Logo
Právě je 28. bře 2024 13:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08. lis 2017 16:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
Ahoj, potřebuji radu. Při jízdě na nějakém hupu při ostřejší jízdě, nebo když naložím auto a jedu po nerovnostech, tak škrtám pouze na levém zadku kolem o podběh (už je lehce obroušený plastík co přečuhuje z karoserie)(rozměry kol odpovídají těm doporučeným v techničáku). Tlumiče nebyly sice nikdy ještě měněny (ale chovají se na silnici až na to škrtání dobře), nejsou vyteklé a pružiny jsou také ok - info po rychlé kontrole v servisu. Nemůže to být něco jiného, nebo prostě výměna tlumičů? (jsem novopečeným majitelem miniho a dávám si to teď vše do kupy)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. lis 2017 18:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
vymen tlmice a stabylizacne tycky a bude nestoji to az tak vela

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. lis 2017 01:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
Pumik9 píše:
vymen tlmice a stabylizacne tycky a bude nestoji to az tak vela



Jasný, už jsem sehnal od místního člena komplet tlumiče, tak příští týden zkusim vyměnit sám :D už jsem nakoupil golu set a zkusím to ..už jsem si to načetl a vykoukal na youtube, tak snad se to podaří tenhle víkend budu poprvé dělat něco na autě sám (výměna brzd a kotoučů). Nemůžu se dočkat. Jsou tu super členové dobře radíte a pomáháte (dříve jsem byl členem subaru clubu a tady mi to přijde o něco přátelštější) :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. lis 2017 14:09 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 16. zář 2017 23:06
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice
Vymenu tlmicov das v pohode, ked ja som sam rozobral polku auta (vid. moje vlakno) :D

_________________
Mini Cooper S R53
HYPER BLUE
SW: 198PS/ 229Nm
ALTA: 17% Pulley, Silicone Snoot Boot
Newman PH2
Bosch 550cc
FORGE MS: IC a Silicone Intake Hose
Milltek: Full Exhaust System/ Res.
PowerFlex Full
SilverProject stav. ramena/ horne ulozenia
OMP U/L Strut Brace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. lis 2017 17:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
TomasSX1 píše:
Vymenu tlmicov das v pohode, ked ja som sam rozobral polku auta (vid. moje vlakno) :D



jo už jsem na to koukal jednou :D ... a hodně jsem obdivoval! - doufám, že mi tohle odstraní strach a budu se do toho méně bát :) a ty nejsi tedy mechanik jo? To máš vše nastudované z youtube a nějakých návodů? Nářadí sis nakupoval postupně? :D ... no jsem zvědavý má totiž padat sníh v mém druhém domově kde mám alespoň trošku prostor na dovádění.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 10:56 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
Pumik9 píše:
vymen tlmice a stabylizacne tycky a bude nestoji to az tak vela


ještě mě napadlo, nemohlo by to být i diskama? Kola jsou sice klasický 205/45/17, ale nemůže být disk, který není originál mini jinak rozměrově, protože mi přijde, že kola celkem vystupují ven z blatníků (když jsem sundával kola tak tam teda byla plastová podložka, ale tenoučká (cca 4mm), bál jsem se to vyzkoušet bez ní. (Stejně jsem koupil už tlumiče od člena na všechny 4 :lol: ), aby to nedopadlo jako s kotoučema a destičkama - tak moc jsem se těšil, že si budu na autě něco dělat sám až jsem vlastně úplně zbytečně koupil nové věci, které nejsou ještě potřeba měnit :lol: , byl jsem zaslepen chutí něco na autě dělat sám.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 11:32 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 16. zář 2017 23:06
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice
No mechanik nie som vobec :D Som ITak ale nemam zas krive ruky co sa techniky a mechaniky tyka :D Na celu tu operaciu som sa chystal cca mesiac, doba za ktoru mi podochadzali vsetky veci z USA atd. Vsetko som mal napozerane z YouTube konkretne od tohto youtubera: ModMINI. Naradie? Nic extra narocne k tomu nepotrebujes, ja som si kupil gola sadu v Lidli co teraz bolo nedavno za 25€ a musim povedat ze je paradna :D Na vianoce mi ma ale jezisko doniest zu nieco lepsie :P Tak isto mam hever a stojany z Lidlu :)

_________________
Mini Cooper S R53
HYPER BLUE
SW: 198PS/ 229Nm
ALTA: 17% Pulley, Silicone Snoot Boot
Newman PH2
Bosch 550cc
FORGE MS: IC a Silicone Intake Hose
Milltek: Full Exhaust System/ Res.
PowerFlex Full
SilverProject stav. ramena/ horne ulozenia
OMP U/L Strut Brace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 11:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
TomasSX1 píše:
No mechanik nie som vobec :D Som ITak ale nemam zas krive ruky co sa techniky a mechaniky tyka :D Na celu tu operaciu som sa chystal cca mesiac, doba za ktoru mi podochadzali vsetky veci z USA atd. Vsetko som mal napozerane z YouTube konkretne od tohto youtubera: ModMINI. Naradie? Nic extra narocne k tomu nepotrebujes, ja som si kupil gola sadu v Lidli co teraz bolo nedavno za 25€ a musim povedat ze je paradna :D Na vianoce mi ma ale jezisko doniest zu nieco lepsie :P Tak isto mam hever a stojany z Lidlu :)



