Prepnout do plneho zobrazeni
interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odeslat odpověď

Kontrolka Airbagu - Svítí

08. úno 2009 00:52

Tak jelikož mne neskutečně irituje svítící kontrolka airbagu z důvodu "ťuknutí do kabeláže" pod sedačkou, tak jsem se rozhodl k akci. Nejsem sám, koho to trápí, servis BMW si za reset chyb říká neskutečných 700,- :twisted: a tato chyba se může opakovat po každém vysávání..... Prostě moc argumentů pro řešení. :idea:

Objednal jsem z US chytrou věcičku, která umí tyto chyby označit a vyresetovat. Už je to objednané a až to dorazí, dám vědět výsledek..

A pak z vás budu tahat prachy :bigups: Nebojte, budu levnější než BMW :banana:

Pro pobavení české stránky: http://www.motordiag.cz/produkt/b200

08. úno 2009 00:59

Jsi mel rict driv, mam diagnostiku.

Cože ?

08. úno 2009 01:03

Teď ? Sem to tady několikrát ventiloval a nikdo nic.... Neva, bude se to stejně hodit :lol:

08. úno 2009 01:04

Aha tak sorry jsem asi prehledl.

EDIT: Jinak kdyby mel nekdo v okoli Hradce podobne problemy, chtel precist chybove kody nebo treba aktivovat denni svetla tak se muze ozvat.

14. bře 2009 18:20

Ta masinka vypada dobre. Ako Ti to fuguje?

Je to dobrý...

14. bře 2009 23:38

Tak funguje to dobře a už nyní jsem ji využil několikrát :lol: Zapojíš to do zásuvky pod přístrojovkou, ono to prohlídne chybové kódy, co to auto hází... V knížečce si to můžeš zkontrolovat, co který kód znamená... Ale dokáže to jen ty airbagy, nic víc...

odpověď

16. bře 2009 23:26

to Worry: Nestraš mě s tím, že budu po každém vysávání auta běhat do servisu, aby mi smazali kontrolku airbagu :x

Třeba ne...

17. bře 2009 10:31

No nestraším, ale za posledních cca 14 dní jsem si užil svítící kontrolku už dvakrát :-) A neboj, do servisu nebudeš muset - dyk máme přeci tu šikovnou krabičku !!!!! :lol:

Šikovná krabička

17. bře 2009 15:47

Šikovnou krabičku máme u tebe v Praze, u mě doma v šuplíku žádná není :cry:

Ale co mě pobavilo více je fakt, že mi dva máme vlastně jedno auto...jak jsem hodil do diskuse, že mi umřelo Mini, tak každý na mě, že je to možná elektronikou, která si nepřebrala ten nový výfuk, jinak řečeno, výfuk, co je na tvém autě a ne na mojem :D

Neboj...

17. bře 2009 18:16

Taky jsem si všimnul, že žluťáky si všichni pletou :roll: Ale neboj se nic, už brzy se budeme hodně lišit :lol:

Jak - to neřeknu - uvidíš sám :D

18. bře 2009 21:50

Ahoj, mozes mi napisat, ktory model tej diagnostiky to mas?

Cajk

18. bře 2009 22:07

Nerozumím otázce.... Vše je v prvním příspěvku s odkazem..

A ta věc se jmenuje Memoscan B200 :roll:

18. bře 2009 23:09

Prepac, myslel som, ze to je len ako ilustracia.

to Worry

20. bře 2009 11:39

to Worry: Jestli si myslíš, že si na kapotu nalepíš dva černé pruhy a budeme se lišit, to s dost pleteš, to chci udělat na jaře taky :-D

pomooooooc, rozsvítila se mi kontrolka airbagu...

20. čer 2012 09:48

máte s tím někdo zkušenost? co s tím??? nemůže to být od toho horka?? uvidím dnesk,aj estli bude ještě svítit... díky :shock:

Re: pomooooooc, rozsvítila se mi kontrolka airbagu...

20. čer 2012 10:14

Mas prvni generaci, tam byl casto problem s kontaktem u sedacek. Neni to nic vazneho :-)

Samovolne Ti urcite nezhasne, je to zapsane v pameti a musis to vymazat pres diagnostiku. Mam takovou krabicku, ktera to smaze, takze neni problem se bud nekde sejit a nebo si ji muzes koupit na e-bay, stoji to par korun..

Re: pomooooooc, rozsvítila se mi kontrolka airbagu...

20. čer 2012 10:42

a kde bychom se mohli sejít? já nevím, jestli bych si troufala na nějaké mazání sama :-( a kdy to svítí, tak se nic neděje? akorát možná by mi nefungovaly airbagy, kdybych bourala?? a kde najdu kontakt pod sedačkou? že bych něco pokazila sama? díky..pavlína

Re: Kontrolka Airbagu - Svítí

20. čer 2012 11:40

No, jelikož jsi z daleka, tak setkani asi jedine na nejakem srazu. Co se tyce te kontrolky, tak se bezne stava ze jakmile se prerusi kontakt, tak to hned hlasi chybu. Ta se pak drzi v pameti tak, aby jsi jela do servisu na kontrolu. Vestinou je to opravdu jen preruseny spoj, nic zavazneho.

Kontakty najdes pod sedackama. Je tam zluty a modry konektor, takze tam se muzes podivat. Horsi a mnohem castejsi je kontakt u predpinacu pasu - tam kam zacvakavas pasy. S tim mam problem treba ja. Dlouhodobym pouzivanim se tam proste neco stane a pak zto je hned. Ja si chybu vymazu, jezdim 2 mesice a najednou to zase sviti.. Ale taky vymazu, jedu den a zase to sviti. Jedinym resenim je vymena toho celeho mechanizmu, ale to je trochu drahy.

Ta vecicka jak jsem psal je jednoducha na ovladani a zvladne to kazdy. V zasade dva kroky, nacist a identifikovat chybu a pak prekliknout a vymazat.. Vse.. :bigups:

Re: Kontrolka Airbagu - Svítí

20. čer 2012 11:59

jen doplnim ze tahle casta nemoc postihuje casto i renaulty, peugeoty fordy atd ..

takze jestli mas ve svem o zrucneho auto elektrikare mozna by ten studenak mohl odhalit ..reset jak pise W. pres diagnostiku

Re: Kontrolka Airbagu - Svítí

20. čer 2012 14:17

pampeago píše:jen doplnim ze tahle casta nemoc postihuje casto i renaulty, peugeoty fordy atd ..

takze jestli mas ve svem o zrucneho auto elektrikare mozna by ten studenak mohl odhalit ..reset jak pise W. pres diagnostiku


len pre info: kým kontrolka svieti, AirBag nerachne aj pri nehode alebo aký je tam algoritmus?
Odeslat odpověď