Logo
Právě je 28. bře 2024 23:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kontrolka tlaku - RESET
PříspěvekNapsal: 23. črc 2008 18:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. črc 2008 18:20
Příspěvky: 2
Zdravim lidicky, prosim vas mohl bych se zeptat an par veci??
Kdyz u mini cooperu 03r. sviti senzor podhustenych pneumatik nevite jak se to vypina? nema s tim nekdo zkusenosti?? u nas v budejcich to v bmw pry neumi nevite kdo by to umel v jiznich cechach? nebo co je to za problem?? jak ho odstranit?? a jeste jsem se chtel zeptat jestli neni v Ceskych budejovicich nebo okoli nekdo kdo se specilalizuje na mini coopery?? pak bych se chtel zepútat jake mate zkusenosti s vymenou repra za kvalitnejsi a s namontovanim rozperne tyci do motoru a pod podvozek...? DIky moc za vsechny rady


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: mini
PříspěvekNapsal: 23. črc 2008 19:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2006 08:26
Příspěvky: 13
Bydliště: Teplice
Zdravím,
před ruční brzdou je tlačítko,zapni zapalování a tlačítko zmačkni, drž tak dlouho až kontrolka zhasne,pak nastartuj a rozjed se.
Nevím jak ty ale já tam mám orig repro a velice kvalitní.Rozpěrná tyč je zbytečná pokud s tím nechceš závodit skelet je tuhej dost,Sportovní podvozek tam mám ale je to už dost tvrdý.příště bych ho tam už nedával,mini má i tak jízdní vlastnosti skvělý.Tak to je moje zkušenost někdo může mít jinou.

_________________
oba jsou mini


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: :D
PříspěvekNapsal: 23. črc 2008 19:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. črc 2008 18:20
Příspěvky: 2
jezis tak to dekuji moc, neveril bych ze to bude takhle snadne... reproduktory tam mam seriove papiraky, chtel jsem harman karon ale bohuzel... s tou tyci mas pravdu urcite s tim nebudu zavodit, jsem klidny ridic, na strance moje.auto tam prave nekteri maji tu rozpernou tyc a rikaji ze je to s tim lepsi mno ale to uz by to muselo jit do extremu aby mi byla neco platna... mas si na neco davat pozor jako treba ze u 60 tisicich odchazeji treba stabilizatory nebo ze uz bude nutna vymena vyfuku treba atd? nejake takovehle veci?? ja se v takovych vecech vubec nevyznam...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: par otazok
PříspěvekNapsal: 23. črc 2008 22:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. črc 2008 22:21
Příspěvky: 16
Ahojte,

chcel by som si kupit Mini Cooper s najazdenymi 96000km z roku 2003. Zaujimalo by ma na co si dat pozor pri kupe ojazdeneho Mini. Co a po kolkych najazdenych kilometroch treba skontrolovat,vymenit...Ake su ceny novych nahradnych dielov?(napr. v porovnani s inymi znackami aut). Ak uz je to v nejakom fore riesene, poprosim link. Budem vdacny za vsetky odpovede.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: par otazok
PříspěvekNapsal: 26. črc 2008 10:54 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. čer 2008 19:42
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha 10
Ahojky, nevím jestli Ti poradím ve všem, ale pár mých zkušeností Ti povím. Za kolik se koupí teď miník 03 Ti neřeknu, sleduj to nejlépe na tipcars.cz. Na co si dát pozor, já kupovala miníka (podotýkám jako své vysněné auto) v zimě, takže zaprvé jsem měla vypuštěnou klimu (blikala mi kontrolka), proč mi nikdo neodpověděl a jak to zkusit, že? Tak jsem to riskla a ejhle při prvním plnění problém. Takže odzkoušet klimu i kdyby Ti jí měli napustit před tebou. Dále si dej pozor na dovoz z Itálie, taky můj případ, nemají všechny údaje v techničáku, které potřebuje ČR. Takže opět problém s přihlášením, na stk mi ho nazvali exotem a né každé stk má licenci na mini, takže pokud ho chceš na firmu, bacha na emise???? kvůli daním. mě to totiž udělali úplně na jiné auto!!!!!! v italském techničáku chyběl údaj o vnějším hluku vozidla za jízdy?! v ČR skoro neřešitelný problém..... Do AutoTec ani nechoď, nikdo se s tebou nebude bavit, dokud nezamáváš penízkama, za vytištění tohoto jediného údaje, který jako dovozce mini mají v PC a mylně jsem se domníval, že to bude zadarmo, po mě chtěli 6.000 Kč. V Dekře Ti to vytisknou za 2000,- je to síla, ale co jiného Ti zbývá, když chceš jezdit. Takže jsem si miníka koupila v lednu a až na konci února jsem ho mohla používat a přihlášení mi vyšlo na 11.000,- podotýkám, že to trvalo v uvozovkách tak krátce proto, že jsem někde musela dát present v Kč. Takže na ITÁLII bacha. Dále jsem miníka měla asi 150 km od místa bydliště, převozky mi prostě půjčit nechtěli, tak ho převést jedině na podvalníku, oslovila jsem tedy jednu firmu, ať mi miníka dovezou, na podvalník se vyprdli a užívali si jízdu v miníku, zřejmě ho nešetřili a dávali mu záhul, což se pak projevilo na kotouči, asi jak byl rozpálenej, tak vletěli do nějaké louže a on se mi zkroutil, takže když jsem si ho přebírala, tak ten kotouč při brzděni drhnul, ale ta firma prý v tom prsty nemá!!!!! takže chtěj převoz jedině na podvalníku, nechtěj aby Ti ho nikdo, krom tebe dovážel, pač těm lidem je to jedno jak s tím zacházej a spravedlnosti se nedovoláš. Takže jsem měnila kotouče, i přesto, že mi miník ukazoval, že výměnu oleje mám mít až za x km, nikdy nevíš jak to opravdu je, takže jsem olej a filtry měnila hned po koupi (sama, není na tom nic těžkého) a údaj jsem si nechala odmáznout v servisu zadarmo. Jak s dílama: Je to měsíc a půl co mě dodávka neviděla???? a přišpendlila na svodidla, odnesli to oba boky, díly z vrakoviště levný, nový taky levný. Od pojišťovny jsem dostala takovou almužnu, že jsem se skoro do opravy nevešla, když jsem se ptala jako jak to vypočítali, tak mi řekli, že ty díly jsou ve srovnání stejně drahé jako na trojkového BMW a že třeba pro srovnání na jedničkového BMW prý ty díly stojí skoro stejně jako na novou octávku. jinak jiné problémy s minim nemám, neporadila jsem Ti ve všem, ale pár zkušenosti, které mám, jsem popsala. Tak hodně zdaru. Jinak na mini nedám dopustit a i přes to, že za měsíc rodím, se miníka nehodlám vzdát a věřím, že tam nacpu dítě a kočár a vše potřebné.... pa kapr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Sviti kontrolka New Mini
PříspěvekNapsal: 08. zář 2008 23:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2008 22:58
Příspěvky: 2
vpravo mi blika kontrolka v mini z 2003 - dve carky po stranach spojene dole spiralou a vykricnik myslim uprostred, orange barva. nevite nekdo co to je? dik richard


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. zář 2008 00:33 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. zář 2007 05:03
Příspěvky: 53
Flat tire monitor. aneb "kontrola tlaku v pneumatikách". :shock:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. zář 2008 08:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2008 22:58
Příspěvky: 2
cau dikas, vcera jsem z netu vylovil manual a nasel to, ted jsem fouknul a uz nesviti:) privezl jsem si m z nemec pred tremi mesici, manual nemcina. dik a cus r


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Také pár dotazů
PříspěvekNapsal: 16. lis 2008 18:27 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ahoj, jako novopečený majitel NEW MINI bych se chtěl zeptat na pár věcí, v kterých zatím "plavu" Tak zaprvé, nejde mi sundat anténa - je to jen můj případ nebo je tam nějaká vychytávka ? Při šroubování to nikam neleze. Dále mne zajímá výměna žárovek u mlhovek - přístup jedině přes plastový podběh ? Takže demontáž ? A jako poslední - asi nejsem sám, komu svítí kontrolka airbagu - takže neduh NM ? Co s tím? Díky za odpověď, holt už to není to starý mini, kde bylo vše jasné :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. lis 2008 21:35 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Ahoj, tak anténu jsem sundal jen jednoua pohoda bude to nějaká objasnitelná záhada. Mlhovky jsem zatím neřešil, ale stoprocentně to nebude snadné (jako dnes výměna každé žárovky v jakémkoliv autě).
Airbag mi nikdy nepatřičně nesvítil a nesvítí, takže se začni bát co tomu je. Může to být špatné čidlo, nebo měněný volant nebo auto po bouračce :(
Takže servis to jistí jinak se mrknu taky na mlhovky jelikož je tu počasí co mlhu ukazuje.
A konečně gratuluju k tomuto kroku pořídit stylové auto a hodně štěstí a pohodových KM :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 17:50 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
měl jsem rozebraný celý předek .... jsou dva způsoby podběhem a nebo sundat přední nárazník pokud nechceš sundavat kolo tak je sundaní podběhu docela gynekologická práce /málo lísta / kdežto šrouby od narazníku jsou na tom s přístupem mnohem líp :D

tot můj názor

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. pro 2008 09:23 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
tak hučím :oops: :twisted:

........repektive cosi hučí na předku nevím jestli je to od kola nebo od převodovky /ještě nebyl čas to hledat /
..... někde jsem to tu četl řešení nevíte náhodou kde,kdo ?? poptal bych se na detaily....

diky

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Hučení
PříspěvekNapsal: 03. pro 2008 01:24 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
pampeago píše:
tak hučím :oops: :twisted:

........repektive cosi hučí na předku nevím jestli je to od kola nebo od převodovky /ještě nebyl čas to hledat /
..... někde jsem to tu četl řešení nevíte náhodou kde,kdo ?? poptal bych se na detaily....

diky


V Cooperu hučí ledacos, když se tomu zachce. Osobně mám dvojí zkušenost.

Možnost a) Hučelo rozbité ložisko na převodovce (poznáš tak, že to prostě hučí ve chvíli, když je zatížená převodovka, když je neutrál, tak je krásně tichoučko)

Možnost b) Hučí mi (zítra to jde na opravu) ložisko pravého předního kola. Zvuk je slyšet zepředu a hučení se zvýší se zatížením kola (prostě zatočíš volantem, zatížíš kolo, a když začne být hučení hlasitější, je problém tam).

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. pro 2008 09:16 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
problem je v něm že teprve začínám jezdit .... nejdříve jsem to přisuzoval runflatum ... ale ted jsem přezul na zimní a hučím stále .....

podle toho co jsem zkoušl by to mohlo být spíš ložsko v kole protože při hození neutrálu hučí stále ale zkusím kalsickou fintu s nasadou :lol: ta zatím pomohla vždy

/ zvednout předek , nastartovat zařadit jedna a nechat točit kola potom dřevěnou tyčkou přiloženou jedním koncem na těhlici poslouchat :?: :wink: /


ps. tu převodovku jsi řešil sám ... nebo nechal .. ???

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: odpověď
PříspěvekNapsal: 03. pro 2008 12:31 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
pampeago píše:
problem je v něm že teprve začínám jezdit .... nejdříve jsem to přisuzoval runflatum ... ale ted jsem přezul na zimní a hučím stále .....

podle toho co jsem zkoušl by to mohlo být spíš ložsko v kole protože při hození neutrálu hučí stále ale zkusím kalsickou fintu s nasadou :lol: ta zatím pomohla vždy

/ zvednout předek , nastartovat zařadit jedna a nechat točit kola potom dřevěnou tyčkou přiloženou jedním koncem na těhlici poslouchat :?: :wink: /


ps. tu převodovku jsi řešil sám ... nebo nechal .. ???


Jestli je to ložisko v kole, tak počítej, že cena ložiska je zhruba 4 000 Kč. Já vím, já měl taky radost :D

PS: Převodovku jsem sám neřešil, to bych nedal. Dal jsem to do servisu, kde ložisko vyměnili. Sám bych do tohodle ani náhodou nešel ;-)

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 07:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Ajta Krajta :shock: to jsem snad ani nechtěl číst :?

ps. převodovku si sundám ale pak už asi nechám tvořit odborniky :wink: tedy pokud to bude potřeba


každopádně díky napíšu jak jsem dořešil 8)

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: problém
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 09:56 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
to pampeago: A jseš si jistý, že je to převodovka? Jak říkám, pokud to převodovka je, tak se ten zvuk (hučení) musí přestat ozývat, když přestaneš zatěžovat převodovku (prostě hodíš do neutrálu). Jinak odkud jsi? Pokud by si byl v okolí nebo někde, kde jezdím, mohl bych ti osobně helpnout :!:

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 10:05 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
bohužel jistý si nejsem vůbec ale samo převodovka pujde dolu až jako poslední varianta .....kolo tutově dostalo ránu při karambolu fr majitele takže spíš ložisko na naboji / zitra budu dělat testík /


ps. díky za hlp ale mám to k tobě trošku z ruky jsem až ze severu čech /Jablonec :cry: /

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 10:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. zář 2007 05:03
Příspěvky: 53
Spíš bych to typoval na lořisko v kole. Mi měnili jedno ještě v záruce. Asi mu pomohla některá z děr v cestě. Hodně kritická je taky kombinace pneumatik a geometrie podvozku. (hlavně sbíhavost předních kol). Pokud tam máš něaké hodně přilnavé pneumatiky tak to má tendenci se ozvat.
Ale pokud chceš přehlušit všechny zvuky v autě tak spolehlivě fungují pneumatiky BF Goodrich KDW3.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: answer
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 15:55 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Tak to tě mám opravdu kapánek z ruky, bohužel :cry: Já si za chvíli jedu vyzvednout svýho Coopera, takže pokud mi opravdu hučelo ložisko předního kola, budu teď mít v autě krásnou pohodičku :D Tedy až na sportovní výfuk, který dělá rámus a zvyšuje mi spotřebu, ale já ho zkrátka žeru :oops:

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz