Logo
Právě je 27. dub 2024 16:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 12:04 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 25. čer 2012 09:03
Příspěvky: 54
Bydliště: Trnava SK
Ahoj v najbližšej dobe sa mi snáď podarí vybavyť dovoz NM z nemecka v najhoršom sa opäť pozriem na inzeráty tu v okolí. Sledujem a čítam toto fórum už niekoľko dní a dúfam že už čoskoro sa budem môcť pochváliť v sekcii členovia :bigups: V podstate som si tu našiel plno užitočných informácií a na základe nich z ohľadom na finančné možnosti by som chcel R50 85kW 2002 - uvidíme čo sa podarí za danú sumu zohnať. Ako som si tu čítal začalo ma lákať aj S-ko s JCW, ale zatiaľ toto a potom to možno vimením.
Chcel by som sa zatiaľ spýtať na dve veci čo som tu moc nenašiel riešené a to:
1) ako ste riešili denné svietenie? moc sa mi nepáči riešiť to niekde pásikom lediek v nárazníku keď sú všetky ostatné svetlá guľaté, poprípade pokukávam aj po prídavných svetlách a videl som väčšinou jeden pár no mne sa páči riešenie z dvomi pármi čiže štyrmi pridanými svetlami a teda či ste niekto neriešil denné svietenie cez tieto prídavné svetlá. A kdesi som zachytil zmienku o aktivácii denného svietenia v riadiacej jednotke len teraz netuším či to bolo u prvej generácie alebo sa jednalo až o NM po facelifte.
2) Videl som niekoľko členov zo západného slovenska a rád by som sa spýtal či poznajú nejaký spoľahlivý servis prípadne odkiaľ chodia nakupovať náhradné diely (myslím mimo ebay a originál BMW)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 16:22 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Denni sviceni - oficialni upravy co dokaze kdokoliv pres diagnostiku jsou v zasade dve:

1) Aktivuje denni sviceni potkavacich svetel + zadnich svetel (navic fce. follow me home)
2) Aktivuje US verzi sviceni, kdy sviti dalkova svetla na mensi vykon a zadni zustavaji zhasnuta (navic pri zatazene rucce svetla zhasnou - napr. prejezd)

Ja mam aktivovanou tu druhou moznost (OKCZ) a mam k tomu maly komentar - ac dalkova svetla sviti na mensi vykon, tak asi obcas oslnuji auta predemnou... To neni dobry..

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 16:40 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 25. čer 2012 09:03
Příspěvky: 54
Bydliště: Trnava SK
To je super aj keď ja som mal skôr na mysli riešenie cez ledky trebárs V tom prídavnom svetle alebo nejaký podobný estetický spôsob ale aj tento spôsob je fajn :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 16:44 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Nevím jestli bych to definoval jako "denní svícení" ale automaticky se mi rožnou normálně světla, potkávací+obrysovky+zadní po otočení do polohy dvě, do polohy jedna se rozsvítí jen zadní + obrysové.

Takže je to spíše automatické svícení než denní, ale problém vyřešen.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 16:50 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Já to používám stejně jako Taken. Páčka v polovize potkávačky trvale zapnuto, při vypnutí motoru se automaticky vypnou. Výdrž xenonů neřeším.
A jsem si jistý, že jsem vidět, a ne jako těch 80% aušus ledek, které člověk absolutně nevidí (nedejbože proti sluníčku).
Nesvítící zadek mě u některých aut s denním svícením za určitých světelných podmínek taky docela irituje (proti slunci, jsou líný přepnout na potkávačky za deště nebo za šera atd.).

Mrkni taky sem:
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=80&t=4310
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=76&t=4729

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 16:52 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
Worry jak tě napadlo, že oslnuješ lidi? :X já jak mám us verzi tak stejně vždy zapínám xenony protože to denní svícení nejde pomalu ani videt :o


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2012 18:37 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
jeehe dalsi zapadnar. Co sa tyka servisu, zrejme skusim po prvy krat original tempus na zlatych pieskoch. Co sa tyka denneho svietenia, 2 roky jazdim favoritom a nerobilo mi problem si zapnut svetla, je to len o pohodlnosti. Podla mna varianta so zapnutim svetiel po otoceni klucika + zadne svetla je najlepsia, aj ked v zime to mozno bude trapenie pre baterku.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. čer 2012 08:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 25. čer 2012 09:03
Příspěvky: 54
Bydliště: Trnava SK
To Nick: aha tak to som nenašiel lebo ja som hladal svetlá pod exterierom kde sú v popise témy spomenuté a nie pod autohifi a elektroinstaláciou, ale mohlo ma to napadnúť aj keď zas ja pozerám hlavne prvú generáciu NM.

Ale asi máte pravdu zrejme to budem riešiť len automatickým rozsvietením stretávačiek, ono aj ja svietim stretávačkami dlhé roky a svietil som už aj chvíľu predtým než to prišlo do zákona ale človek je tvor zábudlivý a občas sa stane že mi oproti idúce auto blikne, že nesvietim (raz mi tak blikla oproti idúca policajná hliadka :D ) a pár eur investovaných do nastavenia je lepšie nechať servismanovy než pánom policajtom :P

To Patrik: a koľko západniarov je tu vlastne? včera som si písal s Palinom (videl som tie krásne fotky v jeho téme v sekcii členovia :D ) a viac neviem. Určite ich je viac len asi nie tu na fóre, veď nedávno som zistil že ten červený čo som videl behať po našom sídlisku parkuje na vedľajšej ulici a nieje jeden ale sú dva niekoľko domov od seba :bigups:

Fú už aby mi MC parkoval pred domom celé dni nerobím nič iné len pozerám na fórum alebo googlim fotky Cooperov alebo stránky z doplnkami :roll:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. čer 2012 10:29 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
schnappislav píše:
Worry jak tě napadlo, že oslnuješ lidi? :X já jak mám us verzi tak stejně vždy zapínám xenony protože to denní svícení nejde pomalu ani videt :o


Cestou na MINI United jel pred nama Pampe a rikal, ze ho ta svetla casto oslnovala.. A na cestach se mi obcas stane, ze na me nekdo blika (i pres den)
Je pravda ze jak mam H&R pruziny, tak auto docela skace a ze to muze zpusobovat obcasne bliknuti na protijedouci auta.. No, ale je to sporadicky, tak to neresim :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. čer 2012 12:28 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
Worry spravny vodic :D... Nie srandujem, ono ja si tiez kolko krat myslim ze niekto na mna blika a to prejde len po hrbole. Zvykol som si na 40 rocnej herke svietit cely den, tak autu z 21. storocia to predsa nemoze vadit!

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. čer 2012 12:50 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 25. čer 2012 09:03
Příspěvky: 54
Bydliště: Trnava SK
len v tomto prípade nejde o auto ale o proti idúcich vodičov :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. čer 2012 20:30 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
problem neni tak v pohupovani ale ve vzdalenosti pokud worry jel par metru za mnou v pohode ale jakmile se vzdalil cca 50-100 m.
Svetla pak pusobi ne sice jako dalkova ale jako ostra potkavaci ... na coz nektreri reaguji blikanim 8)

prece jenom dalkova maji ohnisko dale nez potkavaci

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2012 09:19 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
to je pravda, napriklad ja som jazdil pol roka na dialkovych na skode 100 lebo mi klakla elektrika nemal som cas to dat dokopy. tiez na mna seci blikali :D...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. úno 2014 15:18 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. úno 2014 19:02
Příspěvky: 10
Bydliště: žiar n/hronom
pozdravujem všetkých,
nechcem zakladať novú zbytočnú tému..
chcel by som do r53 automatické denné svietenie dialkovými svetlami so zníženým výkonom ako je to tu popisované, mal som to presne tak spravené na predošlom bmw a vyhovovalo mi to. mal som tam xenony, tak ako teraz a už sfialovela jedna výbojka. veľa jazdím v meste a nechce sa mi stále zapínať a vypínať svetlá, ničiť xenony..
je tu niekto zo slovenska, najlepšie stredného, kto by bol ochotný naprogramovať to? za nejakú úplatu samozrejme
diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. úno 2014 16:31 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. říj 2013 20:50
Příspěvky: 151
Bydliště: Trnava, Slovakia
robi to asi len OKCZ...ako nam vsetkym..aj ja to mam od neho..

_________________
Mini Cooper R50 + 15.11.13 ultra happy for OKCZ upgrade :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz