to je větší problém? Díky za pomoc

Re: DSC

01. úno 2018 18:27

Čidlo natočení volantu bych typoval. Vem to na diagnostiku a uvidíš.

Re: DSC

01. úno 2018 21:08

Když jsem měl auto asi tejden. Tak jsem si omylem vypnul páčkou DSC když jsem popaměti šátral rukou a zavíral/otvíral okno. Pak jsem se vyděsil co mi to tam svítí. Z neznalosti jsem zastavil a v manuálu jsem si našel že bych měl pokračovat pomalu a opatrně do servisu. Pak jsem přišel na to čím to je a od srdce jsem se zasmál. Neni to náhodou podobný případ?

Re: DSC

01. úno 2018 21:29

:biggrin: :biggrin: :biggrin: jj zkusil jsem to, když jsem zjistil co to je za kontrolku...hned po nastartování jsem to zkusil páčkou zapnout/vypnout a kontrolka zhasla, tak jsem si oddechl jenže jsem to zkusil zas a kontrolka se zas rozsvítila a už nejde zhasnout...zkoušel jsem to stejně jak předtím a prakticky pokaždé když do auta sednu ale nic :(

Re: DSC

02. úno 2018 09:48

Vždy jsem měl starší auta a tyhle a evidentně jsem se bez těchto fičur obešel. U mini mi to taky svítilo a řešil jsem to, ne že bych tu funkci postrádal, ale prostě mě to sra** jak to na mě furt svítilo. Problém byl v čidle ABS...

Re: DSC

02. úno 2018 12:01

vintager píše:Vždy jsem měl starší auta a tyhle a evidentně jsem se bez těchto fičur obešel. U mini mi to taky svítilo a řešil jsem to, ne že bych tu funkci postrádal, ale prostě mě to sra** jak to na mě furt svítilo. Problém byl v čidle ABS...

Suhlas cidlo ABS

Re: DSC

02. úno 2018 21:35

Chce to vyzkoušet funkčnost třeba přes pojistku...Na mě to DSC svítívalo sporadicky ale vždycky fungovalo. Nakonec se ozval startér kde byl vyštíplej kus magnetu a dostávalo to zkrat. A až teď jsem např zjistil že DSC mi zasahuje i když nebliká, např při prudčí akceleraci s vypnutým DSC na dvojku hrabu a se zaplým DSC ne a neblikne.

Re: DSC

03. úno 2018 13:23

ok děkuji za rady...zítra budu mít auto v garáži tak na to zkusím kouknout :bigups:
Odeslat odpověď