Logo
Právě je 25. dub 2024 08:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 11. říj 2014 15:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 19. lis 2013 11:29
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Ví někdo, zda lze u 1.generace (konrétně R53 facelift 05/2006) softwarově v řídící jednotce deaktivovat přední a boční airbag spolujezdce? Nemám v autě vypínač pro deaktivaci a potřeboval bych to nějak vyřešit, aby to bylo 100% spolehlivé (tzn. aby byla jistota, že airbag opravdu nevystřelí) a aby to případně bylo možné vrátit do původního stavu. Někde na US fórech jsem našel informaci, že to lze, ale potřebuji někoho kdo by mi to potvrdil a hlavně to pak uměl udělat.

_________________
MCS R53 2006


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 10:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. dub 2013 10:58
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Taky by mě to zajímalo. Jediné, co jsem našel je retrofit s instalací 4,5 hod, řezáním koberce apod...
http://www.motoringfile.com/files/airbag_shutoff.PDF

Nestačí odpojit čidlo zatížení v sedadle? To ale není 100% jistota, že to nevystřelí, co.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 10:35 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Retrofit na 1G se uz koupit neda :-(

Jedina moznost je zkusit se zeptat v Renocaru / Inveltu, jestli oni maji nejaky "ofigo" postup v teto situaci, pokud ani oni nemaji zadny postup, tak jedina moznost fyzicky rozpojit konektory a bude ti svitit kontrolka :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 10:40 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 19. lis 2013 11:29
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Retrofit bude moje jediná další možnost, pokud tady někdo neodpoví, resp.nebude to umět vypnout softwarově. Kdyžtak ho objednám a namontuju.

O řešeních pomocí odpojení dečky nebo pomocí demontáže (odpojení) airbagů jsem přemýšlel ale hned jsem je zavrhl. Ad 1 - nevěřil bych tomu a prostě tohle bych neriskoval aby to náhodou stejně nevystřelilo, to za to fakt nestojí. Ad 2 - to už je podle mě zase fakt prasárna (ale jistota) a nevím čím v tom případě simulovat přítomnost airbagů, aby nesvítila chyba. A navíc zase nastává nejistota, že naopak jednotka stejně v tu nejhorší chvíli může vyhodnotit chybu a nevystřelí třeba ani bagy pro řidiče... Tohle je prostě ošemetné a docela důležité téma a tak bych potřeboval nějakou pevnou jistotu. S tím že kdyby to šlo, retrofitu bych se rád vyhnul.

_________________
MCS R53 2006


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 10:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 19. lis 2013 11:29
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
MiniMike píše:
Retrofit na 1G se uz koupit neda :-(

Jedina moznost je zkusit se zeptat v Renocaru / Inveltu, jestli oni maji nejaky "ofigo" postup v teto situaci, pokud ani oni nemaji zadny postup, tak jedina moznost fyzicky rozpojit konektory a bude ti svitit kontrolka :-(

Už se nedá koupit? V ceníku CarTecu mi to po zadání čísla dílu cenu ukazuje, ale je tedy otázka jaká je realita. A pokud tedy sehnat nejde, tak nevím jak to tedy udělat - rozpojit by to tedy šlo, ale rád bych to něčím oblbnul aby si systém myslel, že je vše ok (vím, že se dávají nějaké rezistory apod, ale nevím jaké a postup atd...). Klidně bych koupil něco z ebay, ale tam jsou jen věci na oblbnutí dečky a tudy bych šel nerad.

_________________
MCS R53 2006


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 10:45 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Neda, uz jsem to zjistoval...

jedina moznost co by prichazela v uvahu je nakoupit soucastky (na ebayi, pripadne BMW) a pote to dat elektrikari a podle schematka z Retrofit manualu natahat kabely....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Deaktivace airbagu?
PříspěvekNapsal: 20. říj 2014 19:14 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. úno 2008 19:03
Příspěvky: 112
Bydliště: Piešťany, Slovensko
ak bude treba kabeláž, vypínač na stranu spolujazdca a osvetlenie pri speťáku s kontrolkou vypnutého bagu(facelift) by som mal mať..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz