Logo
Právě je 27. dub 2024 09:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Par dotazu od novacka
PříspěvekNapsal: 28. čer 2009 10:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. čer 2009 14:25
Příspěvky: 8
Ahoj lidi, mam prosbu. Poradili byste mi prosim nekolik drobnosti:
1) Jake doporucujete koupit letni gumy 195/55 R16 87H?
2) Nekde jsem cetl, ze na vetsich kolech to vice "drnca", ze je pry lepsi mit patnactky, umite mi nekdo rict, proc?
3) Kde se daji koupit koberecky, respektive kde se da koupit koberecek na strane ridice?
4) Je mozne sundat kryt vnejsich zrcatek? Chtel bych ho prestrikat, ale nevim, jak je uchyceny, zda se, ze je tam jen naklapnuty, ale nerad bych tam neco urval.
5) Jak doporucujete pripojit do auta iPhone na prehravani hudby, mate nekdo zkusenosti s FM transmiterem? Nebo doporucujete instalovat kabilek? Jak jsem to nasel nekde ve foru.

Diky za vasi pomoc


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Něco málo...
PříspěvekNapsal: 28. čer 2009 13:03 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ahoj, pokusím se alespoň něco zodpovědět :wink:

1) Mám stejný rozměr na Dunlop SP Sport... Spokojen
2) Drncá drncá - Někdo to preferuje, jiný nesnáší. U větších rozměrů disků se dávají většinou nízkoprofilové pneu a to je to drncání :roll:
3) Koberečky origo u BMW či bazar. Neorigo ale moc pěkné s vlastní volbou barevného lemování asi nejlépe na CZMINI. Mám je a jsem velmi spokojen.
4) Sklop skla zrcátek max dolů a koukni dovnitř - jsou tam 3 klipsy. Použij vhodný nástroj dlouhý a úzký (jídelní nůž) Vycvakni ty tři klipsy a sundej směrem dopředu. Jednoduché :idea:
5) Netuším, existuje sada od BMW s možností připojení na stávající vestavěné autoradio. Prozkoumej fórum, už se to tu rozebíralo... Ale origo je za "raketu" :twisted:

Toť asi vše, třeba něco přihodí i ostatní :wink:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: to: Worry
PříspěvekNapsal: 28. čer 2009 14:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. čer 2009 14:25
Příspěvky: 8
Díky moc, Worry.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. čer 2009 16:54 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
jsem milovnik nizko-profilu a velkych kol ale do profilu mensiho nez 40 bych v cechach nesel :) ale je to vec nazoru jak pise worry co je pro nekoho moc je pro dalsiho malo 8) .... ale jukni na ang. bezne drandi na 18

ps.chtel jsem hodit fotecku ale mame plno na serveru :oops:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. črc 2009 12:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. čer 2009 14:25
Příspěvky: 8
Tak jsem zkouknul ty koberce na www.mini.cz a myslim, ze jsou na puvodni miniky. Nasel jsem ale tenhle odkaz, kde se daji koberce do new mini poridit za solidni cenu. Teda pisou tam, ze je to strih pro model 2002, ale zda se, ze to bude sedet i u mne na 2003.
Tady je odkaz: http://koberce.vopi.cz/cz/autokoberce/p ... 2002.html#

Jake mate zkusenosti se samolepicimi pruhy na predni kapote? Na jedne anglicke stránce jsem je nasel k prodeji relativne levne, ale nevim, zda by nebylo lepsi si je nechat nekde nalepit od profíků.

Gumy stale vybrane nemam, ted se mi nejvic libi Michelin Energy Saver.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. črc 2009 12:37 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2007 19:54
Příspěvky: 152
Bydliště: Dolní Studénky
Zkus to přímo u BMW gumové koberce na r.v. 2002 jsem pořídil letos v březnu za 1500,- celý komplet

_________________
i MINI je někdy MAXI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Upřesnění
PříspěvekNapsal: 02. črc 2009 13:08 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tak ještě upřesnění :wink: Na MINI.CZ jsou opravdu koberce na klasiky, ale já jsem myslel uživatele CZMINI (Roman Kavan) Jeho brácha je schopen ty koberečky zařídit na tvé mini a cenově to myslím vychází stejně jako na tom webovém odkazu, ale máš k tomu ještě kobereček do kufru :wink: Takže nabídka, co se neodmítá. Co se týče gumových tak jsem je našel na webu a myslím že byly za cca 800,- a jsou parádní (sice bez loga)

Takhle snad lepší :lol:

Jo a pruhy ? Neznám cenu, za kterou jsi to našel, ale jinak bych doporučoval reklamku..... :wink: Já mám od reklamky střechu a byla za hubičku a je dle mého přání... BMW pro moji verzi ofiko nic nenabízí...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. črc 2009 19:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. čer 2009 14:25
Příspěvky: 8
Díky, Worry, koberecky koupim teda u CZMINIHO. Uz mu pisu.
J.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24. črc 2009 21:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2009 21:46
Příspěvky: 2
Ja se omlouvam, ze lezu do tohodle topicu, ale tyka se to defakto par dotazu od nejspis budouciho novacka.

S pritelem planujeme koupi auta, zalibil se nam mini cooper, z financnich duvodu si ale muzeme poridit tak cca 5-7 let stare a k tomu se bude vztahovat par otazek.

