Logo
Právě je 27. dub 2024 20:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 28. črc 2011 06:58 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2011 13:39
Příspěvky: 91
Mírné vibrace při čtyrce mám taky a když jsem to zjišťoval,tak je to prý normální. Cítíš je hlavně při plném záběru čtyrky a když se zvýší otáčky tak postupně zmizí?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 28. črc 2011 11:25 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
V mém případě vibrace při zvýšení otáček nemizí. A netýká se to jen čtyřky. Probírám to všemi směry a úplně vyloučené nebude ani nakoplé kolo, které se může chovat velmi anomálně a nutně nemusí platit ani to, že nevibruje v okamžiku vyřazení či snížení otáček, což je můj případ.A ve hře je i poloosa a uložení převodovky. Odpo snad budu vědět trochu víc.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 29. črc 2011 18:39 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Tak dnes jsem se konečně dostal na hever, doslova.Seděl jsem v MINI 2 metry nad zemí jak v labuti na pouti, řadil, přidával,ubíral...Prvotní zjištění zatím zní silentblok na převodoce. Na výměny je zralý i levý čep řízení...Tohle je jasné a poznatelné a tím začneme.Snad příští týden. Tohle by nemělo být nic komplikovaného a drahého. Pokud se ukáže, že to není úplné, tak nás čeká další koncilium nad nemocným...Dám vám pak vědět.A dík všem prakticky i teoreticky zúčastněným!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 01. srp 2011 10:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Cenu silentbloku prevodky jsem posilal, cca 2.200.

Cep rizeni, cenikovka cca 700, moje 500, je skladem.

Drzim palce at to je ono..

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 03. srp 2011 10:14 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Kami díky, píšu sz s objednávkou :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 17. srp 2011 13:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. črc 2011 11:36
Příspěvky: 20
Tak se mi taky začli objevovat jisté problémy. Neberu potřebnou výměnu asi ložiska na pravém zadním kole (projevuje se to tak, že se ozývá takové pravidelné přerušované šoupání od zadního kola, při jízdě rovně to je slabší, při zatáčení doleva silnější a brzdy nebo tak to asi nebudou).
No ale mám následující problémy.
- při studeném motoru se při jednom, maximálně dvou rozjedech za sebou ozve takový zvuk jako když něco drhne, přijde mi to jako od rozvodů, jakmile se motor zahřeje, tak už je to OK
- a teď nově mi začlo chroustat řízení, když na místě nebo při pomalé jízdě otáčim volantem, tak to v tom jakoby křupe (když sem něco podobného řešil u BMW E61, tak na mě vybafli výměnu řízení za 40 tisíc materiál, plus rozebrání půlky auta, ale zároveň řekli, že pokud mi to nevadí, tak neni potřeba to měnit, protože se to nebude zhoršovat), ale je fakt, že u BMW to je podstatně slabší, tady to je vyloženě jako kdybych drhnul kov o kov a pak to křupne
- poslední věc je, že mi přijde, že to auto moc nejede, na to jakej poměr výkon/hmotnost Sko má
Všechno to jsou ale takové věci, které laik nepozná, jak moc to je vážné/normální a čim to ve skutečnosti je. Chtěl bych teda poprosit, jestli někdo nemáte zkušenosti, případně doporučit servis v Praze nebo okolí, kde se opravdu vyznají v Cooperech a jednají fér. Nerad bych totiž dopadl tak, že mi v lepším případě řeknou správnou diagnostiku, ale vybafnou na mě ceny trojnásobné, než by třeba mohl sehnat Kami a v tom horšim, že mě rovnou řeknou, že je potřeba vyměnit půlku auta za 50 tisíc i když to bude jenom v nějaké blbosti za pár stovek.
V diskuzi jsem tu našel zmiňovaného Pupíka, ale tam mě odrazuje už úvodní stránka, kde se rezolutně distancují od dílů, které si zákazník sám donese a tak se obávám první varianty.
Zároveň mám drobné zkušenosti s firmou AutoHelp, která je velmi dobrý servis pro BMW, Audi apod. a Coopery prý taky dělají, ale nevím, jak moc se v Minících vyznaj.
Ideální by pochopitelně bylo, kdyby existoval servis, který by auto projel, zevrubně prohlédl na zvedáku a udělal by mi kalkulaci, jaká práce a případně díly by byly potřeba (např. to řízení je způsobeno čepem řízení a stálo by to 1000 materiál a 1500 práce a já bych se mohl poptat po vlastním materiálu, třeba za 500 od Kamiho)
Případně jestli někdo máte čas a trochu zkušeností, že by jste se projeli a řekli, jestli to jede jako Sko nebo jako Fabie 1,2. :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 17. srp 2011 14:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
servis v praze ti bohužel nedopořučím ... :(
Ale to praskání rado způsobuje opotřebovaní horní uložení tlumičů / axialní ložiska / někdy to vede až k tomu že auto střídavě tahne na jednu nebo druhou stranu .

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 22. srp 2011 12:22 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Nech si proměřit výkon na motorové brzdě, stojí to cca 1000-2000 Kč. Třeba Auto Jarov má motorovou brzdu Maha (tuším vč. možnosti 4x4) za 2000,- s daní.

http://www.autojarov.cz/servis-a-sluzby ... ni-vykonu/


Nebo zrychlení 0-100 příp. 80-120 si můžeš změřit i sám a porovnat s tabulkovými čísly ;-)

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 09. lis 2012 02:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2010 11:20
Příspěvky: 176
pampeago píše:
servis v praze ti bohužel nedopořučím ... :(
Ale to praskání rado způsobuje opotřebovaní horní uložení tlumičů / axialní ložiska / někdy to vede až k tomu že auto střídavě tahne na jednu nebo druhou stranu .



Jojo tohle mi ted zaclo delat. Zacalo to minulou zimu na konci. Prvne jsem si myslel, ze se mi to zda. Auto zaskubalo volantem. Pak pri maximalnim rejdu se ozvaly zvlastni hrozive kovove zvuky. Cely leto naprosto v pohode az do maximalnih teplot, kdy se to zase narazove projevilo u pravyho kola v maximalnim rejdu. Letos se to zaclo projevovat s takovym nastupem a tendenci zhorseni, ze kdyz jsem si byl domluvit predevcirem mechanika, tak dneska jsem se pri chovani auta nekolikrat na dalnici pekne opotil.
Najednou zacnou strasny vibrace, auto tahne a nebo i v rychlosti opravdu ostre cukne doprava (jesteze ne doleva) dela to ve 130 i 80 km/h zastavim, rozjedu a nic.
Netusim jak to je ulozeny, ale pry to delaji nepromazany cepy, klouby atd. Uplne si predstavuju, jak tam dre kov o kov, auto se rozvibruje a otoci to volantem.
Prijde mi to hodne nebezpecne. Zitra mam nastesti servis:-)
Napisu, jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. led 2013 12:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Ahoj,
Potřebuju poradit. Od přední nápravy se mi ozývá neskutečné hučení, počínaje 40km/h až do maximálky. Čím rychleji jedu, tím víc to hučí. Můj typ byla a jsou ložiska, ale chci se zeptat jestli vás nenapadá co jiného by to mohlo být, protože ložiska většinou hučí jen při zatáčení. Jen při zatočení doprava se ozve hučivější zvuk od levého předního kola, jinak je hučení konstantní, nehledě na směr jízdy. Děkuji :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. led 2013 12:51 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ja bych typoval taky ty loziska. Samozrejme to muze byt treba i pneumatika - obzvlaste zimaky "huci" o trosku vice nez letnaky.

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. led 2013 13:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Taky jsem to bral takto, ale pak se ukázalo, že ložiska předchozí majitelka měnila u BMW. Což je před cca 20 tis km. Takže tady nastává to dilema. Kola jsou vyvážené a v pohodě.

A takhle moc zimáky nehučí :/ Během dneška nebo zítřka pojede na diagnostiku do serevisu asi, nezbývá nic jiného, takže kdyby do té doby někoho něco napadlo, děkuji moc :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. led 2013 13:12 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Jako Worry

Nevymetl jsi nejaky diry nebo draha polovicka?

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. led 2013 13:20 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Peppino: Ostrava je jedna velká díra... :cry: Já do žádné nevletěl, ale asi by to bylo vysvětlení. Musím si dneska udělat čas a vlézt pod Miníka jestli tam nebude něco na pohled špatně.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 07. čer 2013 09:10 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. pro 2012 20:56
Příspěvky: 206
Bydliště: Blansko
Tak jsem včera zjistil že horní uložení pravého tlumiče je u matky co je vidět v motorovém prostoru je materiál naprasklý, tak jsem objednal oba kousky nové. Ono lupání při zatáčení se mi začalo tak projevovat, jsem zvědavý jestli po výměně toto opadne

_________________
Mini Cooper 2002, 85kW, žlutá barva, bílé pruhy+zrcátka, střecha šachovnice, najeto cca 152 300 Km - PRODÁN


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rezonance, spíš vibrace
PříspěvekNapsal: 24. úno 2014 17:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. úno 2014 16:36
Příspěvky: 4
Bydliště: CZ
Dobrý den,chci se zeptat od 100 km/h mám stejný problém a myslím si že to bude poloosa a můžete mi někdo poslat odkaz na dobrou koupi mám MINI S 120 KW rok 2003


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz