kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

15. dub 2011 08:08

Bohužel pravda je taková že i mezi prvodílem montovaným na auto a náhradním dílem bývá dost rozdíl :?


ps2 ladík : Myslíš jako Pepek namořník po špenátu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: /taky zelenej ...náhoda :blush: /

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

18. dub 2011 09:42

Tak a je tu zaver cele operace. O vikendu jsem se vrhnul na kompletaci a uz je vse na svem miste a plne funkcni. Jeste je treba seridit geometrii a tradaaa :bigups: Kazdopadne ustalo veskere bouchani na predku a tak jsem spokojeny...

Bohuzel se mi ale vrazila zpet zavada motoru hned pri prvni jizde domu a tak stale nemam hotovo. Tentokrat jsem ale nebyl zaskocen a rovnou jsem sel na jistotu - rozhybal jsem klapku a motor zase bezel bez vetsich problemu. Holt musim sehnat jinou klapku....

A zase par fotek :bigups:
Přílohy
DSC01191.jpg
Kompletni dodavka z komaxitu
DSC01191.jpg (47.26 KiB) Zobrazeno 11336 krát
DSC01193.jpg
Cele osazeni
DSC01193.jpg (48.84 KiB) Zobrazeno 11336 krát
DSC01195.jpg
DSC01195.jpg (34.89 KiB) Zobrazeno 11336 krát
DSC01196.jpg
DSC01196.jpg (53.93 KiB) Zobrazeno 11336 krát
DSC01197.jpg
DSC01197.jpg (58.27 KiB) Zobrazeno 11336 krát

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

18. dub 2011 16:48

PARADA WORRY :banana:
tak zmontovat a na IV. Mini Race Day :bigups:
pekna pracička klobuk dole :wink:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

18. dub 2011 18:22

Jen tak mimochodem, silentbloky (mel sem vlastni po sleve 1100,- (nejake HD - pry vic vydrzi)) a vymena oleje me u myho garazmistra staly 3900,-
Uctoval si za vymenu (silent bloku) 5 hodin prace a za olej 1700 (asi 5 litru) Castrol Longlife atd.
nevim, zda je to dobra cena, ale byl bych moc rad, kdyby sis Worry poridil ten servis...

Ten ram je paradni...!

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

26. dub 2011 11:42

ejha Worry tak ta GO naprav stala zato ze?
gratulujem k 1.miestu :bigups: :bigups: :bigups:
:banana:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

26. dub 2011 11:49

Si piš, auto jelo jako střela :bigups:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

27. dub 2011 12:50

:thumbup:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

27. dub 2011 20:18

Dnes som sa stavil v Košiciach BMW na cenu silemblokov+liatina 1kus=42eur.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

26. říj 2011 11:14

Ahoj všem, viděl jsem, že se tu řešil okrajově i olej v převodovce. Taky bych ho rád vyměnil, ale nikde jsem se nedočetl jakej olej ani množství. Nevěděli byste poradit? Díky všem.
PS: Bylo by to do MINI One D 03. 6ti kvalt.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

29. bře 2013 01:16

Bohužel jsem tento příspěvek nečetl dřív než jsem nechal udělat přední nápravu, tím nechci říct že by to bylo odfláknutý, dělal mi to známý a vyměnil vše co mělo sebemenší vůli. Krom čepů řízení, které byly nové je vyměněno vše. Ovšem ne z origo dílů což mě trochu děsí když to tu čtu. Uvidím co to vydrží ale jelikož s tím jezdí manželka a ta motor roztočí jednou za měsíc na 3000 otáček tak snad to nebude tak hrozný. Přemýšlím ale o výměně oleje v převodovce a ptám se co tam nalít a kolik se tam vejde. Budu měnit výfuk za homologovaný a ten nerez co tam je nafotím a za nějaký symbolický peníz prodám protože je pro ni moc nahlas a při ty příležitosti bych nechal v převodovce vyměnit olej. Dík za odpověď. J.C.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

29. bře 2013 11:01

do podobneho sa chystam aj ja po lete... :/ ked bude konecne nove servo. Takze vidim ze sa mam na co tesit :(

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

30. bře 2013 00:35

náplň v převodovce je 2 litry, měnil jsem před 14 dny za olej 75W-80 podle konfigurátoru Liqui Moly, na který tu někde posílal odkaz Peppino http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html. Přidal jsem i jejich aditivum, rozhodně je převodovka tišší.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2013 21:03

Ahojte.

Po kolkych cca kilometrov si repasoval prednu nápravu? Zadok nebolo treba? Myslím si ze v CZ a v SK su cesty podobné, a podľa mna ten tvrdý podvozok trpí na našich cestách neskutočne . Mal som pocit z toho auta ze je tam jednoduchá náprava a naozaj jej repas by nemal byt náročný. Zadok neviem určiť, nikdy som nemal auto s ramenami vzadu, ale vzadu nie je motor a málokedy pasažieri. .

Na takej alfe odchádza predok kde je viacprvková náprava stále. .

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2013 22:35

Myslim ze to bylo kolem 160t..

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 19:04

Ahojte !

Mam otazku :

Ako ste riesili uvolnenie ZADNEJ srouby na drziaku silenbloku na ramene kolesa? Ani za nic sa neviem dostat k zadnej sroube.. Uz mi vychadza len zhodit komplet cely nosnik.. Myslim sroubu co drzi zalisovany sileblok na zadnej strane ramena. Ta obruc silenbloku ma bocny uchyt a dve srouby za sebou z vrchu ktorou vlastne drzi aj stabilizacna tyc.

potrebujem to vybrat lebo mam rozpadnute silenbloky,cize to musim rozobrat vybrat von a nalisovat novy..

Hladal som aj videa,nahrievanie a pod,ale nemam cim to vybrat,nemam vzduch pistol..

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 19:31

Nic jineho ti nezbyde, nez povolit celou napravu, na ty srouby se opravdu nedostanes.
Silenty jsem menil zhruba pred mesicem a potom samozrejme si nechat udelat geometrii predni napravy.

Foto mejch silentu, byly total.
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=29&t=4952&start=20

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 19:39

ha,presne tak isto vyzeraju moje a asi kazdeho :D


No normalne rozmyslam dat dole vsetko ako worry a nechat to streknut.. A pojdem sa spytat na tie silenbloky do bmw pretoze najradsej by som to vymenil ako celok bez lisovania.. a este ak to nevydrzi dlho tak ma je.ne...


Povoloval si len tie zadne srouby alebo vsetky? Co obnasa odpojenie volantu od hrebena ? nevsmimol som si ako to tam drzi..

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 20:10

Ano take by se mi libila kompletni generalka, tak joko to udelal worry, ale mame jenom jedno auto a to je Mini :) musi jezdit.
Jinak mel jsem komplet dole napravu na volantove tyci povolis pouze jeden sroub a pote jsem si sundal ramena z napravnice a silenty tam nahnal sverkou a potom zase vse nazpet :)
A silenty kupoval na prodejdilu.cz za 900kc vyrobce Febi Bilstein, tak doufam, ze to neco vydrzi. Pri vymene silentu melo mini najeto 170 tisic.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 23:13

Febi som objednal aj ja. Tak rozmyslam ci zainvestovat do origo BMW alebo uz nechat tieto..


Kolko to moze mat kg cela napravnica??

Worry: rozoberal si to sam ? alebo treba na to viacej ruk kvoli tomu ze mi to zlomi vazy z tolkej vahy..

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

07. bře 2014 23:30

zvladnes to sam :wink: neni to zas tak tezky. jen nezapomen odpojit nadobku posilovace, at ti na tech hadicich pak nevisi cela ta naprava :biggrin:
Odeslat odpověď