Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

24. čer 2013 22:26

Ahoj všem,

ač jsem to tu dneska dvakrát pročítal, nikde jsem nenašel nic, co by mi pomohlo objasnit můj problém. Pokud to tu již někde je, tak sorry. Můj problém jsou divné zvuky při přejezdu nerovností, nemusí to být velká nerovnost, abych zvuk slyšel, při větších rázech se ten zvuk nezhoršuje, takže to asi nebude horní uložení tlumičů. Třeba když jedu přes kostky, tak si to tak nezvykle cvaká. Zvuk se ozývá od zadních kol. Předpokládám že to bude špatný silentblok, mohl by mi někdo poradit, na co se zaměřit?

Další můj problém je, že mi v určitých místech "lupe" ve volantu. Jednoznačně to je horní uložení, o čemž jsem tu již četl, avšak nikde jsem nenašel postup, jak se dostat k axiálním ložiskům a jak je buďto promazat, nebo je vyměnit. Za nějaké schéma, nebo odkaz na topic, kde se tím zabývají děkuju a budu moc vděčný.

Předem dík všem za rady a postřehy.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

24. čer 2013 23:00

Ahoj, takze k prvemu ak sa to ozyva zo zadu mohol by to byt silentblok vyfuku. Ak sa dlho nemenili tak najprv zacal aj mne buchat na nerovnostiach a potom aj na neutrali ked som stal na mieste.

sorry ak som to zle pochopil Lupe - krupe? ak ano tak: :))
"krupani" vo volante vyriesilo namazanie klbu volantovej tyce co sa nachadza nad pedalmi. Srobovakom som otvoril plastovy otvor nastriekal tam silikon v spreji a uz to nekrupe :)

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

24. čer 2013 23:26

to s tym volantom vyskusam aj ja zajtra.. som zvedavy pato.. ak to chrupanie neprestane tak je to jednoznacne vola na riadeni ala capy riadenia.. bud vonkajsie alebo vnutorne. Aspon pre mna to tak bude.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 08:32

Ahoj, dík za odpovědi. Kouknu na ten výfuk, až nebude lejt jak z konve a dám vědět. Myslím, že to spíš bude něco u stabilizátoru, ale čert ví. Co se týče lupání, je to určitě hned pod volantem v tom plastovym kastlíku, v němž je spínačka a páčky.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 14:27

zkoukni celou napravu ale tipoval bych na kulaky na tyckach /lidove- kostech :wink: / stabilizatoru

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 14:39

Až bude hezky, tak na to mrknu, dík za tip. Prostříknul jsem dnes WDčkem kloub pod volantem a je to snad ještě horší než před namazáním, když točím volantem. Už mě ty zvuky pěkně pijou krev.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 15:18

Btw, poradíte mi někdo jak po sundání zadního kola poznám, že je tyčka stabilizátoru kaput? Předpokládám, že pokud je vadná, měla by mít vůli. Taky mě napadlo, nemělo by to mírně cvakat, pokud autem houpu ze strany na stranu, pokud to jsou tyhle tyčky stabíku?

Předem dík za odpovědi všem.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 18:05

na vyvesenym kole tycku stabu nepoznas,jestli mas moznost zkus to na ctyrnoze nebo najezdech..mel jsem podobnej problem a bylo to horni ulozeni..

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

25. čer 2013 23:57

SSimonS píše:to s tym volantom vyskusam aj ja zajtra.. som zvedavy pato.. ak to chrupanie neprestane tak je to jednoznacne vola na riadeni ala capy riadenia.. bud vonkajsie alebo vnutorne. Aspon pre mna to tak bude.


to krupani je sposobene tym, ze ten klb proste vyschne a on sa tam dre. Nakoniec pri vela dreni dostane volu...

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

26. čer 2013 18:13

Nemate nekdo fotku toho kloubu?

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

26. čer 2013 22:06

Tak dneska jsem to zkoušel pořádně rozhoupat a od pravýho zadního kola jde to cvakání, přijde mi, že to je spíš někde nahoře od tlumiče. Takže to bude asi horní uložení tlumiče, pokud je má úvaha blbě, opravte mě někdo, kdo ví víc v tomhle ohledu. =))
Nemáte někdo tušení, kde je nějakej postup i s obrázkama, jak se k tomu hornímu uložení tlumiče dostat?


Předem dík.

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

27. čer 2013 11:13

Pazvuky od zadku jsem řešil, furt to vypadalo na výfuk, klepavej zvuk na nerovnostech a nakonec to bylo kaput horní uložení tlumičů, horní guma byla úplně našrot u obou...

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

27. čer 2013 21:07

Tak já už fakt nevím, čím to může bejt.. Dneska jsem odpojil stabík a vyndal jsem tyčky.. mlátilo to furt, tak jsem vyndal tlumič a uložení vypadá taky v naprostém pořádku.
Přílohy
obrázek 2 (8).JPG
obrázek 2 (8).JPG (78.41 KiB) Zobrazeno 14280 krát
obrázek 1 (8).JPG
obrázek 1 (8).JPG (99.9 KiB) Zobrazeno 14280 krát

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

28. čer 2013 14:41

silenty na pricnych ramenech jsi kontroloval ??

pokud budou ok tak pak uz je tam jen hlavni na upevneni ramena ke karoserii
Přílohy
naprava.jpg
naprava.jpg (73.46 KiB) Zobrazeno 14249 krát

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

26. pro 2013 19:49

Tak dneska mi to po dlouhý době nedalo a zase jsem to rozhodil - nejspíš bouchá silentblok příčnýho ramene na vnitřní straně. Mátě někdo zkušenost s výměnou (přelisováním) toho silentbloku?? Popřípadě nevíte kde to pořídit v česku za dobrej peníz? Nechce se mi to moc objednávat z Ebaye.

Předem dík za odpovědi =))

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

27. pro 2013 11:00

[quote="pampeago"]silenty na pricnych ramenech jsi kontroloval ??

pokud budou ok tak pak uz je tam jen hlavni na upevneni ramena ke karoserii[/quote

To pampeago :arrow: , můžu tě poprosit o to schéma zadní nápravy na mail? Musím se do těch silentbloků taky pustit. Teda jestli to platí i na R56... :idea: Díky

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

29. pro 2013 14:51

Omlouvam se za zpozdeni nemel jsem pc u sebe pouze na poslani schema
zadni naprava Gen.2 je skoro totozna ale par zmen tam prece jen je podelna ramena jsou z hliniku a diky nim i trochu jine silenty. Pricna ramena zmenila design z dvoudilnych na tvar pismene U / roztec je stejna /atd ale v jadru nic drastickeho :wink:

Schema si nejlepe prohlednes kdyz zadas sve VIN na databazi REALOEM

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

29. pro 2013 17:26

Nevíte prosím někdo kde pořídit v česku za slušný peníze ty silenty?? =))

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

20. led 2014 15:00

ahojte,
podarilo sa vam to nejako spravit? Ja takto hrkam uz peknu dobu.
rozmyslam ze to pojdem spravit (a tym padom aj vyskusat) do regnum-bavaria v Kosiciach, bol tam uz niekto? Mate nejake skusenosti? Snad je to lepsie ako byvaly tempus..

Re: Zvuky od zadních kol při přejezdu nerovností

20. led 2014 18:48

Co jsem se dival tak OEM ani aftermarket samotne silenty nemaji pouze cela ramena

jedina alternativa o ktere vim vymena za / tvrdsi sportovni / napr powerflexy ovsem tez nic levneho na celou sadu 8)
Přílohy
bushings.jpg
bushings.jpg (108.06 KiB) Zobrazeno 13737 krát
Odeslat odpověď