Logo
Právě je 29. bře 2024 13:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dojezdova PNEU
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 10:06 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Citace:
ROGI : V mem Mini chybi rezervni kolo, predpokladam ze se da za velke penize koupit v autorizovanem servise, ale predpokladam ze tam je nejaky normalni dojezdovka, nevite rozmery a kde ji pripadne koupit?


Dojezdovku, tedy pouze ráfek, jsem kupoval novou, na vrakáči v Panenských Břežanech (602 651 500) mně jí objednali přímo od BMW. Mám ji zabalenou v igelitu a přelepenou lepenkou v kufru (žádná paráda,ale nesehnel jsem pro ni zatím žádný slušívý obleček :( ) , takže teď ji kuchat kvůli rozměru nebudu. Ráfek stál asi 1200,-,ale to už fakt nevím, doklad nemám a bral jsem toho tenkrát víc. Zavolal bych ale klidně do Inveltu a poptal se, nebo tam pošli mail. Poslední dobou jezdím tam a i s drobnostmi typu: kryt plusového pólu an baterku za 50,- či výpustný šroub oleje za 70,- se na mě tvářej normálně :biggrin:
Údaje o rozměrech dojezdovky bys měl dovodit z rozměru gumy a chybějící, tedy šířku , pak dohledat třeba na http://www.realoem.com , případně Ti to řeknou v Břežanech či Inveltu. Ale pokud budeš hledat na Realoem podle svého VIN kódu, tak se pravděpodobně nedohledáš, protože máš auto ve výbavě bez rezervy.
Existuje i úchytný mechanismus na rezervu na podvozek. Vedle výfuku máš slepej palstovej kryt, kterej když sundáš, objevíš prostor pro uchycení rezervy.Jenže...Co budeš hledat těžko, tedy aspoň já s tím měl před dvěma lety problém i v BMW, byl právě tento úchytný mechanismus na rezervu. Na vrakáči jsem tenkrát měl smůlu a pak už jsem to neřešil, protože prostor pro rezervu "zabral" pořádný laděný dvojitý výfuk od FK
Navíc Eska rezervu nemají vůbec, protože není kam dát. Coopery a ONE ji některá mají a některá ne. Počítá se s tím, že máš runflatové pneumatiky se zesíleným kordem a bokem, které Tě i po drobném defektu "donesou" na nejbližší odpočívadlo, odkud zavoláš asistenci, protože se počítá, že na ni s takovým autem máš a že nemusíš nikam načas spěchat :lol:
Já mám rezervu "zabalenou" v kufru, na výšku se tam tak tak vešla. Pak už se Ti tam toho ale fakt moc nevejde.Ale to mi fakt netrápí. Pocit jistoty dojezdu s dojezdovkou přes celý kufr a zvuk s výfukem přes prostor pro dojezdovou rezervu mi to vynahrazuje :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 13:06 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2011 13:39
Příspěvky: 91
Co se týká dojezdovky,mám otázku,kolikrát jsi prorazil gumu aby nešla ani zalepit? Já pouze píchnul a na to dojezdovku nepotřebuji,vozím sadu kde je pěna do pneu a kompresor a s tím si vystačím. Na tu pěnu jsem ještě jel cca. 220 km (brácha dokonce 400 :P ).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 13:44 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. říj 2009 01:38
Příspěvky: 219
Bydliště: Praha
ja vozim v mini toto http://www.minigenuineparts.co.uk/mini- ... 5.037.html a rekl bych,ze urcite lepsi nez sebou tahat dojezdovku!

_________________
F56 S


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:03 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
holous.17: nechci tu rozbihat nejakej flame, ale co kdyz nekde pneu prorazis? Za sebe musim rici, ze bych do neceho takovyho vubec nesel...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2011 13:39
Příspěvky: 91
MiniMike píše:
holous.17: nechci tu rozbihat nejakej flame, ale co kdyz nekde pneu prorazis? Za sebe musim rici, ze bych do neceho takovyho vubec nesel...

Ale to je to co jsem psal,jezdím 20 let a ještě se mi to autem nepovedlo,tak nevím proč by tohle nestačilo a pokud už se to stane,tak na to máme asistenčku jak psal PetrXJR.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
MiniMike píše:
holous.17: nechci tu rozbihat nejakej flame, ale co kdyz nekde pneu prorazis? Za sebe musim rici, ze bych do neceho takovyho vubec nesel...


No, treba ja mam to co posilas Holous v aute uz od koupi :bigups: Je to na drobnejsi opravy, pri prorazeni mas akorad smulu.. Nastesti jsem to zatim nemusel jeste pouzit..

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:21 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Mam to co ma Holous.17 a povaluje se mi to v krabici tak jak to prislo, jeste jsem si to ani do Mini nedonesl ;o)

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:21 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
vidle: taky jezdim dost a prave, ze se mi stalo, pri ceste ze Slovenska v 1hodinu rano na 1dalnici, ze mi guma praskla / pichla... a nejak si nedovedu predstavit, ze bych to timdle opravil... servis nenajdes a domu jsem to mel hodinu cesty...

Worry: vim, ze se to zacina davat jako standard, ale prijde mi to fakt nelogicky :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 14:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. říj 2011 12:45
Příspěvky: 34
Nazdar,
taky bych se připojil do diskuze. Mít rezervu je jistější. To je jasné každému. Otázkou je ale právě frekvence píchnutí, respektive takového poškození, které už lepící sada nespraví. Já jezdím už 17 let a ještě jsem nevyměňoval píchlé kolo na cestě. Párkrát ušlo v garáži, že tam by hřebík, ale přímo na cestě nikdy. A nejezdím nijak málo (tak 20 tis ročně). Vzhledem k prcatosti naší republiky a hustotě sítí opraven popřípadě asistenčních služeb je dle mého skromného názoru náhradní kolo naprosto zbytečné. Když už to jednou za deset let(možná) rozsekáš, tak holt zaplatíš asistenční službu. Ale pokud někomu nevadí, že má zapláclý kufr dojezdovkou, tak je to samozřejmě jeho věc.

Mějte se

N


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 15:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Nejdříve popřeju hodně štastných km!!! Ať to jezdí. :-)

vlr píše:
Podle popisu tech zvuku to muze byt prevodovka. Deje se to, kdyz jedes, nebo jen stojis? Meni se ty zvuky podle toho, jestli zmacknes spojku? Pokud pohnes radici pakou smerem do kvaltu BEZ spojky, ozyva se to same?
Přesně tak. Tom to diagnostikuješ nejlíp. Ale podle toho jak to popisuješ to vidím na převodovku. Máš Midlands, na ty se dají sehnat náhradní díly. Tohle to je odvěký problém... :evil:


Co se týče té dojezdovky a lepení. Já dojezdovku v autě mám takže to moc neřeším. Ten plastový úchyt by snad nemělo být tak těžký sehnat. Ani by mě nepřekvapilo kdyby se dal koupit i nějaký universální.

A v lepení nevidím problém. Teda asi to bude tím, že jsem ještě nikdy nikdy nepíchnul. Na Smartu fortwo taky nemáme runflaty a místo rezervy jenom lepení.

Pár fotek dojezdovky a uchycení, třeba tu na MINI ještě někdo z vás neviděl... :lol: :lol: :


Přílohy:
IMG_4521.jpg
IMG_4521.jpg [ 43.07 KiB | Zobrazeno 14293 krát ]
IMG_4524.jpg
IMG_4524.jpg [ 30.38 KiB | Zobrazeno 14293 krát ]
IMG_4523.jpg
IMG_4523.jpg [ 35.81 KiB | Zobrazeno 14293 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 16:50 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
MiniMike píše:
holous.17: nechci tu rozbihat nejakej flame, ale co kdyz nekde pneu prorazis? Za sebe musim rici, ze bych do neceho takovyho vubec nesel...

Když prorazím, tak zavolám asistenčku (součást havarijka/p.r.), od toho je. V 1 v noci bych se ani neobtěžoval v tomhle mrazu vylejzat z auta, nehledě na to, že na dálnici to je skoro sebevražda!!! Volat policajty a 1230.
A kam bych tu rezervu jako dal? :biggrin:

Peppino píše:
Mam to co ma Holous.17 a povaluje se mi to v krabici tak jak to prislo, jeste jsem si to ani do Mini nedonesl ;o)

Pokud nemáš runflaty, tak riskuješ tučnou pokutičku...

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 17:35 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Peppino píše:
Peppino píše:
Mam to co ma Holous.17 a povaluje se mi to v krabici tak jak to prislo, jeste jsem si to ani do Mini nedonesl ;o)

Nick píše:
Pokud nemáš runflaty, tak riskuješ tučnou pokutičku...


Ted zrovna na zimu mam runflaty, ale uz se tesim na 1.4. pac na tech runflatech je to hnus...

Nejak marne v Minikovi hledam misto kam bych to narovnal...

Kde to mas v eSku narovnany?

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 18:00 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Já ten boxík mám normálně v kufru, vedle žárovek, oleje, skládací lopaty, druhého trojúhelníku a vesty, krásně se to tam srovná a zabere to jen půlku podlahy :-D Klidně ho strč pod sedačku nebo vozíš někoho vzadu? :biggrin:

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 19:08 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Nick: ano budu 2 hodiny cekat, nez nekdo prijede (prehozeny to je za 10minut)... nehlede na to tom, co si pamatuju, tak urcite nemas v ramci pojisteni odvoz 200km domu... a jinak ja to menil na benzince... vylejzat na dalnici bych nevylejzal... ale strhava se to kam nema, takze timto tema rezerva uzaviram ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 19:46 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Já vím, že přehozený to je hned, ale když tu rezervu není kam dát, tak co s tím :-D Navíc to je zátěž a jak často se tohleto stane... Odvoz (doprava, náhradní vozidlo i nocleh) mám třeba v rámci asistenčních služeb k PR zdarma.
Pokud to není úplně nespravitelně proražený, tak ta směs je do toho nafouknutá taky za chvíli. Jo, jasnej offtopic, taky končím.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 21:29 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. lis 2010 22:39
Příspěvky: 49
Já to vyřešil s rezervou tak, že jsem ji dal manželce do auta a mám pokoj :banana:
Pokud ji ještě naučíte jak provádět výměnu kola, máte vystaráno.....vřele doporučuji :biggrin:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 22:16 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Pokud nemas runflat musis mit ze zakona sadu na opravu pneu.

Jinak ji vozim tak, kam se zrovna vejde, vetsinou se vali nekde pod sedackou spolujezdce, pripadne proste nekde v aute..

Jinak bych zavolal asistencku, mam to v cene havarijka i s odvozem sebe i auta domu, tak proc to nevyuzit..

jinak jsem pichle Mini jeste asi nevidel :blush:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 23:12 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Rezervu jsem pořídil kvůli tomu, že do práce jezdím denně autem přes hory a lesy do Prahy. Mám MINI na denní ježdění a v době pořízení jsem měl nástup do do zaměstnání ve 4:00 celý rok. A vzhledem k charakteru mé práce jsem věděl, že rok musím být v místě M ve 4:00,omlouvá smrt či nemoc, ideálně večer předem nahlášená.Takže čekání na asistenčku by mi nic neřešilo, navíc výměna kola je opravdu práce na pár minut a sorry, váhu auta o dojezdovku navíc opravdu neřeším...Takže tohle je jediný řešení, místo v kufru nepotřebuju, tenisovej vercajk a taška s notebookem se tam i tak vejde. Na delší cesty v rodinným obsazení máme velký auto na vysokejch off road kolech a zrovna minulý úterý jsem v Praze u Želivského úspěšně defloroval pravou zadní tak, že bych si s tou lepící sadou mohl tak akorát zalepit hubu, abych tolik nenadával. Jakási ohnutá tyč o průměru cca 2cm a délce zhruba 30cm...Uhnul jsem nějakýmu neurotickýmu týpkovi v Mazdě RX8, kterej chtěl udělat myšku.Bokem jsem uhnul na dlážedění autobuzspvý zastávky a tam si kolo našlo tuhle prima věc, kterou asi potratil nějakej autobusák.A už RAV4 kulhala po třech... :twisted:
Takže pánové, opravdu vám nepřeju něco takového zasadit do kola, ale vězte, že možný to opravdu je. Pokud máte MINI pro radost z ježdění, či pokud nikdy nikam nespěcháte tak, že z titulu vaší podstaty či výdělečné činnosti neřešíte pár hodin zpoždění, spoléhejte na sadu a asistenci. Já to tak bohužel nemám, takže proto mám dojezdovku a jsem tomu opravdu rád :banana:
Ale někdy mi to v tom kufru opravdu překáží... :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. úno 2012 08:44 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
u 1.generace se dojezdovou pneu vybavovali pouze auta pro urcite trhy a jen ONE a COOPER jak pise NICK.
Převažuje však osazení runflat-pneu a mobility set / kompresor + sprej /

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dojezdova PNEU
PříspěvekNapsal: 03. úno 2012 01:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. úno 2012 01:07
Příspěvky: 6
PetrXJR píše:
Existuje i úchytný mechanismus na rezervu na podvozek. Vedle výfuku máš slepej palstovej kryt, kterej když sundáš, objevíš prostor pro uchycení rezervy.Jenže...
...
Navíc Eska rezervu nemají vůbec, protože není kam dát. Coopery a ONE ji některá mají a některá ne.


To jsem z toho právě jelen, protože tam jakýsi plastový kryt mám, ale ten je prázdný, nic v něm není. Ale vypadá, že by tam něco mělo/mohlo být:) Jak vlastně policie posuzuje, jestli dostanu flastra za to, že mám/nemám mít rezervu?
Na stránkách ministerstva dopravy je o BMW/Mini tento text:
"U dříve prodávaných modelů není rezerva povinná pouze v případě, že vozidlo bylo prodáno jako nové a schváleno bez rezervy (tj. vybaveno pneumatikami runflat nebo sadou pro opravu pneumatiky). V opačném případě musí být vozidlo I nadále vybaveno rezervním kolem."
Jak to policie pozná?

Vidle píše:
Co se týká dojezdovky,mám otázku,kolikrát jsi prorazil gumu aby nešla ani zalepit?

Abych se tedy také připojil do diskuze. Mě jako řidiči se to ještě nikdy nestalo, ale byl jsem spolujezdec, když řidič musel uhnout nějakému *****, který se rozhodl předjíždět před zatáčkou kam neviděl a v které jsme zrovna jeli my. Tehdy aby se řidič vyhnul, musel vjet až na chodník a bohužel u toho trefil začátek nájezdu, takže disk v háji a pneumatika nepoužitelná. Nahodit rezervu byla otázka pár minut a mohli jsme dojet až domů (1.leden - pochybuju že by asistence někoho našla :( )

----
Po přečtení celé diskuze: Takže jestli to chápu správně a abych to shrnul - je pravděpodobné, že moje Mini bylo koupeno s runflaty. Takže i když si koupím nové normální letní bez runflat, tak tím, že jsem si koupil kompresor a lepící sadu jsem z pohledu policie v pořádku? A jediné čeho se můžu bát, že někde natrefím na nějakou obzvláště vyvedenou díru v silnici, na které si prorazím díru do pneu. Je to tak? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz