Logo
Právě je 28. dub 2024 18:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13. říj 2010 21:18 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Ahoj všem, už jsme tu s vámi nějakou chvíli,v únoru jsem koupil v jednom bazaru na Praze západ Mini One, r.v. 07 2004,najeto 66tis, dovoz ze Švýcarska. Zdánlivě jen s odřeninou a nakonec z toho byla výměna lecčeho za hromadu peněz. To jen ve zkratce, ten můj příběh tu někde už je, tak s tím nebudu zdržovat.Původní a současný stav vidíte sami.

Jinak ten cukrovej Mini ve vizitce je dílem mojí manželky k nedávným čtyřicátinám. Taky díky několika neznámým miníkářům,které moje drahá tajně našla na tomhle webu a díky nimž a mojí drahé jsem si u dortu rozbalil pár radůstek s logem Mini. To bylo hudrování,že tyhle stránky prolejzám jak úchyl0 každej večer.A jen co usnu, tak si tu najde kámoše :banana:

Jinak k Miníkovi,udělal jsem vlastně (přesněji řečeno nechal udělat) jen to nejnutnější, teď přijdou libůstky a radůstky. Přes zimu chci dát do laku (nebo fólie) palubku a některé části dveřních plastů. S tím si celkem umím poradit, představu mám jasnou.
Dál bych chtěl přečalounit sedadla, našel jsem tu kontakt na šikovnýho čalouníka, ten potvrdil, že lze přečalounit i sedadla s bočním airbagem.Víte o tom někdo něco víc?Lze to při zachování plné funkčnosti?(ne snad,že to někdo zkusil…)
Sání od Green se dělá i pro 66 kW,to už jsem tady našel přes odkaz na autodoplnky.cz S výkonem ani nic nečekám,tak aspoň zvuk.Pomůže?
Jak je to s výfukem? Někteří z vás mají dvoulaufový výfuk z verze S i na Cooperech „neeskovejch.“ Je montáž jednoduchá nebo se musí vařit,vrtat,řezat…?A co řídící jednotka?Zejména tehdy,pokud řídí jen 66kW?Nemusím s ní s tímto výfukem něco udělat? Radu typu „vyměň motor nebo auto“ prosím radši ne.
Z formulace dotazů už chápete, že toho sám moc nezmůžu a neudělám,mám ale šikovný kamarády,kteří umí lecjaká auta a když jim dám rámcovej návod, tak zvládnou i Mini,což už i prokázali.
A závěrem kola. Vůbec nevím kam se vrtnout. Teď jsem našel krásné originál 17“. Jsou jeté a aktuálně v komisi v jednom obchodě s elektorny. Vypadaj dobře,teda určitě to jedno vystavený, ale prodejce se dušoval, že ta tři zbývající vypadají stejně.Bez peněz v kapse jsem ho nechtěl nechat přehrabovat asi tisíc kol. Pneu tak 80%, Dunlop SP Sport 84V, 205/45R17. Chtějí za ně 14.500,- Zdá se mi to jako dobrá cena, ale mám trochu strach z jetých kol, dá se poznat, že je na nich něco špatně?

Původně jsem chtěl kompromis na naše cesty a to nějaké 16“.Ale možná je to taky blbá úvaha.Kde hledat dobrý a prověřený kola?Denně jezdím 60km za prací,takže jsem chtěl něco,co bude levnější na obutí a na našich silnicích trochu pohodlnější.
Díky za rady.

PetrXJR


Přílohy:
Poznámka: Vypadá to podezřele dobře.I cena.Zdá se mi to?Skutečnost nebo fikce?
131020101034.jpg
131020101034.jpg [ 50.34 KiB | Zobrazeno 12232 krát ]
Poznámka: Takhle vypadám dnes,
PA100611.JPG
PA100611.JPG [ 145.57 KiB | Zobrazeno 12232 krát ]
Poznámka: a takhle jsem dokodrcal an plaťáku ze švajcu.
P2190006.JPG
P2190006.JPG [ 135.66 KiB | Zobrazeno 12232 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2010 22:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Dlouho jsem od Tebe neviděl žádný příspěvek a tak asi nezbývá než Tě uvítat ještě jednou :biggrin:

Jen tak ve zkratce, co se dá udělat. Na autě uděláš prakticky všechno. Počínaje výměnou dílů a konče programováním řidících jednotek. Máme tady na to experta OKCZ :bigups: Co se týče motoru, tak pokud sebereš odvahu, tak by měla jít jednotka přeprogramovat na verzi Cooper - tj. 85kW. Motory jsou to naprosto totožné a liší se opravdu jen v nastavení řídící jednotky. Co se týče výfuků tak bych moc neexperimentoval. Pokud chceš dělat parádu, tak si můžeš pořídit dvojitý výfuk středem jako má S-ko (s nutnýma úpravama zadní části vozu) a nebo klidně nechat ten svůj na straně a nahradit to něčím lepším. Já nahradil celonerezem od Playmini a jsem naprosto spokojen. Cenovka i s poštovným byla někde kolem 8.500,- a parády naděláš jéje..
Co se týče kol, tak je to otázka jen Tvého vkusu a peněz. Můžeš mít nádherný kola neorigo za slušný prachy a nebo vyhučet za nějaký "origo" kousky. To mi ale přijde jako úlet. V nabídce je mraky kol za dobrý peníze. Když jsi zmiňoval velikost - opět je to o pocitu a prožitku jízdy. 17" se obouvají do hubeňourů pneumatik a auto je o poznání tvrdší. 16" jsou slušný kompromis - a za lepší cenu. Návody kde a jak koupit nechám na jiných. Já ty své viděl v nějakém časopisu na německém autě a nakonec koupil nové u nás a radost mi dělají každý den.. Takže rozmýšlej, nikam nespěchej a narazíš na pěkné kousky. Kola mohou být bouchnutá a to poznáš jen když je roztočíš třeba v pneuservise.. Ale to je asi jasný..
Sání od Greenu má také víc lidí a zvuk je hodně hustej.. Obzvláště když autu přidáváš plyn, tak si to pěkně "nasává" :wink:

Jinak mne už nic nenapadá, choď sem častěji, ptej se na "rozumný" otázky a myslím že je tu dost bláznů, kteří Ti rádi poradí..

To je asi všechno :bigups:

PS: auto je zjevně kupované v auto Rudná :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2010 04:57 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Ahoj Worry,
auto je opravdu kupováno v Autor Rudná (asi taky registruješ mmj podle toho oranžovýho MG :biggrin: )

Díky za usazení s těma kolama.Mají je v Berouně,na starý Plzeňský před Královým Dvorem je megaprodejna různých kol,úplně se na takových místech nevyžívám a mám roztodivné pocity,ale Mini zaslepenost občas omámí, takže díky na návrat na zem k mému původnímu nápadu.A vůbec, díky za vše i za to, že tohle webový poradenství děláte.
Můžu ještě ohledně Tvé přístrojovky? Měl jsi ji dělanou z 3d folie,ale ta na fotkách teď vypadá jako JCW carbon.Je to zdání nebo jsi to vyměnil?A co Tvoje zkušenosti s fólií? Chci ji zkusit na palubku a k Mini One jsem dokoupil horní plastové oblouky na tapecírung dveří,(Mini One je námá, je tam jenom výlis) a ty chci taky dát do barvy auta.Už vím, že to musí být litá fólie, která není směrově tažená,ale bojím se vysokých teplot v létě.Drželo Ti to?
A demontáž palubky, zejména airbagové části, není nikterak záludná?Jinými slovy,když odmonuju krytku airbagu nevykutálí se navždy ven :o

Díky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2010 07:30 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tak palubku jsem opravdu měl v té DI-NOC 3D folii od 3M. Vypadala parádně, ale v léťě mi odešla, protože se smršťovala a odlupovala. Nejsem profík, takže to nebylo asi udělané dle pravidel. Ale profi maník to udělá a budeš to mít na furt. Teď tam mám karbonovou z JCW a mám klid.

Palubka je jednoduchá, té se neboj. Airbagy Ti nikdy nevypadnou :bigups: Je to jen spousta šroubků, občas hrubá síla. Musíš sundat vršek palubky a pak to už bude jasné...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2010 22:17 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Dobrá,palubky se teda nebudu bát, nechám to na zimu, aspoň budu mít alibistickej důvod nechat minika odpočívat v lednu v garáži.Omo toho bude na remont víc, podezřele a čím dál častěji se tam nechce zpátečce.Tak nevím,třeba se začíná projevovat to, o čem se tu leckde píše na adresu převodovek z těchto ročníků... :blink:

A ještě prosím o názor na přečalounění sedadel s bočním airbagem.Co si o tom myslíte?Opravdu se to dá udělat tak,aby to v případě potřeby bylo funkční? Nebo na něj rovnou rezignovat?

Ad přečipování, umíte tedy někdo - okcz - udělat ze 66 kW 85?

Díky!

PetrXJR


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 07:53 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
PetrXJR píše:
Omo toho bude na remont víc, podezřele a čím dál častěji se tam nechce zpátečce.Tak nevím,třeba se začíná projevovat to, o čem se tu leckde píše na adresu převodovek z těchto ročníků... :blink:


Vitam te taky mezi majitele Mini ..... ohledne te zpatecky. Dela mi to obcas taky, kdyz neseslapnu spojku uplne k zemi. Jako by to slo pres zuby .. mechanik co mi tady doporucil M.Z. rekl, ze je to u starsich aut celkem normalni, ze na mini na zpatecce nema syncho a ze si z toho nemam moc delat tezkou hlavu. Pred mesicem jsem nechaval namontovat komplet novou spojkovou sadu a ani to nepomohlo.
Ale i tak mne to sere.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 08:10 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
ps. přečalounění by měl zvladnout každý čalouník jde jen o to aby měl takzané " trhací nitě " aby nebránili funkci bagu

Ondrovi / OKCZ /napis SZ :wink:

jinak v GB hodne frci toto http://www.mybluefin.co.uk/ obcas je k mani na ebay

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 13:18 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
To BlackSheep99

Jo,tak nějak to je,ona tam vůbec nejde, vyřadím na neutrál,vymáčknu spojku a...nic.Tak pak zaradim nějakej kvalt a už ji tam dostanu.Je to sice občas,ale dost to nasere v momentu,kdy se chystáš nacouvat do řadu aut a ten tramvaják za Tebou má realizační den :angry:


To Pampeago
Jo, tohle jsem potřeboval vědět,viděl jsem v jednom bazaru sdačku z mini právě po akci bočního airbagu a tam byl rozpáranej nejen šev,ale i látka mimo něj v pravidelným obdélníku.Bylo mi to divný a pak mi došlo, že to bylo asi spíš důsledkem demontáže zbytků balonu,v tom bazaru všichni krčili rameny a nikdo nechtěl nic říct.Proč taky...
Našel jsem tu na fóru šikovnýho www.calounikps.com a půjdu touhle cestou.
Díky moc.

PetrXJR


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 13:23 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
p.s. Ondrovi - okcz - napíšu.Pekelný krabičky radši nechám v rukou těch, co s nima už někdy ladili a rád si nechám proradit-poladit.
Díky moc.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 16:38 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Black: nevím jak moc ti to zpátečka dělá, na S-ku to nedělá vůbec, ale máme doma i 3 měsíce staré Grande Punto a tam když nepočkám 2-3s, jde okamžitě přes zuby :roll:

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2010 23:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
I já mám problémy se zpátečkou. Někdy tam prostě nechce a nechce padnout. Ale to jen opravdu málokdy. Každopádně už teď rovnou řadím tak že pomalu pouštím spojku a zuby se tam pěkně srovnají :bigups: Tohle mě nikdy nezklamalo..

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. říj 2010 09:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
U mě je se zpátečkou úplně stejné. A to mám jeden z posledních kusů než se začala vyrábět nový generace.

Někdy tam jde taky hůře, ale mám na to trošku jiný fígl. Funguje to vždycky. Stačí po každé před hned zařazením zpátečky zařadit jedničku.
Malinko zdlouhavé, ale funguje to. Rozhodně lepší než poslouchat ten hrozný zvuk. Ať to něčemu vadí nebo ne, neměl jsem nervy na to to poslouchat...

A mimochodem, měl jsem staré Polo (97) a zpátečka dělala přesně to samý....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 14:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. zář 2010 21:26
Příspěvky: 39
Tak ja se pridam tez ..

Mam problemy taky se zpateckou a kolikrat i s jednickou a to udajne byla spojka a prevodovka menena ani ne pred 30 tisicema...

Obcas tam proste tu jednicku nedostanu ( proste nedolehne )
A zpatecka to same ..

Ale staci mi , nechat neutral , vyslapnout a seslapnout spojku a uz v pohode.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 07:29 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Jo,neutrál je ještě akční řešení, já už jsem v tom dalším stádiu, kdy musím prokvrdlat pár kvaltů a pak se to podaří, ostatně podle výše zařazených popisů nejsem sám :blink:
Naštestí to dělá jen zpátečna poslední dobou spíš vzácně.Kéž to vydrží!To je tak všechno, co s tím umím udělat...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 17:08 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Ach ty prevodovky na Mini...

Diky bohu, ze Sko ma ty 6ti kvalty... Kazda predstava opravy na S mi nahani husi kuzi..

Jinak calounikps je primo naproti nasi kancelari (kde casto uvidime nase Mini) a slysel jsem jen same dobre veci.

PetrXJR - nezname se? Ten samy nick znam z fora motorkari.cz a jezdil jsi s nami obcas na vyjizdky ze strechy Futura..

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 17:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Díky za referenci čalouníka, na webu má krásný věci, jen jsem pořád řešil fungování bočních balónů (kéž nebudou třeba). A už mě tady kluci ujklidnili, že to řešení má.Takže nejpozději zjara jsem naproti Tvýmu kanclu :)
Na motorkari.cz jsem s tímhle nickem nefungoval, ostatně po XJR 1300 už stejěn zbyl jen nick a fotky, nastal čas Mini :inlove:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 18:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Co jsem slysel umi vymyslet spoustu veci.. videl jsem interier auta co delal jednomu tuzerovi.. Auto hnus, ale vnitrek paradni.. predpokladam, ze to zvladne udelat.. Az pojedes dej vedet..

V garazi u kanclu spinka zimnim spankem Yamaha R1 :-)

Jako Mini je Mini - skvele, ale masina je asi viiic :bigups: ale pouze osobni nazor, nekamenujte mne za to :lol:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. říj 2013 23:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. zář 2013 19:26
Příspěvky: 45
Bydliště: ...u výčepu (pod Radegastem)
Já začal řadit zpátečku podle návodu a většinou to funguje. :banana:


Přílohy:
Mini_zpateckaRazeni.jpg
Mini_zpateckaRazeni.jpg [ 106.03 KiB | Zobrazeno 10953 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz