Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Nová krátká stylová anténka

29. čer 2013 10:20

Vzhledem k tomu, že u BMW pracují designový paka, který jsou schopný v roce 2000 dát na stylové auto na střechu klasickou prutovou anténu velikosti rybařského prutu, místo toho aby anténu elegantně vsadili do rámu předního okna, jak je u stylových aut u konkurence, jsem řešil za co vyměnit anténu a náhodou narazil na tuto zkrácenou anténu navíc v šachovnici jako mám střechu 8)
K anténě jsou 4 kusy různých šroubů pro uchycení na libovolný držák a 2 kusy těsnění
Kdyby měl někdo zájem můžu anténku sehnat

anténka.JPG
anténka.JPG (69.13 KiB) Zobrazeno 14463 krát
Přílohy
anténka2.jpg
anténka2.jpg (74.27 KiB) Zobrazeno 14463 krát

Re: Nová krátká stylová anténka

29. čer 2013 10:26

přehledný list typů a délek nabízených tímto eshopem na Mini Coopery..
http://stores.ebay.com/Bulb-Xpert/_i.ht ... =610594394

Re: Nová krátká stylová anténka

29. čer 2013 16:15

Martin911Turbo píše:.... u BMW pracují designový paka...


silné to slova čeveče...hlavne keď práve v BMW-MINI kúpiš aj mini antenku...

nemá ta anténa u stylovek konkurence v prednom okne krapet horší príjem...
alebo kvoli čomu to ešte aj v roku 2013 cpe toľko výrobcov s kablom cez celé auto do strechy?

ten typ antenky co ponúkaš mám a po prvej zime z nej kompletne zliezol chrom a vyzerá dosť naprd...

kto je výrobca a aká je cena?
a príjem mimo veľkomesta??

Re: Nová krátká stylová anténka

29. čer 2013 18:55

Jaká silná slova, to je realita, mě design provází celý život a to i pracovně, takže mě takové věci naprosto vytáčí

jezdil jsem v 5 autech, kde byla anténa integrovaná v rámu předního skla, dvě z toho dokonce menší dodávky a příjem vždy ok

proč výrobci dávají v roce 2013 anténu na stechu nevím, je to stejný archaismus jako to že manuální převodovka v roce 2013 stále vede oproti automatu...

pokud máš stejnou anténku co jsem pořídil, tak nechápu z čeho Ti slezl chrom když tam žádný chrom není, je celá z plastu a pokud se použije těsnění, tak bude těsnit daleko lépé než originální anténa

anténu jsem kupoval na eBay z Británie, výroba je stoprocentně z číny, jako většina věcí a cena je i s pošotvným za tu 5" cca 600 Kč. Mimochodem jsem objednával na Mini originál díly od dealera BMW a nestačil jsem se divit odkud jsou, to jen tak na okraj k "značkovým" dílům...

Příjem jsem testoval jak v Brně, tak i cestou do práce, kdy denně najedu celkem cca 120 km a to většinou přes malé vesničky a příjem ok, nezapomínej že u Mini je zesilovač anténího příjmu. Velkoměsto jsem netestoval, to v ČR není :mrgreen:

Re: Nová krátká stylová anténka

29. čer 2013 19:51

ta moja bola chromova z eBay z uk...
prijem mimo mesto horší ako prut a po zime je pohľadove na vyhodenie...

a zosik tam sice je, to ale neznamená, že v kopcovitom teréne ako máme na liberecku mi na oboch MINI prijem často šumí...

zaujímalo by ma co konkrétne original MINI bolo na podivenie odkiaľ je? :blink:
keď ani koncern nevozí diely z ázie až na pár výnimiek co spočítaš na jednej ruke?

Re: Nová krátká stylová anténka

30. čer 2013 18:04

Já koupil 4" Altu od Lohena a příjem signálu se nezhoršil a vypadá parádně :-)

1. gen: http://www.lohen.co.uk/shop/proddetail.php?prod=AltaShortRadioAntenna
2. gen: http://www.lohen.co.uk/shop/proddetail.php?prod=AltaShortRadioAntennaGen2


Martin911Turbo píše:je to stejný archaismus jako to že manuální převodovka v roce 2013 stále vede oproti automatu...

Manuál má svoje výhody :biggrin:

Re: Nová krátká stylová anténka

30. čer 2013 20:14

speedygon79 píše:ta moja bola chromova z eBay z uk...
prijem mimo mesto horší ako prut a po zime je pohľadove na vyhodenie...

a zosik tam sice je, to ale neznamená, že v kopcovitom teréne ako máme na liberecku mi na oboch MINI prijem často šumí...

zaujímalo by ma co konkrétne original MINI bolo na podivenie odkiaľ je? :blink:
keď ani koncern nevozí diely z ázie až na pár výnimiek co spočítaš na jednej ruke?


Držák převodovky se silentblokem a gimové silentbloky - polsko
Horní uložení předních tlumičů - maďarsko
Prachovka, podložka pod horní uložení - polsko
Horní a spodní guma na pružině předního tlumiče - rumunsko
dodatečný gumový tlumič na předním tlumiči - maďarsko
nové šrouby, většina - polsko

Re: Nová krátká stylová anténka

30. čer 2013 20:15

Nick píše:Já koupil 4" Altu od Lohena a příjem signálu se nezhoršil a vypadá parádně :-)

1. gen: http://www.lohen.co.uk/shop/proddetail.php?prod=AltaShortRadioAntenna
2. gen: http://www.lohen.co.uk/shop/proddetail.php?prod=AltaShortRadioAntennaGen2

tak anténka vypadá dobře
no manuál má výhody akorát v levnějším servise :D

Re: Nová krátká stylová anténka

30. čer 2013 23:27

Martin911Turbo píše:Držák převodovky se silentblokem a gimové silentbloky - polsko
Horní uložení předních tlumičů - maďarsko
Prachovka, podložka pod horní uložení - polsko
Horní a spodní guma na pružině předního tlumiče - rumunsko
dodatečný gumový tlumič na předním tlumiči - maďarsko
nové šrouby, většina - polsko


*****************
no tak to nie je nič na udivenie...klasický trend globalizace...
stále sme ale vrámci eu, tak sme predsa relativne v pho...automobilka by šla sama proti sebe ak by nedovolila dodávateľovi ísť viac na východ...

Re: Nová krátká stylová anténka

03. črc 2013 20:03

Táto vyzerá tiež veľmi dobr pokiaľ nechcete unio jacka alebo checkers.

Idem ju objednať.

Free shipping

http://www.ebay.com/itm/Black-Aluminum- ... 4d&vxp=mtr

Re: Nová krátká stylová anténka

03. úno 2014 17:01

originál anténka myslim že 80 mm výška z Renocaru za 600,- Kč

Re: Nová krátká stylová anténka

03. úno 2014 17:14

tady je origo anténka se sněhovou kalamitou v Říčanech :o)
Přílohy
obrázek.JPG
tady je origo anténka se sněhovou kalamitou v Říčanech :o)
obrázek.JPG (44.23 KiB) Zobrazeno 13643 krát

Re: Nová krátká stylová anténka

04. úno 2014 00:12

Pjekné anténky, no nakoľko mi už ukradli 3, asi do ničoho takého nepôjdem, i keď by som čosi na _FMko potreboval :-/

Re: Nová krátká stylová anténka

04. úno 2014 07:59

Koupil jsem si jí před týdnem a zatim jí nikdo neukradl. Je fakt, že jí stačí odšroubovat a zatim jsem neřešil, zda to jde nějak lépe zajistit. Každopádně teď se s Countrymanem vejdu i do zakládací garáže (to dříve bez odmontování antény nešlo) a hlavně si nebouchnu do podhledů při vjezdu do OC Chodov :) To se s dlouhou anténou taky stávalo.

Re: Nová krátká stylová anténka

04. úno 2014 19:30

tak jsem ji taky objednal ... ovšem mám problém a to ten že orig. prut nejde odšroubovat... točit s ní jde celkem lehce ale nic z toho :evil: zesilovač pod tapecem se neprotáčí tak nevím.. nějaké nápady ?

Re: Nová krátká stylová anténka

04. úno 2014 20:04

Kupte anténku v Auto Kelly. Pár korun.

Re: Nová krátká stylová anténka

04. úno 2014 20:19

Kupte Altu a ne šméčko z Auto Kelly :banana: :bigups:

Re: Nová krátká stylová anténka

08. úno 2014 11:32

Tak vsecko jinak :D ... při pokusu odmontovat antenu jsem ji urval ... viz. foto
IMAG1306.jpg
původní prut
IMAG1306.jpg (39.72 KiB) Zobrazeno 13243 krát

... tak jsem zrušil ojednávku na orig. krátkou anténku a koupil jen pro pokus anténu z globusu za 89,- přestříkal na černo a pomocí připájeného drátku ke zbytku výstupu ze zesilovače ve střeše a černého silionu to dal na střechu :oops: svete div se, vono to hraje :banana: a má to dokonce lepší signál než původní prut což nechápu :)
IMAG1302.jpg
nová anténa
IMAG1302.jpg (95.03 KiB) Zobrazeno 13243 krát

Re: Nová krátká stylová anténka

09. úno 2014 00:00

Nick píše:Kupte Altu a ne šméčko z Auto Kelly :banana: :bigups:

Ta 4" Alta vypadá móóóc pěkně, ale než za ní dám přes 800, zkusil jsem u Kellyho koupit obyčejnou gumovou anténku za 70. S origo prutem rádio hrálo aspoň docela dobře, s tou krátkou gumovou se dá rádio poslouchat jen když auto stojí, za jízdy hrůza :blink:

Re: Nová krátká stylová anténka

09. úno 2014 00:34

U mě se kvalita příjmu k horšímu rozhodně nezměnila.
Odeslat odpověď