Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

NM S 18" JCW kola - drhnou

12. říj 2010 19:04

Mám vážný problém na svém Mini Cooper S mám 18" kola z JCW a při plném reidu občas zavadí o blatníky a tím se sjíždí vnitřní hrana předních pneumatik, nemáte někdo řešení ? Napadla mě úprava blatníků ale nemám ponětí jak nato.
Díky

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 19:17

Pokud pises ze mas standartni kola z jcw nemel by byt problem. Co pneu mas predepsany rozmer ? Podlozky na kolech ? Bylo auto bourane ? Dej nam foto kol at vime o cem se bavime.....

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 19:30

a nebo jestli ho máš snížené?

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 19:32

Kola jsou předepsaného rozměru 205/40 R18 82W auto neni bourané je to dovoz, dokonce sem na tyto gumy musel sehnat potvrzení od BMW aby my je dopsali do technyčáku, je to dovoz z německa. Podložky tam nejsou, na což mě v BMW neupozornili i přesto že jsem se nato ptal.
Naposledy upravil Geomi dne 12. říj 2010 20:00, celkově upraveno 1

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 19:45

Mátě někdo zkušenost s těmi podložkami ? Je to vůbec běžné řešení ?

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 21:05

Trochu Tě nechápu - Když píšeš, že tě na podložky BMW neupozornili, ikdyž ses na to ptal a potvrzuješ, že je tam nemáš ? To nemá hlavu ani patu.. :roll:

Podložky jsou třeba na rozšíření (vyplnění podběhu) a nebo na změnu rozteče šroubů..

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 21:21

Řeknu to takhle, mojí myšlenkou bylo to, že pokud by se přidali podložky, tak by kolo nezachytávalo o podběhy při průjezdu zatáčkou s plným reidem. Tyhle kola totiž zjevně nemají šanci se bez podložek, nebo jiných úprav, vyhnout kontaktu s blatníkem, za daných okolností. A tak jestli jsem to napsal srozumitelně bych se chtěl zeptat jestli je moje teorie správná nebo ne ? :)

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 21:50

při tadydlectom ti podložky pod kola nepomůžou.... todle chce upravu blatníků.. Pošli fotku... a ještě je to o podběhy vnitřní hrana nebo o blatníky??

Re: Mini Cooper S 18" kola

12. říj 2010 21:55

Geomi píše:Řeknu to takhle, mojí myšlenkou bylo to, že pokud by se přidali podložky, tak by kolo nezachytávalo o podběhy při průjezdu zatáčkou s plným reidem. Tyhle kola totiž zjevně nemají šanci se bez podložek, nebo jiných úprav, vyhnout kontaktu s blatníkem, za daných okolností. A tak jestli jsem to napsal srozumitelně bych se chtěl zeptat jestli je moje teorie správná nebo ne ? :)


Asi jsem hloupoučkej, ale pokud Ti kola drhnou už teď, tak s podložkama budou mnohem více a navíc ještě dříve :banana: Najdi, kde Ti drhnou, to se pak možná dozvíme více.. A jaké jiné úpravy kol by sis představoval ? Krom snížení profilu gumy či natáhnutím užší gumy ?

Podložka = rozšíření = tuplem dření o podběhy

Re: Mini Cooper S 18" kola

13. říj 2010 10:18

jako Worry zjisti misto kde to skrta / je to jednoduche bude to videt na plast podbehu :o) /

jako Ladík jestli je auto sniženo zmenšuje se prostor pro rejd / vyrobce s tim nepocita /


1. varianta skrta uvnitr podbehu kolo je moc uvnitr / problem ET /

2 . varianta skrta vnejsim strane podbehu kole je moc venku / problem s ET /

ale cely tenhle problem mi nesedi na origo kola ... jedine co mne napada...jestli nemas JCW kola z druhe generace a BMW zmenilo offsety ale to jsem zatim nikde necetl

ps . ja osobne mam sirku pneu 215 + sniženo 30 mm a neskrtu nikde.
Přílohy
ET.jpg
ET.jpg (58.07 KiB) Zobrazeno 8443 krát

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

12. říj 2011 19:37

Když už jsem to nakousl jinde...


Pokud škrtají o vnitřek (ne vnějšek = blatníky), tak je potřeba pro R18 JCW s offsetem 52 použít omezovač zatáčení.
http://www.minigenuineparts.co.uk/mini-parts/info_BM32.10.6.777.974.html
(zdroj: http://www.mini2.com/forum/first-generation-mini-cooper-s/182395-17-18-rims-help.html#post3775306)

Pokud se použije 5mm spacer, tak se offset sníží z 52 na 47 a tudíž už není potřeba omezovač! :-)


Pochybuju, že škrtají z vnějšku.

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

12. říj 2011 21:22

Mame taky na Sku 18´ - zlate Rota od Holouse, ale zadne drhnuti neni..

Jednou, kdyz jsem sjizdel prudsi kopec a do toho brzdil jsem pri temer plnem rejdu asi zadrhnul, ale auto bylo cele nahrbene smerem z kopce...

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

12. říj 2011 21:42

Co jsem koukal, tak Rota moc disky s offsetem 52 nedělá. A pod 50 nikdo neměl problémy.

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

12. říj 2011 21:47

Priznas se na rovinu, ze parametry tech kol co tam mame vubec nevim :blink:

Ale nedrhnou a to je dulezite.. jen na jare prijdou nove pneu..

Ty stavajici Toyo T1R uz maji sve za sebou a hlavne to je guma fakt na leto a okruh.. dokud ji nezahrejes je to jak na klouzacce..

Ale kdyz se zahrejou :twisted: ujel na okruhu dvoum motorkam :banana:

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

13. říj 2011 08:34

na G1 mam rafek 17x7.5 s offsetem 45 a mezi rafek tlumic dam sotva malicek

otazkou se zda G2 nema trochu zmenene offsety

Re: NM S 18" JCW kola - drhnou

13. říj 2011 11:14

Je to možné. Minimálně, co jsem četl, tak pro G1 nebyla žádná omezení, co se týče JCW disků.
Možná taky ten půl palec šířky dělá svoje. Malíček máš tak 1 cm, takže to je v pohodě. Snížený podvozek může být další příčinou, hlavně v kombinaci s pneu, které jsou vyšší - např. 215/40 R18.
Odeslat odpověď