kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 09:42

Ahoj,

mám na JCW takovej problem už od koupě a jsem z toho čim dál víc rozčarovanej.

Děje se většinou tak, že když se rozjíždím dopředu nebo dozadu (to je jedno), že se ozve takové křupnutí občas i zaskřípání z míst mezi volantem a dveřma na straně od řidiče - zhruba z mist od tlumiče (je to slyšet uvnitř i z venku). Stává se tak i při prudké akceleraci nebo brždení. Natočení volantu na to nemá vliv.

Již je vyměněno následující: horní uložení tlumiče, čep řízení, spodní rameno s čepem, uložení ramene, stabizizační tyčky, ložisko kola a i hřebenové řízení... - něco bylo vyměněné už když jsem JCW dovezl, horní uloženi, ložisko a hřebenové řízení až tady u nás.

No a prostě na podvozku se zdá být vše v pohodě, pevné bez vůlí a automechanik uz nevi kudy kam - ještě ho napadá poloosa - nemáte někdo na půjčení?

Napadá někoho něco nebo kam auto dát na kontrolu?

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 11:17

Dle popisu to vypada ze se to objevi kdyz jde motor do zaberu a pusobi na kastli podvozek
napady: / ale pravdepodobne uz jste je tez kontrolovali ../

ulozeni motoru v tomhle pripade to na prevodovce jestli tam mas powerflexy tak ty radi vrzou kdyz nejsou namazane
gumy na stabikach nekdy je potreba je namazat grafit nebo medenou pastou vrzou

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 14:32

ja mám podobný problém na clubmanovi, neviem či je to to isté no tiež počuť od lavého predného kolesa také čudné chrupnutie resp je to niečo ako rapkanie. Tak isto pri akceleracií robí to len občas ani to neako velmi neriešim no myslím že je to ABS-DSC..

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 15:18

Hele a neni to takovy zvuk, jako kdyz zabere kardan? Nebo aspon me se neco takovyho taky obcas ozve. Dela to kdyz preradim a motor zabere. Proste jako vule nekde.

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 18:03

Blacky píše:Hele a neni to takovy zvuk, jako kdyz zabere kardan? Nebo aspon me se neco takovyho taky obcas ozve. Dela to kdyz preradim a motor zabere. Proste jako vule nekde.


Proboha kde je na mini kardan ?? U 4x4 chapu ale u klasicky verze ??? :shock:

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 18:07

"jako" kdyz zabere kardan. Jen to vydava takovy zvuk. Jezdil jsem hodne s aviema tak proto mi ten zvuk evokuje tohle.

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

30. lis 2012 18:17

Jo tááák, tak to jooooo... :bigups:

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

13. říj 2013 19:21

Podívej se na svod výfuku. Na mojí R53 občas klepne svod v místě pod vlnovcem ( je tam takový hrnec) o stabilizační tyč nebo co to je. Normálně je tam mezera pár mm, ale jak se motor zhoupne při prudkým rozjezdu - rovně i do stran- tak to nepříjemě klepne nebo zadrnčí. Budu se muset podívat na uložení výfuku. Ten zvuk slyším pod nohama směrem ke spolujezdci a bez prohlídky spodku se to špatně odhalí. Snad ti to pomůže.

Re: Divný kovový zvuk při rozjezdu, akceleraci a brždení

13. říj 2013 21:28

Pavel K to co pises neni muj problem... ale bylo by to snadny :mrgreen:
Odeslat odpověď