Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 09:12

Ahojte,

chcem sa spýtať či môže mať kontrolka tlaku v pneu niečo spoločné aj zo zle vyváženými kolesami? Včera som prehadzoval letné pneu, mám tam 205/40 R17 a asi po 10km mi začala svietiť červená kontrolka tlaku v pneu. Keď som ich premeriaval tak boli všetky nahustené rovnako 2,3 až 2,4. Pri jazde cítiť jemné vybrácie takže myslím si že kolesá musia ísť na vyvažovačku len ma zajímalo či tieto dve veci môžu mať niečo spoločné :-/ Inak ten gombík pod ručnou čo tu spomínate neviem najisť. Mám Mini Cooper D rv. 2007 a jediný taký gombík tam je pri rýchlostnej páke, je to DSC...
Vopred Vám ďakujem.

Dodo,

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 09:54

Vyvazenost na toto nema vliv. Pokud jsi prehazoval pneu, tak musis vyresetovat nastaveni - nove se ulozi, jakmile se rozjedes...

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 10:50

problém sme vyriešili ono tlačítko má prvá generácia druhá alebo neskoršie modely už cez palubný počítač...

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 14:12

Už som to resetol ale ešte som stým nejazdil tak Vám dám info či to pomohlo. :thumbup:

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 19:51

Resetni znova, nez vyjedes. PP potřebuje párset metrů, aby se zkalibroval.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

25. bře 2015 20:56

Dle manuálu si to reset pamatuje i po vypnutí motoru a není nutné dávat ho znova.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

31. bře 2015 07:45

Kontrolka už nezasvietila takže problém je vyriešený :biggrin:

Re: Kontrolka tlaku - RESET

06. kvě 2017 07:44

Zdarec, mám miníka cca tři dny a po výměně pneu mi začala blikat kontrolka tlaku v pneu. Já bych to tedy nejraději vypnul úplně, Nevíte někdo jak to provést? Dík Přema

Re: Kontrolka tlaku - RESET

06. kvě 2017 10:18

A resetoval jsi to? Dvakrát za rok po výměně pneu pamatovat na tlačítko reset zas není tak hrozné, když tě to může upozornit na ztrátu tlaku.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

07. kvě 2017 04:23

Jo resetoval a nic. Dělal jsem to tím tlačitkem pod ruční brzdou. Zapl jsem zapalování, stiskl, chvíli držel a nic...

Re: Kontrolka tlaku - RESET

07. kvě 2017 18:51

Je potřeba to udělat za jízdy.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

07. kvě 2017 20:20

Zdarec, dělal jsem to jen při zapnutém zapalování. To mě teda nenapadlo dělat to za jízdy. Zkusím to, dík Přema

Re: Kontrolka tlaku - RESET

07. kvě 2017 20:44

big_ben_cz píše:Je potřeba to udělat za jízdy.


Tak tohle mi prijde jako uplna blbost :bigups: Reset funguje pri stani, kdy se vynuluji hodnoty signalu od ABS a ty se potom pri jizde znovu nactou.. Takze urcite resetovat pri stojicim aute.
Pokud ale nefunguje reset, muze byt zavada jinde (poskozene cidlo ABS, poskozeny krouzek na lozisku..)

Re: Kontrolka tlaku - RESET

08. kvě 2017 00:42

Vycházím z toho, že MINI nemá žádný senzor tlaku v pneumatikách, takže úbytek tlaku zjistuje ze senzoru ABS díky změně rozdílu otáček. Když ubyde tlak, tak se zmení průměr kola, tím dojde ke změně otáček v porovnání s jiným kolem. Abych ten senzor vyresetoval, tak zmáčknu tlačítko, musím ujet několik desítek metrů a pak kontrolka zhasne.
Autor dotazu psal: "Zapl jsem zapalování, stiskl, chvíli držel a nic..."
Tohle opravdu nestačí. Když zmáčnu reset tlačítko tak se rozsvítí a svítí pořád. Což neřeší problém na který bylo dotazováno. Kolega chtěl aby mu kontrolka zhasla a ta právě zhasne až po chvíli jízdy.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

08. kvě 2017 08:06

No jasný. Resetne když auto stojí a hned se rozjede, aby to "zkalibroval". Je ale zbytecny resetovat za jízdy. Resp. asi to taky jde, ale akorat riskujes, ze nebudes davat pozor a do neceho narazis. :) Pak už reset nebude potřeba. :lol:

Re: Kontrolka tlaku - RESET

08. kvě 2017 17:21

Dík za rady, tak už to nesvítí. Přesně jak jste říkali. Zapnout zapalování - vyresetovat a něco málo jet :banana: . Už je vše OK :banana: . Holt ho mám týden... Jde v podstatě o seznamovačku. Zdraví Přema, jo jen takový dotaz... Plyn to má elektronický bez bovdenu? Nějak ho v motoru nemohu najít.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

08. kvě 2017 18:34

Ano, elektronický...

Re: Kontrolka tlaku - RESET

08. kvě 2017 19:24

Dík, no, moc mě to nepotěšilo...

Re: Kontrolka tlaku - RESET

10. kvě 2017 07:40

Dík za radu, už je to OK, Přema.

Re: Kontrolka tlaku - RESET

18. led 2019 11:52

Víte kde se to dá vypnout u mini one 1.generace???
Odeslat odpověď