Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Homokineticky kloub

02. říj 2012 19:16

Ahoj, urcite to uz nekdo resil, je tu i par prispevku.

Mam dotaz na Ty co jiz menili.

Jake zvuky jste slyseli za jizdy? Jen pri zataceni nebo i pri prudkem zrychleni/zabrzdeni? Ja slysim takove krupani - jako kdyz je KO vrchni ulozeni, ale to je menene. Stavalo se Vam pri agresivni jizde tahlejsima zatackama, ze by mel volant "lehkou vuli"? - jako by udelal cca 2mm pritipohyb oproti smeru zataceni - po projeti zatacky se zase vse vrati...

Jak byla narocna vymena casove/financne?

Dik

Re: Homokineticky kloub

02. říj 2012 19:32

Mě to křupalo při otáčení volantem, pomohla výměna axiálních ložísek :X Každopádně ted mám jiný problém na který sme přišli s Ondrou :D když auto stojí tak mohu nohou na přední nápravě posunovat kolama o 2cm do předu a dozadu :D zítra du na rampu..

Re: Homokineticky kloub

02. říj 2012 19:43

No zvuk je podobny tomu kdyz jsou axialni loziska KO, ale jak jsem psal, to bylo prvi co se vymenilo pri dovozu.

Tvoje zavada je taky cool, napis co to bylo az budes vedet.

Re: Homokineticky kloub

02. říj 2012 19:51

Ajo to jsem nějak v textu přehlídl sory :( no moje závada... nejradši bych ju svedl na české silnice a runflaty. :)

Re: Homokineticky kloub

03. říj 2012 10:58

Ahojte, mam asi podobny problem. Auto dva tyzdne stalo a teraz mi pri jazde strasne huci (ako stihacka:), ked idem rovno aj ked zatacam do prava, ked zatocim do lava, tak hluk prestane. Skusal som to dnes nahravat, ale je to nekvalitne. So zvysujucou rychlostou sa aj hluk zvysuje, je to pocut uz od cca 40km/h. Robi to aj ked mam slatacenu spojku. Moze to byt to axialne lozisko? Alebo co by to mohlo byt? Vdaka!

Re: Homokineticky kloub

03. říj 2012 13:15

jad-sk - u tebe by to mohlo byt lozisko v naboji kola...

Re: Homokineticky kloub

03. říj 2012 14:13

dufam ze to bude len to, zajtra s nim idem do servisu, tak dam vediet ako som dopadol. vdaka ;)

Re: Homokineticky kloub

03. říj 2012 14:20

jako Peppino pokud to meni zvuk pri zataceni / respektive zatizeni / a intenzita se meni dle rychlosti.
Byva to vetsinou lozisko v kole...malokdy jeste muze byt Homo-kloub

Re: Homokineticky kloub

19. led 2013 01:06

Měnil jsem náboj kola, protože při jeho zatížení při průjezdu zatáčkou to hučelo a mírně vibrovalo, ale hučí to dál. Takže jak jsem pochopil, už to může být jedině ten homokinetický kloub?

Re: Homokineticky kloub

15. úno 2013 11:59

Poradil by mi někdo které díly mám koupit, když chci vyměnit ten homo kloub? Předpokládám, že chyba může být v podstatě na obou stranách hřídele, takže mám koupit všechno? Dík.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=31&fg=20

Re: Homokineticky kloub

22. úno 2013 19:04

Takze mam vymenenou celou levou poloosu a pazvuk je stale pritomny - uz nemam skoro nic co bych vymenil :?

Kdyby nekdo chtel pouzitou funkcni levou poloosu tak je k prodeji...

Re: Homokineticky kloub

23. úno 2013 02:11

Tak homokinetickej kloub jsem menil.
Delalo mi to pazvuky pri plnym rejdu. Blblo to v zime, jak zatuhlo to mazani a dostala se tam voda. Prvne to jemne a takrka mazlive skubalo do rizeni. Na leto to preslo (v teple se to mazalo lip) no a na podzim, jak se ohladilo mi to najednou zaclo trhat nekolikrat po sobe v rychlostech do volantu, ze to bylo notne o hubu. Pazvuky a poskakovani uz pri jakemkoli rejdu.
Nakonec vymena do 2000,- neorigo. Potreboval sem to rychle.
Celou dobu sem se bal, ze to je poloosa. Bylo to nastesti jen tohle.

Ale! Pri studenym aute a pri rOzjezdu mi uz douho neco huci od levyho kola. Jako pod nohama.
Jak se to obreje, zmizi to. Nesetkali jste se s tim nekdo? Dycky si rikam, ze to je rez na kotoucich, ale asi ne:-)
Odeslat odpověď