Zajima me hlavne bezpecnost, mam v merku jeste kvuli bezpecnosti koupi volva kolem roku 2000, ale porad bych radeji mini coopera, bude to nase prvni auto, takze bude lepsi, kdyz bude zezacatku mensi, rozhodne nam bude stacit.
Asi by pro zacatek stacil slabsi motor s nizsim obsahem, mozna benzinak, co myslite?
Kde vybirat, nebylo by lepsi si auto nechat treba na zakazku od nekoho dovezt ze zahranici? Pokud bych ho teda kupovala tady, tak ho pred koupi necham pro jistotu prohlednout v nejakem specializujicim servisu (pokud se domluvim s prodavajicim), ale kdyz bych si ho nechala dovezt ze zahranici, tak by tohle nejspis padlo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. črc 2009 11:07 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Já se už taky těším na svého Miníka, ale jelikož kvůli nedostatku financí se snad dočkám až příští rok.
Rozhodně bych nekupovala one (je slabej) prostě jen coopera nebo S nebo JCW :-).
Jak mám zmerknuto, tak pokud budeš chtít r. 2002-2004, tak ty se daj koupit okolo 200t. ... problém je však, že maj anglickou převodovku a ta je hodně poruchová. Od léta/2004 je facelift ten má Getrag německou kvalitní převodovku, nové světlomety, trojramenný volant a jiné vychytané úpravy - cena tak od 250t. vejš.
Mně by se hodně líbilo S-ko 125kW po faceliftu, ale dost se bojím spotřeby. :-)
A JCW 155kW je sen ... ted na něj docela také koukám, jelikož se daj v německu sehnat s odpočtem DPH a pak se dostaneš na cenu S-ka.
Kurz Eura je nyní hodně příjemnej 25,80 ... podle mne super čas na koupi auta ze zahraničí. My sme kupovali v únoru Z3 coupé a to byl zrovna nejšílenější kurz 28,80... cena byla ale dost výhodná. Z Čech bych nic nekupovala, máme jen nejhorší zkušenosti s podvodníky, naštěstí jsme nikdy tady nic nekoupili, jen jsme se o pár aut zajímali.
Hledám na mobille.de a auto si následně necháme dovézt od našeho automechanika, který auto prohlédne a diagnostikuje. Dovoz něco stojí, záleží na vzdálenosti odkud se veze, ale cca to stojí kolem 20t.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. črc 2009 12:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2009 21:46
Příspěvky: 2
ikenamini píše:
Já se už taky těším na svého Miníka, ale jelikož kvůli nedostatku financí se snad dočkám až příští rok.
Rozhodně bych nekupovala one (je slabej) prostě jen coopera nebo S nebo JCW :-).
Jak mám zmerknuto, tak pokud budeš chtít r. 2002-2004, tak ty se daj koupit okolo 200t. ... problém je však, že maj anglickou převodovku a ta je hodně poruchová. Od léta/2004 je facelift ten má Getrag německou kvalitní převodovku, nové světlomety, trojramenný volant a jiné vychytané úpravy - cena tak od 250t. vejš.
Mně by se hodně líbilo S-ko 125kW po faceliftu, ale dost se bojím spotřeby. :-)
A JCW 155kW je sen ... ted na něj docela také koukám, jelikož se daj v německu sehnat s odpočtem DPH a pak se dostaneš na cenu S-ka.
Kurz Eura je nyní hodně příjemnej 25,80 ... podle mne super čas na koupi auta ze zahraničí. My sme kupovali v únoru Z3 coupé a to byl zrovna nejšílenější kurz 28,80... cena byla ale dost výhodná. Z Čech bych nic nekupovala, máme jen nejhorší zkušenosti s podvodníky, naštěstí jsme nikdy tady nic nekoupili, jen jsme se o pár aut zajímali.
Hledám na mobille.de a auto si následně necháme dovézt od našeho automechanika, který auto prohlédne a diagnostikuje. Dovoz něco stojí, záleží na vzdálenosti odkud se veze, ale cca to stojí kolem 20t.


Diky za rozepsani :). Ono stejne asi jeste nejakej mesic potrva nez si ho poridime, vzhledem k tomu, ze jsme strasny vybiravky a nechceme koupit zajice v pytli. Pokud bych ho kupovala z cech, tak bych si vzala sebou cloveka, ktery se vyzna v motoru a vecech kolem, ktere my jako laici nevidime, nasledne bych ho nechala jeste pred koupi projet v tom servisu, coz se mi zda asi nej. Nemecko me ale laka mnohem vic, znam dost lidi, co si v minulych letech tam odsud auta kupovali a rozhodne to byla lepsi volba nez ho kupovat v Cechach.
S tim mechanikem je to problem, zadneho poradneho extra neznam, takze bych asi musela zapatrat, kdo tam pro to jezdi.
Co jsem tak koukala, tak nam by pro zacatek stacil normalni cooper s 85-ti kW, pritel si teprve bude delat papiry, takze zezacatku pro nej staci, navic si myslim, ze by tam byla mensi spotreba.

Strasne me stve ta vysoka cena :roll:, doufam, ze se kvuli tomu nebudeme muset uchylit k jine znacce, mini cooper je jedno z nejhezcich malych aut.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz