Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: Zadni loziska

09. dub 2014 20:52

Nosnx píše:Lze slyšet hučení ložiska při zvednuté zadní nápravě??


ked si daš auto na zdvihak a pohybes alebo potlačiš do kolesa bude ti "vaklať".
A nám trvala výmena jedného zadného náboja asi 1 hodinu ked sme nevedeli dopredu ako na to, druhý naboj už trval asi 20 minut. (pozor na hrdzavé šróby , mne sa podarilo jeden utrhnúť )

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

20. dub 2014 20:24

tak mne auto nehorázne hučalo, na vine boli barum bravuris, pneumatiky akurát do zberu

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

03. dub 2015 19:07

Můžete mi prosím poradit, potřebuji přední ložisko...co tohle???
http://www.ebay.de/itm/RADLAGER-LAGER-R ... a2ab8df5f=

Najeto mám 192 000km, výměna bude poprvé...

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

31. kvě 2015 11:16

chcel by som kupit lozisko pre 2.G http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/s ... r-r162-53/
mozete mi potvrdit ty co mate 2.G je to ono??
vdaka

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

31. kvě 2015 12:01

Ano, je to ono..

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

16. čer 2015 12:59

Ahoj všichni,
levé přední ložisko se poroučí do věčných lovišť.
Kde nejlépe objednat a jakou značku? Budete někdo vědět OEM kód?
Koukal jsem např. zde a nevím které objednat http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/sada-lozisek-kol/
Je tam rozdíl v rozměrech.

Moc děkujem za radu
Martin a Evka

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

16. čer 2015 13:07

Pro přední nápravu kup klidně SKF VKBA6634.

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

16. čer 2015 16:02

Kdyby tady byl nekdo peclivy a procital nabidky inzerce, urcite by mi poslal poptavku :bigups: Ale to je jak hazeni hrachu...... :(

Martin ML píše:Budete někdo vědět OEM kód?


Zasadni informace pro vsechny novacky. Existuje stranka WWW.REALOEM.COM kde muzete prochazet vsechny dily v kompletnim rozpadu tak, jak to ma k dispozici BMW dealer. Takze zadate poslednich 7 znaku VIN vaseho vozu a uz prochazite sekce a hledate cisla dilu - OEM oznaceni dilu. Nic lehciho snad uz nemuze vubec byt. Probiralo se to tady milionkrat :twisted:

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

16. čer 2015 19:46

:blush: Díky za info. Worrymu posílám SZ s poptávkou.

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

15. kvě 2017 11:55

Ahoj prosim o pomoc. Po vymene letnich pneu zacalo klepat leve zadni kolo. Pri zataceni doleva se frekvence zrychluje. Pri obuti zpatky zimniho disku se zimni pneu na toto kolo to jde taky slyset ale velmi malo. Asi jsem to nevnimal. Pri prehozeni jineho letniho disku s letni pneu na toto kolo vse pri starem a klepeme. Je mozne ze je to lozisko akorat vzorek letnich pneu to klepani proste zvysuje? Nebo ulozeni tlumicu? Homokineticky kloub? Diky moc za rady.

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

15. kvě 2017 13:59

jestli nemáš zadokolku - což bych Ti dost záviděl, tak homokinetický kloub potkáš leda vepředu, myslím :-)
a je-li změna výrazná pouze se změnou kola, hledal bych vadu ve vyvážení kola jako takového
jinak postižené ložisko zvýší svůj nářek při zatáčce kdy na něj působí větší síla, tedy levé zadní by víc hučelo při pravé zatáčce ....

už se vyskytly případy, že gumy byly blbě skladované, mají plošku a drncají - to se ale časem srovná.

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

15. kvě 2017 14:51

Pardon za ten kloub a diky ucim se ;-) vsechna kola jsou vyvazena jak zimni tak letni. A jakekoliv letni to vzadu vlevo dela. Dokonce jsem koupil jednu letni pneu novou. Takze disk to neni ale muzou to byt pneu jako takove. Proste klepou ale proc jen vlevo vzadu? Tam se ten zvuk roznasi nejvic?

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

15. kvě 2017 16:52

v pohodě :-)

hele zažil jsem situaci osobně, kdy v 500 Abarthovi jsem slyšel že hučí zadní pravé ložisko a nakonec to bylo zadní levé ...... a to bych se i původně vsadil
posaď někoho dozadu a jezdi, ten vzadu líp ucítí a uslyší - samozřejmě výhoda je když už někdy slyšel a zažil podobné závady.

v nejhorším budeš měnit kompomentu po komponentě dokud to nepřestane .....

co jiný středový otvor u letních kol než u auta, nebo takové ty plastovo něco vymezovací kroužky - taky to dělá neplechy .... ?

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

24. kvě 2017 19:21

Ahoj zbyly mi na R 53 náboje na kola od MEYLE na přední nápravu i na zadní kdyby měl někdo zájem i vč. šroubů vše nove koupené 2017.
777141038
Díky Jirka

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

24. kvě 2017 20:27

Budou na R50/52 stejné? Cena?

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

24. kvě 2017 21:21

Allrounder píše:Budou na R50/52 stejné? Cena?

Ano su rovnake
Dokonca pre 1.G pasuju loziska aj 2.G roziel je len skrutkach na kolesa :mrgreen:

Re: Ložisko kola - montaž, ceny, firmy, zkušenosti..atd

27. bře 2019 18:34

Ahoj, prosím o radu. Omylem jsem objednal ložisko na předek na R50 bez šroubů a matky.
Poradáte jaký šrouby a matku koupit, abych je měl připravené až budem měnit ložisko.
Díky Martin
Odeslat odpověď