Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

PROBLEM s DSC

08. úno 2012 21:23

Zdravím,mam taký problém pri pridaní plynu na snehu klasicky kolesa hrabú a bliká kontrolka stabilizačneho systemu DSC-žltý trojuholník.No nepravidelne mi ostava ta kontrolka aj nadalej svietit,pripadne po vypnutí a dalšom naštartovaní zhasne,alebo sa mi stalo že po normalnom štarte začala sama svietit.Ale stale je to neprevidelne... :? ako sa DSC vypne a zapne?motor musí bežat alebo nie?ako to niekto pozna dakujem za radu...dufam že niečo neodišlo na elektronike...

Re: PROBLEM s DSC

08. úno 2012 23:06

DSC vypneš podržením tlačítka u řadicí páky (pár sekund), zapneš ho stejným způsobem. Pouze při zapnutém motoru. Trvale vypnout nejde.

Viděl bych to na nějakou chybu, těžko říct jakou, na diagnostice by to mohli odhalit z chybových kódů.

Re: PROBLEM s DSC

08. úno 2012 23:13

mne takto ostávalo DSC vysieť na E90 na škole šmyku...ale to bol preň záhul a vždy to po reštarte odišlo...

toto ale skor vyzerá na nejaké čidlo, čo je na odchode, raz mi takto odišlo čidlo ABS a radšej to vyplo ESP na ochcavke...
a to som šiel cez pol republiky v poľadovici...

Re: PROBLEM s DSC

09. úno 2012 11:08

čiže může to byt jeden zo senzorov na ABS na niektorom kolese?najlepšie to bude dat na nejaku diagnostiku...najlepšie v BMW len tam tie ceny povedal mi že 25 až 50 EURO,podla vyčítania.. :? ale to by potom teoreticky svietilo ABS a nie DSC...možno to má nejaký suvis...

Re: PROBLEM s DSC

09. úno 2012 12:01

moze byt chybne aj cidlo ABSka

Re: PROBLEM s DSC

09. úno 2012 13:24

Jak píší, chybné čidlo ABS automaticky vypne i ASC. U BMW mi svítil protiprokluz celé léto protože jsem měl ulomený senzor ABS.
Hledal bych chybu v kontaktech u čidel, nevim jak je to u Mini řešené, ale neměl by být problém se k tomu dostat a trošku ohmatat.
Pak bych se pustil do diagnostiky

Re: PROBLEM s DSC

09. úno 2012 18:00

vyskúšam pribrzdit na snehu či funguje ABS...Najlepšie to bude asi dat na diagnostiku,ta by mala presne určit aj koleso na ktorom to je chybne tada ak to je to čidlo :? Dnes som šiel s autom a už to svieti stale hned po naštartovaní a nezhasne to...

Re: PROBLEM s DSC

09. úno 2012 18:13

miniKE píše:najlepšie v BMW len tam tie ceny povedal mi že 25 až 50 EURO,podla vyčítania.. :?

To je nějaký divný, ne? Vždyť to akorát připojí na diagnostiku a vyjede jim seznam chybových kódů. To i při ceně 5 EUR / 5 min, která je u BMW normální, je nějak drahý. Co tam bude hodinu koumat?

Re: PROBLEM s DSC

12. úno 2012 09:19

miniKE píše:vyskúšam pribrzdit na snehu či funguje ABS...Najlepšie to bude asi dat na diagnostiku,ta by mala presne určit aj koleso na ktorom to je chybne tada ak to je to čidlo :? Dnes som šiel s autom a už to svieti stale hned po naštartovaní a nezhasne to...


njn, čo je aspoň pre mňa osobne stav lepší z dvoch dovodov:

1/ keď dojdeš do servisu, nevyzeráš za blba, že čo vlastne chceš
2/ musíš opravovať ak nechceš mať ESP až v lete, keď je jeho potreba o poznanie nižšia...

tak good luck a napíš čo to nakoniec vlastne bolo... :roll:
Odeslat odpověď