Tak to jsme na tom podobně tedy! :D Ježíšek mi donesl předčasně Golu :D a po Lidl kozách a heveru už jsem se také díval :lol: ... jediné co, tak nemám garáž kde to dělat a jsem trošku strašpytel co se týká rozebírání automobilu. Teď o víkendu jsem se pouštěl do kotoučů a destiček a zjistil, že vlastně není ani potřeba je ještě měnit, tak jsem to dal zas zpět (ale trošku jsem se bál i takové prkotiny - nerad bych něco na autě zničil svoji nevědomostí). Největší strach mám z toho, že najdu nějaký šroub co nepůjde povolit a nebo ho zlomím, urvu závit nebo něco takového a budu v prd.. :? , ale přes to se musím asi nějak dostat. Objednáváš tedy věci z USA, vychází to lepe (nebo to spíš lépe jde sehnat)?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 13:12 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 16. zář 2017 23:06
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice
Garaz nemam ani ja, ale maju moji rodicia cca 100km odomna v zapadakove. Ale tak malu ze mini sa tam len tak tak vojde :D Takych veci sa bojim tiez, ale kto neriskuje... :D No a ked si si precital moj pribeh tak si videl ze som musel siahnut po flexe dva krat. Zopar srubov napr. na veku ventilov tiez su kde je strhana hrana, bude nasledovat vymena tych postihnutych srubov. To je ale pri 13rocnom aute myslim si normalne :)

Dieli som objednaval z USA lebo v EU sa nedaju bud zohnat alebo je lacnejsie z USA to brat. Napr. ta Alta 15% ma stala 140€ aj s postovnym z USA. V UK to mas 140€ bez postovneho. No a ked davas 15% tak potrebujes kratsi remen o cca 1cm ktory zas v EU ani nekupis :D Tak som bral aj ten remen a rovno aj sviecky z USA. Len ta doprava trva cca 3-4tyzdne.

_________________
Mini Cooper S R53
HYPER BLUE
SW: 198PS/ 229Nm
ALTA: 17% Pulley, Silicone Snoot Boot
Newman PH2
Bosch 550cc
FORGE MS: IC a Silicone Intake Hose
Milltek: Full Exhaust System/ Res.
PowerFlex Full
SilverProject stav. ramena/ horne ulozenia
OMP U/L Strut Brace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 13:59 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
Tak to je hodně vtipné, tak to opravdu máme úplně stejně, já jezdím 140km k rodičům, teď to tam vypadalo takhle. Zatím jsem vše nečetl jen zkoumal obrázky, ale rád bych úpravu také provedl, takže rozhodně budu ještě číst (nebyl zatím čas) - mám toho šíleně samej koníček a aby toho nebylo málo tak ještě MINI :banana: .. Vypadá to, že se budu inspirovat tebou :bigups:


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 14:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 16. zář 2017 23:06
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice
No ty mas rozhodne vacsiu garaz :D :D ale nie az o tolko no :D

Kludne sa inspiruj a keby si potreboval akekolvek rady tak sa kludne ozvi :)

_________________
Mini Cooper S R53
HYPER BLUE
SW: 198PS/ 229Nm
ALTA: 17% Pulley, Silicone Snoot Boot
Newman PH2
Bosch 550cc
FORGE MS: IC a Silicone Intake Hose
Milltek: Full Exhaust System/ Res.
PowerFlex Full
SilverProject stav. ramena/ horne ulozenia
OMP U/L Strut Brace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. lis 2017 16:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
No to nevím jestli byla správná nabídka :lol: .... to by si musel být online přenos oprav s radami :D (dělám si srandu) Děkuji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. bře 2019 21:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. říj 2017 23:42
Příspěvky: 17
Bydliště: Špindlerův Mlýn / Praha
Hoši, tak jsem vyměnil kola ze 17 na 16, vyměnil jsem i tlumiče, stabilizatory a silentblok na konstrukci co vede k nim a dělá to stále (a baterku v kufru jsem také kontroloval :D jestli se nehýbe).

Každopádně jsem si dnes u té výměny všiml, že na té straně kde to škrta jsem se mnohem lépe dostal s golou než na druhou stranu, je možný, že by byla nějak vyosená celá náprava? - nebo jsou nějaké silentbloky nebo ložiska co by se dala vyměnit i na celé nápravě? viděl jsem teda něco co by to ještě případně mohlo dělat... nebo nějaké rady? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. bře 2019 13:29 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1012
Bydliště: Hradec Králové
Kola jsou origo MINI?

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 22. bře 2019 13:37 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. kvě 2015 22:39
Příspěvky: 275
Bydliště: Mělník (Praha)
conkstr píše:
...., je možný, že by byla nějak vyosená celá náprava? - nebo jsou nějaké silentbloky nebo ložiska co by se dala vyměnit i na celé nápravě? viděl jsem teda něco co by to ještě případně mohlo dělat... nebo nějaké rady? :)


Udělal bych preventivně geometrii, tím eliminuješ jestli je něco vyoseného (vytržený silentblok, ohnuté rameno apod.)
Jinak to vidím, že mohlo být auto nabourané a jedna strana ti prostě škrtá, protože to někdo málo vytahal do původního tvaru...

_________________
MINI Cooper S Works 2003
LINK G4+ Vi-PEC ECU Plug-In
KAVS Pulley 15% +CrankPulley 2%
GRS Motorsport Intercooler
Milltek Sport Full Performance Exhaust System
V-Maxx Big Brake Kit 330mm
Ferodo Racing DS 3000
PowerFlex BlackSeries


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz