Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Cvakání ve volantu

09. zář 2017 12:06

Ahoj, tak to vypadá na první problém s mým mini. Mám najeto 60 tisíc km, nedávno prošel technickou, v pohodě na podvozku se žádná vůle nenašla, to samý řekli v servisu kde se později dávaly powerlex silentbloky do předních ramen.. Ale začalo mi cvakat občas něco v řízení. Dělá to jen někdy, ale vždy při změně směru a cvakne to jak kdyby byl povolený volant, není to cítit z podvozku. Je to hodně neznatelný, myslím si že většina by si toho ani nevšimla ale já už jsem si to lupnuti bohužel našel. Něco takovyho dělaly dřív Mazdy, stačilo zahejbat nastavením volantu nahoru dolu případně teleskopicky a na chvíli byl klid, pak pomohla výměna nebo doplnění mazadla ve který byla ta řidičí tyč. U Mini ale nevím, asi to bude něco jinýho. Setkal se s tím někdo?

Re: Cvakání ve volantu

09. zář 2017 17:26

Jinak cvaknutí je blbej výraz, slyšet není vůbec nic. Je jen cejtit ve volantu :))

Re: Cvakání ve volantu

15. zář 2017 18:36

Ahoj. Nikdo moc nereagoval, tak jen krátce aspoň já.
Nemohlo by to být ložisko v McPhersonu? Občas zatuhnou. Při zatáčení to jakoby přeskakuje.

Re: Cvakání ve volantu

21. zář 2017 10:28

Možná je to dobrej typ. Zkusím to, asi až z jara na to mrknout. Mě to zatím připadá na řídící tyč, něco v tom kardanu. Zvláštní je, že to nedělá vždycky. :-( Je to kolem středový polohy, když už se to projeví. A když je ten správný den, tak třeba na rovině kde pojedu alá zahřejvání gum - levá pravá, tak to třeba jednou za 5 těch směrů jízdy udělá. A to mi zase nepřijde jako zatuhlé ložisko?
Odeslat odpověď