Logo
Právě je 28. bře 2024 14:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Okno
PříspěvekNapsal: 07. úno 2018 14:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. úno 2018 14:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Košice
Zdravím Všetkých. Vie mi niekto poradiť ako sa resetuje vyťahovanie okien? Na strane spolujazdca mi okno síce pekne chodí ale problem je že musím držať packu ak ho chcem vytiahnuť hore. Keď ju pustim okno zastane. Mám R53, 2004. Dakujem za radu :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Okno
PříspěvekNapsal: 07. úno 2018 15:24 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
To neni problem, to je vlastnost.... lze to pres diagnostiku prenastavit.

P.S.: je tu urcite o tom tema, kdyby si pouzil tlacitko Hledat (vpravo nahore), dozvedel by ses to taky :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Okno
PříspěvekNapsal: 26. lis 2018 15:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. lis 2018 23:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Kroměříž
Ahoj. Jsem poměrně krátce majitelem MINI R 50 před faceliftem a přestože jsem jej pořídil jako malé přibližovadlo do města bez ohledu na jeho stav, tak jsem jej začal dávat pomalu ale jistě dohromady. Je tady jedna věc, která mě trápí a nejsem koukám sám.
Je to jakoby nedovřené okno u řidiče a tím způsobený aerodynamický hluk. Vím, že se to asi řešilo někde jinde, ale tam to sváděli na těsnění a to mám v pohodě.
U mě to vypadá tak, že po dovření dveří, se okno poslušně posune nahoru, ale jeho zadní část je cca o půl cm níž než přední a tudíž nezajede do těsnění jak má.
Většina lidí, kteří tento problém mají, ho mají též na straně u řidiče. Předpokládám, že je to tím, že tyto dveře jsou nejvíce v permanenci.
Chci se tedy zeptat, zda lze okno ve stahovačce nějakým způsobem seřídit. Tj. porovnat jej, aby po dovření byla zadní část stejně vysoko jako ta přední a popřípadě jej celé dostat ještě maličko výš.
Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Okno
PříspěvekNapsal: 26. lis 2018 21:14 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ahoj, pokud uz nefunguje reset polohy (coz podle popisu naznacuje ze sklo uz vys nemuze) tak zbyva jen rozebrat dvere. Sundat tapec, spustit okno do nizsi polohy kdy budou videt srouby drzici sklo a ty povolit a se sklem si pohrat (posunout nahoru co dovoli ty otvory ve sklech)

Lehky navod (ne presne na tohle) je Tady

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Okno
PříspěvekNapsal: 27. lis 2018 10:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. lis 2018 23:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Kroměříž
Díky moc. To je super stránka. Hlavně ten postup na rozebrání dveří, aniž by člověk něco zk... pokazil. :) Vypadá to, že díry ve skle, kterými jsou ty šrouby prostrčené, dávají docela slušný manévrovací prostor. O víkendu se na to v teple podívám zkusím to trochu posunout. Kroky 39 a 40 jsou fakt zajímavé.
Myslím, že bude problém vyřešen.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Okno
PříspěvekNapsal: 13. dub 2019 10:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. bře 2014 20:44
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava
Ahoj, podobný - leč ne totožný problém. Mini R56 JCW, "nové" auto mé drahé polovičky.

Řidičovo okno jezdí v pohodě nahoru a dolu na jeden klik. Spolujezdcovo jen dolů, doposud stejné symptomy. Bohužel při zavírání musím páčku držet, při dojetí do horní polohy se nezastaví nahoře, ale dojede a opět (při držení ovladače oken) sjede asi o 5 cm níž. Připadá mi to jako pojistka proti přisřípnutí, podobné symptomy se řeší na cizojatyčných fórech celkem často. Někdo radí přehrát SW, někdo měnit motor v okně...

Rekalibrace koncových pozic okna neproběhne s ohledem na to, že nahoře se okno neumí zastavit.

Nemáte plz někdo řešení?

Díky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz