Logo
Právě je 27. dub 2024 09:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10. kvě 2012 23:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. říj 2010 06:04
Příspěvky: 18
Bydliště: Liberec
V září se nám má narodit potomek a vzhledem k tomu, že dokončujeme barák, tak groše na nové auto nebudou, takže bude jenom mini.
Chtěl bych proto poprosit mini rodiče o sdělení zkušeností při přepravě potomka, hlavně pak jestli existuje kočárek, který se vejde do kufru...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. kvě 2012 00:20 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. čer 2008 19:42
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha 10
tak to Ti mohu říci přesně:

já měla TAKO JUMPER 2008 (obyčejný kočárek za pár kaček), korbičku jsem dala na zadní sedadla k vajíčku s mimi, z podvozku jsem sundala 2 velká kola a složila, podvozek bez problémů bez těch 2 kol se vešel do kufru, kola zahodila k němu. Pak mě to krapet omrzelo, takže jsem korbičku nevozila, jen to vajíčko co se připlo na podvozek. Se sportovní korbou, to bylo to samé, korbička musela jít do auta, podvozek do kufru bez kol. A pak jsem přešla na golfky Quinny zapp, ty se do kufru vejdou i 2 nad sebe, jsou snad nejskladnější. Prostě jsem tam narvala vše :-), bylo to trochu lego, ale šlo to.

myslím si, že kočárek s nafukovacími kolečky tam nenarveš žádný, takže za mne vybírat takový, kde se dají sundat alespoň 2 kola a vybírat dle rozměrů podvozku složeného bez kol. Korbičku hold do auta k sobě někam, taky jsem si tím vyndaváním a zandaváním hodně odřela plasty v autě, tak nejlépe umístit na přední sedačku. A až se přesedlá na golfky, tak za mě jedině Quinny zapp (jsou i novější modely), vozila jsem ho v kufru spolu s cestovní postýlkou a neměla žádný problém s místem, vše se tam vešlo naprosto dokonale. Taky z toho podvozku z golfek zapp jde pomocí adaptérů nasadit jakékoliv vajíčko od Maxi-Cosy. Samotný ten podvozek od zapp Ti nezabere vůbec nic. Je to cca před 3 lety, teď už drandíme bez kočárů.

ještě k tomu zapíku, nemá nafukovací kola a starší model není polohovatelný, nový to snad už do lehu má a má snad i 4 kolečka místo 3, takže spíše s ním do města na hladké povrchy, oranici nezdoláš. Ale nedám na něj dopustit, používala jsem ho cca od 1 roku výš. Podvozek od něj na vajíčko od Maxi-cosi můžeš používat ihned od narození, ale jestli na něj dáš i hlubokou korbičku jsem nikdy neštudovala. Tak snad Ti ještě poradí někdo jiný.

tady posílám obrázek Zapíka pro představu:
http://www.google.cz/imgres?hl=cs&biw=1 ... 0,s:0,i:85

a tady TAKKO JUMPER pro představu:
http://www.google.cz/imgres?hl=cs&gbv=2 ... s:55,i:245

_________________
Neexistuje žádný reálný důvod, proč ho chtít. Jen jeden - že prostě existuje.
Happy MINI Friends


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. kvě 2012 13:49 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Kočárek s korbičkou pro miminko se ti tam nemůže vejít žádný. Ten kufr je opravdu malý. Musel by jezdit jen jeden a dítě mít vepředu, kde musí být vypínatelný airbag a jedině sklopit zadní sedačky.
Většina to řeší tak, že mají ještě jedno rodinné auto.

Já mám teď roční holčičku a vozím v mini Maclaren Quest golfky. Jdou mi tam strčit pouze, když sundám horní kryt, ale vejdou se. :biggrin:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. čer 2012 15:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Abych nezakladal nove vlakno. Sem to trochu patri.

Diky Krosnovy, jsem po 3/4 roce obevil prima vychytavku na zvetseni objemu kufru. Jde o postaveni sedacek rovne. Je ktomu kovova opera, o kterou se sedacka chytne ve svisle poloze. Je schovana pod hranou sedacky a vyklapi se smerem nahoru. Nevim, jestli je to taky na 1 gen, ale na 2 to je. Nemel sem o tom ani tuseni. :roll: Díky tomu nemusite sedacku uplne sklopit dopredu.


Přílohy:
sedac.JPG
sedac.JPG [ 44.42 KiB | Zobrazeno 6002 krát ]

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. srp 2013 16:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. srp 2013 16:22
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Pokud by to jeste nekoho zajimalo, tak Hartan Lite a VIP do Mini vleze.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz