Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

22. bře 2019 09:52

worrycz píše:Zlata stredni cesta jsou ATE..


Ok děkuji..chtěl jsem jít do těch ATE ale nebyl jsem si pořád jistý tak jsem chtěl radu od zkušenějších..jsou to moje první brzdy co kupuju tak nemám zkušenosti s tím ještě..

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

20. úno 2020 13:43

Ahoj chlapi,
zlikvidoval jsem o víkendu v Mostě zadní brzdový destičky, přední destičky budou brzo následovat. Chtěl bych něco lepšího než jsou ty standartní co se na MINI dávají.
Prolezl jsem celý tohle vlákno a i profily některých expertů zde a vyšlo mi toto:
TEXTAR ePad - super brzdný účinek ale Dejvaval si stěžoval že jsou moc keramický a pískají a to by mě fakt štvalo
ATE - asi klasika, ale to je spíše na běžné ježdění
ATE Ceramic - našel jsem na webu v nabídce, máte s tím někto zkušenosti?
Ferodo - mají verze Performance a Racing - máte někdo zkušenost?

Co by jste doporučili vy? Hledám něco co má lepší brzdný účinek než standart, ale zatím neplánuju měnit komplet brzdy za jiné. To třeba až časem...

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

24. úno 2020 08:45

to big_ben_cz: Jak jsem pochopil, tak chceš rozumný komfort mezi účinkem a normálním chováním brzd (nepískat a nedělat jinej bordel).

Za sebe můžu doporučit desky Ferodo Racing DS2500. Na hladkých kotoučích (v mém případě kotouče EBC Premium) brzdí dobře i za studena a jsou tiché. Na drážkovaných EBC Blade pískaly při lehkém Pražském dobrďování.
Vyšší řady DS3000, DS1.11 či DS UNO už budou dělat bordel a ty poslední už jsou regulérní tramvaj.
DS3000 mají navíc tendenci velice rychle likvidovat běžné kotouče (drážkované rádoby race Brembo Max skoro vyhladily za nějakých 5tkm). Ale zase maj při zahřátí hezký efekt prskavek, obvzláště hezký při nočních projížďkách :twisted:

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

24. úno 2020 21:08

Super. Pochopil jsi to naprosto přesne. Diky za tip.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

26. úno 2020 08:44

Ja za seba môžem odporučiť Ebc doštičky zelené, neprasia a sú celkom mäkké a dostatočne dlho vydržia

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 1.generace

04. bře 2020 15:52

Ja jezdím EBC žluté a taky dobrý :wink:
Odeslat odpověď