Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 10:58

Pratele a kamaradi,

O minulem vikendu probehla prvni cast rozsahlejsi opravy predni napravy u meho zlutaka a tak podavam info, co se zatim udalo:

Vyndani predniho spodniho ramu vc. ramen a rizeni
Rozebrani cele sestavy na prvocinitele a priprava na opiskovani
Vypusteni oleje z prevodovky - ten hnus, co vytekl me vydesil - jiz neverim celozivotnosti naplne :?
Vymena tesneni u prevodovky
Vymena brzdovych hadic za opancerovane
Oprava poskozeneho kabelu Lambda sondy

Prvni serie fotek nize :bigups:
Přílohy
ram.jpg
Ram je venku 8-)
ram.jpg (31.08 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01166.jpg
Predni ram vc. naprav a rizeni
DSC01166.jpg (55.94 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01189.jpg
Rozlozeni predniho ramu na prvocinitele
DSC01189.jpg (59.64 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01163.jpg
Vypustny sroub prevodovky s abstraktni skulpturou
DSC01163.jpg (25.83 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01184.jpg
Zadni hadice
DSC01184.jpg (60.11 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01182.jpg
Predni hadice
DSC01182.jpg (35.02 KiB) Zobrazeno 15223 krát
DSC01178.jpg
Prodreny kabel Lambda sondy
DSC01178.jpg (35.68 KiB) Zobrazeno 15223 krát

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 11:04

obdivuju lidi, co si takovehle veci dokazi poresit sami ... ja bohuzel koncim u vymeny zarovek :( celkem me pohled na tyhle fotky desi ....

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 12:52

Pěkná květena ti vyrostala na tom vypouštěcím šroubu :banana:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 13:27

Spadla mi brada a nasucho jsem polkl,Worry.Fakt máš můj obdiv neotevřeš si MIN servis? Ty obrázky mne vyděsily...

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 13:37

největší paradox je, že můj lifetime olej je v převodovce "jako nový" a jak dopadá :-D.

BTW Lifetime oleje v prevodovce, jsou pry stejny blaboj jako 30000 na palub. pocitaci na vymenu oleje... :-/ :-D

Nicmene Worry respekt+! S tim servisem by to vubec nebyl spatny namad. Troufam si rict, ze by jsme k nemu vsichni tady meli velkou duveru :-)

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

11. dub 2011 17:45

Díky za komentáře - tak servis MINI je muj maly velky sen, ale zatim nesplnitelny.. A takovyhle veci, jako delam na dvore doma, to dokaze kazdy - staci si neco precist a proste a jednoduse se toho nebat :bigups: Je to jenom auto...

Novinky pro dnesek, ram je na opiskovani, zitra odvazim do komaxitu - juchuchuuuu V praci jsem si opiskoval vsechny srouby, ktery byly fakt hodne jety, musim sehnat olej do prevodovky a pomalu se pripravovat na dalsi vikend, kdy to musim slozit, vratit na kola a snad i odjet :banana:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 09:11

Pěkna práce Kapo :wink:

ps. jinak co se tyka pristupnosti a jednoduchosti je MINI zatim nejlepsí auto tkz. / USER FRIENDLY :mrgreen: / ktere jsem nejakym způsobem rozebíral nebo opravoval.

Spousta věcí je popsana na netu a tak stačí trochu nastudovat + trosku sikovnosti + mit chut se neco naucit a jde to. U BMW lze objednat opravdu každý šroubek a ceny první generace /nevim jak u druhé /jsou již na velmi přiznivé urovni.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 15:19

Tak dnes vyzvednuty věci z "pískovny" a účet krásných 500,- českých.. To mě potěšilo :bigups: Převezeno do komaxitu, výsledek bude možná už zítra !!!! Začíná se to pěkně rýsovat...

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 16:11

To ja dostal rano odtažení na haku a tučnou pokutu od policajtu :D jen doufam že nějak nepoškodily auto no...

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 16:32

Worry píše:Tak dnes vyzvednuty věci z "pískovny" a účet krásných 500,- českých.. To mě potěšilo :bigups: Převezeno do komaxitu, výsledek bude možná už zítra !!!! Začíná se to pěkně rýsovat...


presne to chcem spravit aj ja Worry :bigups:
opieskovat a Komatix a cenovo je to podobne 20e u nas
uz to chyta hrdzu sem tam :?

a pekna pracicka nech sa Ti dari
budem mat od koho odkukat :wink:

p.s. daval si aj ramena opieskovat a komatix?
dik

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 16:54

2Pumik9: jojo, dal jsem na lak jak ram, tak ramena, stabilizator + prichytky gum stabilizatoru, predni deformacni kusy a jeste cajk co drzi prevodovku spojenou s ramem pres silentblok.. Pak to nafotim, az to vsechno bude.. Nejak me to chytlo a uz premejslim, ze udelam i zadni ram, ale chtel bych inovovat a poridit ramena z R56-ky.. Ale to az nekdy.. pozdeji... :bigups:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 17:07

Worry: prene moj clovek :mrgreen:
ja by som to chcel tiez tak spravit a postupne to zacne najprv komplet prednu napravu a potom zadok a zadne zamena myslis hlinikove ze? ked hej to by som bral aj som pozeral za nete ale moc drahe :|
je to dost narocne ale ked sa chce vsetko sa da
tak dufam ze sa mi to podari teraz v lete ked nie tak cez zimu
a pofot mna to len potesi a pomoze :bigups: :bigups:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

12. dub 2011 17:26

hlavně ať se dílo podaří. Taky mne ty fota šokovala :shock: :lol: Worry je prostě šikulka :biggrin:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

13. dub 2011 13:59

Tak pratele a kamaradi, dnes jsem si vyzvedl nalakovane dily a je to husty - krvava cervena byl nejvhodnejsi odstin :bigups:

Takze ted to jen slozit a tesit se na prvni sraz na okruhu :biggrin:
Přílohy
ram_komaxit.jpg
Ram po komaxitu
ram_komaxit.jpg (71.09 KiB) Zobrazeno 15049 krát

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

13. dub 2011 19:52

pekneeeee ako ty pises "pelec nahoru" :bigups:
fakt cool :wink:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

14. dub 2011 16:20

Mam jen kratke dodatecne info tykajici se dilu na MINI. Ja jsem se bal, ze dily zakoupene primo u BMW mne svliknou i z ponozek, ale opak je pravdou. Neco je tam za raketu, to nepopiram, ale treba pripad z minuleho tydne. Objednaval jsem si tam silembloky na predni ramena - ten kompletni set, kdy mate jak silemblok, tak tu litinovou hruzu okolo. V Auto Kelly za ten dil chteji cca 1600,- a primo u BMW jsem za ten dil platil cca 1100,- A to je sakra rozdil :bigups:

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

14. dub 2011 18:06

Vsadil bych se, ze v Auto Kelly to nebudou objednavat jinak, nez primo od BMW, reps. Inveltu, takze tech +500,- bude akorat jejich prirazka k tem 1100,-... A vubec, pokud od nich odebiraji ve vetsim mnozstvi, tak to od BMW nakoupi jeste levneji...

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

14. dub 2011 19:22

Hm... A já bral z Kelly ty silentbloky za těch 1600... takže v BMW mi objednají všechno pokud budu vědět číslo dílu? A Worry jsi frajer, šrouby na rámu jsou sakra dotažené. S tak málo zvednutým autem to povolovat, teda klobouk dolu. Už se těším na další fotky.

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

14. dub 2011 22:56

Worry je velký muž činu.. Otevře víčko jistého nápoje během vteřiny a i po tmě, po takovém tréninku už šrouby nedělají problémy :tongue:...

Re: HMF - MINI R50 - GO predni napravy

15. dub 2011 02:49

len pre zaujímavosť, ja som mal tie silentbloky z autokelly, tie najdrahšie čo tam majú na mojom S a vydržali dva mesiace, zhruba 5tis km obidva sa rozbili a musel som ich vrátiť, chválabohu mi to kamarát vybavil že sa mi vrátili peniaze
nakoniec mi kamarát priniesol silentbloky z UK pomali za polovičnú cenu
Odeslat odpověď